Refinancovanie úveru/zníženie splátky počas RD

milka2345
3. nov 2019

Ahojte, mate niekto skusenost s refinancovanim uveru pocas RD? Inak asi sa splatka znizit neda.

sara07
3. nov 2019

splátka sa dá vždy znížit, je lepšie ist do banky a reálne si nastavit vyšku ako potom tahat to nejak cez spotrebaky alebo ine uvery atd, jasné budeš splacat dlhšie ale na vyber moc nemáš
zober si reálne náklady čo máte chod do banky a povedz ako to je , hlavu netrhaju, skôr su ustretovejší ako ked meškáš splatku
nehovoriac že za omeškanu splátku máš hned penale to ti za to nestoji

cica8
3. nov 2019

Nuž ja keď som chcela znížiť splátky na spotrebný úver.... Bolo mi povedané ze sa da po dobu pol roka ale... Potom sa mi tie splátky navýšia o tu sumu o ktorú sa mi znížili. Co mne absolútne nepasovalo, lebo som ti potrebovala na dobu 2 rokov co zase im nevyhovovalo.tak sa to vyplatilo celé... Za pomoci iných a zrušila som cely účet

amonet
3. nov 2019

Da sa aj v tvojej banke poziadat o prehodnotenie vysky uroku. Aktualne ma viac bank kampane na nizke uroky.

patka06
3. nov 2019

refinancovanie by nevyšlo vzhľadom na dokladovanie príjmu
Počas RD máš nárok na odklad splátok istiny alebo zníženie splátok hypotéky na polovicu ak spĺňaš podmienky https://www.finance.sk/182070-odklad-splatok-hy...

amonet
3. nov 2019

@patka06 ale vyslo. Je par bank co vedia pri cistom refinanci ist do vysky povodnej splatkx

dzina007
3. nov 2019

ja ked som v tej istej banke ziadala o znizenie urokovej sadzby pocas RD tak odo mna ani manzela doklad o prijme nanovo napytali... ale my sme si neznizili splatku ale pocet rokov celkoveho splacania..
nebolo to ako refinancovanie ale len proste ziadost o zmenu... ale tieto zmeny aj nieco stoja.... v nasom pripade to bolo 0,5% z vysky zostatkovej dlznej zmluvy... ale usetrilo nam to kopec penazi...
je potrebne ist do banky... a povedat aka je situacia... pre banku je lepsie ked sa s tebou dohodne ako riesit dlhy s neplaticom... popripade ak je hrozba odchodu k inej banke...

kahh
4. nov 2019

@milka2345 a ty si na RD a uver je na teba? To podla mna nejde, aspon si teda myslim, lebo tam musis mat na ake kolvek zmeny a refinancovania prijemn zo zavislej cinnosti alebo podnikania...