Rekreačný poukaz - rada

1. aug 2024

Ahojte chceme ísť tento rok s mojkmi rodičmi na pobyt do Tatier ..tak že zaplatíme pobyt sebe aj rodičom..mozeme si dať c hoteli vystaviť faktúry tak že si to dáme preplatiť v práci aj ja aj manžel ?..ja by som si dala to čo zaplatíme za mojich rodičov manžel by si uplatnil to čo zapaltime za nás ?..je to takto možné alebo sa to nedá ?..

janai1
1. aug 2024

Opýtaj sa v hoteli.
Ale na 99.9% áno

sasa1310
1. aug 2024

Aj si si čítala zákon? Na rodičov nemôžeš uplatniť rekreačný poukaz. Zákon je verejný, stačí len čítať

autor
1. aug 2024

@sasa1310 ani a by sme to dali tak ze ja budem v izbe ubytovana s mamou a moj muz s mojim otcom?

sasa1310
1. aug 2024

Nemôže byt mama s vami ani ubytovaná. Až od januára 2025. Nemôžu byt rodičia celkovo účastníkmi rekreácie, ktorú davas preplatiť cez rekreáciu

lilianka28
1. aug 2024

V prvom rade musia rodičia bývať s vami a tvoriť spoločnú domácnosť.

autor
1. aug 2024

@lilianka28 byvaju s nami, byvame v dvojgeneracnom dome

autor
1. aug 2024

@sasa1310 rozumiem

lilianka28
1. aug 2024

Ale zrejme nemáte spoločnú domácnosť. Spoločná domácnosť a trvalý pobyt sú 2 rozdielne veci.

mondolina
1. aug 2024

napíš čestné prehlásenie, že s vami bývajú v spoločnej domácnosti a nerieš.

lucik194
1. aug 2024

na fakture sa uplne v pohode da dohodnut ze bude uvedene len tvoje meno.
detto na muzovej fakture.
zalezi od hotela, opytaj sa priamo na recepcii este pred vystavenim faktury

lulu0123
1. aug 2024

Jednu izbu daj na seba, jednu na manzela.Starych rodicov nech na fakture neuvedu. Hotely s tym nemavaju problem.

andreakotesova
1. aug 2024

Ešte doplním- musíte ísť najmenej na 4 noci - 2 si dáš preplatiť ty, 2 manžel.

janka1011
1. aug 2024

Ak bývate v spočnej domacnosti, tak áno. Len to musia byť 2 faktúry, jedna na tvoje meno, jedna na mužovo. Každá na 2 noci aspoň a každý musí zaplatiť z vlastného účtu.

betulinka1
1. aug 2024

Hotelu je to jedno. Vystaví vam dve faktury aj na vas dvoch. Nebudu viac riesit . Staci ich poprosit, ze chce chcete na poukazy.

kris_tin257
1. aug 2024

Jasne dá sa to keď prídete do hotela poproste aby jedna izba bola písaná na muža a druhá na vás aby ste si to mohli v práci uplatniť, s týmto hotely nerobia problém 😊

gabinka01
1. aug 2024

Pozor, aj pri uhrade zalohovych platieb, aby odisli z tvojho alebo manzelovho uctu( aj to u mna v pohode akceptovali, kedze BSM). A teda jednu FA na seba, druhu na manzela by som tiez dohodla v hoteli 🙂

zafir01
1. aug 2024

Tento rok nie
Ale budúci už môžeš aj na rodiča napísať .

nelca84
1. aug 2024

@andreakotesova preco na 4 noci? Vsak jedna izba bude na nu a druha na manzela v rovnakom termine. Stacia 2 noci.

mondolina
1. aug 2024

@andreakotesova
nie, 2 noci - 2 faktúry

andreakotesova
1. aug 2024

@mondolina
@nelca84 takto nám to vraveli v praci... ale dava to logiku.

autor
1. aug 2024

@janka1011 a co ak mame s muzom spolocny ucet?

janka1011
1. aug 2024

Meno na faktúre musí sedieť s menom majiteľa účtu, z ktorého bol robený prevod. Viem, že kolegyňa s tým mala problém, lebo tiež platila z mužovho účtu a nechceli jej to akceptovať. Najlepšie spravíš, ak sa opýtaš priamo u vás v práci, možno u vás s tým nebude problém.

0silvia0
1. aug 2024

U nas sa da doplnit cestne vyhlasenie, ak je platba z uctu na meno manzela/manzelky

lulu0123
1. aug 2024

Mozes vybrat z uctu a platit hotovostou napriklad.
U nas neakceptuju iny ako vlastny ucet.

ekira1
2. aug 2024

@janka1011 u nás stačilo čestné prehlásenie a uznali I platbu z môjho účtu a faktúra bola na manžela..

janka1011
2. aug 2024

@lulu0123 platiť hotovosťou môže byť tiež dosť problém, keďže vo väčšine zariadení vyžadujú platbu vopred.

bazmat
9. aug 2024

@sasa1310 môžu, pokiaľ bývajú v spoločnej domácnosti a už vidím, ako kto kontroluje izby, že kto s kým má a nemá bývať. To si myslíte vy, sú radi, že majú zaplatené a je im jedno či od štátu alebo súkromnej osoby. A keby sa všetko tak ako vy tvrdíte dodržiavalo, tak by to inak vyzeralo. Koľkí to možno zneužívaju...Takže ich nestrašte, nech sa informujú v ubytovacom zariadení. Isto sa bude dať rozumne dohodnúť.

sasa1310
9. aug 2024

@bazmat ja som nepísala, že sa majú informovať v ubytovacom zariadení. A kontroluje to zamestnávateľ, ktorý to aj prepláca a nie ubytovacie zariadenie. U nás prehlasujem čestné prehlásenie, že som išla iba s ľuďmi, ktorí so ňou bývajú.

bazmat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz