Refinancovanie úveru

pozicka00
22. feb 2014

Chcel by som sa s vami poradiť čo s mojím problémom. Mám úver v poštovej banke 5500Eur so splátkou 160Eur mesačne, príde mi to dosť veľa, tak som pobehal banky s tým, že by som si chcel preniesť úver do inej banky. V každej mi to zamietli, čomu nerozumiem. Som zamestnaný na dobu určitú /rok/, splátky som riadne splácal, zarobím 500Eur v čistom, som ženatý, mám 1 dieťa, som bezúhonný, nemám exekúcie. Tí ktorí v tejto oblasti viete chodiť, poraďte mi prosím čím to môže byť. V každej banke mi len povedia že je to zamietnuté a dôvod mi nepovedia, lebo som neprešiel internými kritériami. Skúšal som ZUNO, mBank, Slov.sporiteľnu, ČSOB, Tatrabanku. Rozmýšľal som už aj nad finančným poradcom, ale žiadneho v mojom okolí nepoznám. Vopred ďakujem za odpovede.

bajana
22. feb 2014

sice neviem v tejto situacii chodit, ale problemom moze byt zmluva na dobu urcitu, ved o rok mozes byt teoreticky nzamestnany a dovtedy uver asi nesplatis...manzelka je na MD alebo RD? aj to moze byt problem, myslim, ze to sa do prijmu nezahrnuje...

nanulik
22. feb 2014

nie som odborník ale napadlo ma či to nie je tým že 5500€ úver je pre iné banky nevýhodný, inými slovami že sa mi to neoplatí refinancovať, a aj to zamestnanie na dobu určitu je dosť háklivé. možno aj toho sa boja

stano4000
22. feb 2014

problemom je zamestnanie na dobu urcitu...

pozicka00
autor
22. feb 2014

@nanulik možno to bude tým, chcel som aj tak, že vezmem 7500Eur aby mi aj niečo ostalo, no ani to neprešlo

pozicka00
autor
22. feb 2014

@stano4000 no áno, ale akoto že v poštovke mi prešiel úver a to som bol ešte v skúšobnej dobe

bajana
22. feb 2014

@pozicka00 a manzelka vtedy pracovala?

pozicka00
autor
22. feb 2014

@bajana nie nepracovala, bola hneď po škole, teraz je na RD

nanulik
22. feb 2014

@pozicka00 naozaj neviem presné príčiny, nie som odborník... ale v nebakových subjektoch typu pôžičkáren, poštovka a pod. ti daju aj ked by si nezamestnaný invalid, (len ti potom zoberu aj dom 😝)
a to že ani žena nemá trvalý príjem sa berie do úvahy. navyše ked v banke prerátavaju uver tak už beru že ste v domácnosti 3osoby a žijú iba z tvojho platu, ktorý aj tak nie je trvalý (doba určitá) a ked by ti odrátali peniaze na splátku musí vám v domácnosti zostať nejaké to minimum, ktoré asi pravdepodobne podla ich výpočtov nezostáva

karolinka117
22. feb 2014

@pozicka00 Problém je určite zamestnanie na dobu určitú. V poštovke prejde na úver hocikto, ale s brutálnymi úrokmi.... ☹

stano4000
22. feb 2014

@pozicka00 je to preto ako maju nastavene podmienky dneska a ako mali nastavene podmienky niekedy...

veverka24
22. feb 2014

@nanulik postovka je banka..a nezamestnany urcite nedostane🙂

nanulik
22. feb 2014

@veverka24 jáj poštovka ako poštová banka.... no ale v nebankových subjektoch daju takmer každému, ja s tým osobné skusenosti nemám ale bohužial prišiel tak o dom niekto v mojom blízkom okolí

veverka24
22. feb 2014

@nanulik to ano.. Nebankovky nehladia a vyuzivaju nestaatie ludi , ktorym banka nepozicia ☹

susul
22. feb 2014

Kazda banka ma svoje interne pravidla, problemom je zmluva na dobu urcitu. Tiez si myslim, ze prijem je nizky, preto banke vychadzate ako rizikovy klient. Riesenim by mohol byt rucitel s dobrym prijmom a zmluvou na dobu neurcitu.

