Refinancovanie hypotéky po 5 rokoch

18. apr 2023

Ahojte,brali sme hypotéku v roku 2020,viem že po 5r sa to má dať refinancovať.No ako to vyzerá v praxi? To bude v 2025 mám sa ozvať pani čo nám vybavila hypotéku že chceme to dať refinancovať?Ona obehne banky a povie nám kde sú lepšie úroky?Brali sme 55tisic, treba nám splatiť ešte cca 50tisic.Tak z inej banky máme zobrať 50tisic hypo a to sa prenesie do inej banky?Treba tam otvoriť účet?Ako to vlastne funguje?Viem pýtam sa ako debil,no nevyznám sa v týchto veciach.A ešte otázka keď sme brali hypotéku bola som na RD to sa rátalo ako môj príjem.Teraz pracujeme obaja s manželom.Chceli by sme vymeniť strechu na dome.Da sa zobrať viac peňazí pri refinancovani aby sme mali aj na tú strechu?Čo ja viem cca 8-10 tisíc navyše.

nikol789
18. apr 2023

Môžeš refinancovať aj v tej istej banke, skús si obehat banky kde ti ponuknu lepsiu ponuku... a áno pri refinancovani si môžete zobrať aj pár tisíc navyše....
Ak sa mýlim nech má baby opravia

gejb
18. apr 2023

A refinancovanie sa môže robiť hocikedy. Iné je, keď vám konci viazanosť. Vtedy to musíš riešiť. Na tvojom mieste by som si nasla finančného poradcu, ak mate kontakt na tu pani co Vam to riesila tak na nu. Ona obeha banky, spraví všetko za vas a aj vysvetli.

zic
18. apr 2023

Zobrat sa da navyse, ale musi to pokryt cena nehnutelnosti (moze sa stat, ze teraz ked klesaju ceny, tak vam to nevyjde)... ale pises, ze len 50 tisic mate zostatok... ak ma dom hodnotu niekolkonasobne vyssiu, tak urcite vam daju bez problemov aj navysenie (ak vam bude vychadzat prijem)... Ale ako pisali vyssie, urcite je lepsie ist cez sprostredkovatela (za prve obehne banky a da vediet, kde je to pre vas najlespie a nemusite sa s tym babrat)...

ttonicum
18. apr 2023

Ahoj, napis mi spravu. Viem ti poradit 🙂.

autor
18. apr 2023

@zic Dom sme kúpili za 70tisic no teraz môže mať hodnotu aj vyše 100 tisíc

buducanevesta12
19. apr 2023

My sme refinancovali min.roku..Mame finančnú poradkynu v universale s ktorou riešime všetko ohľadom poistiek a úveru...Mali sme úver v slsp ale prešli sme do unicredit, mame tam aj účty a najlepší úrok nám dali práve tam...skôr sme brali u nich ešte spotrebak na auto a o tu sumu sme si navýšili refinancovanie, lenže ta suma nie je vyššia jak ohodnotenie bytu takže toto neviem.

buducanevesta12
19. apr 2023

U nás to vtedy bolo tak ze úver bral muž len na seba lebo bol slobodný, na auto sme už mali spolu a teraz som bola na rodičovskej a úver už máme teraz spoločne.

janulikt84
20. apr 2023

Vzdy sa da refinancovat ale mate pokutu 1%...ak chcete viac penazi urcite sa da navysit hypoteka zial aktualne budete mat vyssie urokove sadzby ...kludne mi napiste ak mate viac otazok

buducanevesta12
21. apr 2023

@janulikt84 nebude mať pokutu ak bude refinancovat pred skončením fixácie....my sme to takto vystihli mesiac pred skončením a žiadna pokuta nebola

sweet20
23. apr 2023

ahoj, ak chces napis spravu a pomozen ti s tym

janulikt84
23. apr 2023

@buducanevesta12 ja tomu rozumiem ale pyta sa ...a hypo brala 2020 a fix ma do 2025 peniaze predpokladam potrebuju v blizskej dobe cize pokutu bude mat - alebo vydrzi do 2025 a ma to bez pokuty preto som jej to aj napisala