pozicka00
autor
22. feb 2014

@nanulik
@karolinka117
ja som v tej firme už rok a pol, ale rok som bol pod personálnou agentúrou, prešiel som pod firmu, a mám na dobu určitú-rok, problém je v tom, že sa zmenilo ičo keď som prešiel pod firmu a berú ma v banke ako nového zamestnanca, pritom robím to isté, na tej istej pozícii

pozicka00
autor
22. feb 2014

@susul keď som žiadal v poštovej banke, zarábal som o 70Eur menej a zmluvu som mal predĺžovanú každé 3 mesiace po dobu 1 roka a prešlo mi to..viem, že každá banka má iné kritéria, ale zas nemám 300eur žeby mi nič neprešlo, a to je len 7500Eur, nie hypotéka .. 😒

benculka
22. feb 2014

@pozicka00 pracovala som v banke a problémom je podľa mňa určite doba určitá. ak sa samozrejme za ten rok a pol čo som doma nič nezmenilo🙂 U nás sa schvaľovali úvery aj zamestnancom na dobu určitú, ale aspoň 1 krát museli mať po dobe určitej predĺženú zmluvu. Len mi je zvláštne, že ti nepovedia prečo si neprešiel, my sme hovorili z akého dôvodu úver nevyšiel, aj keď sme neboli povinný to hovoriť. Musíš počkať na predĺženie zmluvy a potom znova požiadať. Myslím, že príjem pri takej výške úveru aký chceš neni problém. Pekný deň

pozicka00
autor
22. feb 2014

@benculka Ďakujem za odpoveď, pani za priehradkou mi vždy povie, že ona tam nič nevidí, že to schvaľuje Bratislava 😒 ja už som hotový z toho, predtým bol problém že som bol pod agentúrou, vtedy som bol v Unicredite a tam mi rovno povedali že agentúrných ani neriešia, teraz som už pod firmou tak zas je nejaký problém..

bajana
22. feb 2014

@pozicka00 ked ste ziadali o uver, dieta ste mali? lebo aj tym sa velmi zmenili podmienky pre teba...zober si, ze mate prijem 500 EUR (alebo s manzelkou 700 EUR) a ste nan traja...mate urcite zivotne naklady, ktore sa tiez posudzuju...plus do toho je zmluva na dobu urcitu...nie je take nepochopitelne, ze vam nechcu pozicat...
a inak ak vlastnite nehnutelnost, mozno prave ta hypoteka by mohla byt pre vas riesenim...mozno by ste si mohli vziat len trebars 40% z ceny a tym by ste vyvazili aj vas nizky prijem...

benculka
22. feb 2014

@pozicka00 a pod firmou ti asi ešte nepredlžovali zmluvu, však?

pozicka00
autor
22. feb 2014

@bajana nehnuteľnosť nevlastníme, dieťa sme vtedy už mali

pozicka00
autor
22. feb 2014

@benculka ešte nie, to je začarovaný kolotoč 😀 pod agentúrou mi predĺžovali každé 3 mesiace...

benculka
22. feb 2014

@pozicka00 ináč ospravedlňujem sa že tikám, som tu tak naučená, že si tikáme: -)

benculka
22. feb 2014

@pozicka00 tak jediné čo zostáva je počkať na predĺženie zmluvy. ako mám skúsenosti, príjem pri takomto úvere bude postačovať, len nie na splatnosť 1 rok, ale dlhšie. držím prsty, nech sa to potom bezproblémov podarí.

nigguska
24. feb 2014

@pozicka00 problem je jednoznacne v tom,ze si na dobu urcitu!

zabka88
24. feb 2014

@pozicka00 ahoj, choď na modru strechu, tam je finančných poradcov habadej .-) vyberieš si... ale tiež si myslím že problém je že máš zmluvu na dobu určitú, možno keď ti ju raz dvakrát predĺžia tak skús zas ...

aflou
25. feb 2014

pozicka00- ste si vzali 5500 na 4 roky dva roky po 167 a dva po 137? Možno to teraz do tých dvoch rokov nejde urobiť skús tak za tri roky každá banka má určité podmienky.

obrist
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisko39
20. jan 2016

@pozicka00 oslovte poradcu a ten vám to vybehá a zistí.
bohu žial postová banka je taká že ak meskáte zo splátkou čo i len jeden hned vás zapíšu do bankového registra.
a skúsil by som OTP banku.......to len zo skúsenosti

cisko39
20. jan 2016

@pozicka00 poštová banka nie je banka ale nebankovka.....dajú úver skoro každému aj ked ste v skúšobnéj dobe