Refinancovanie hypotéky

didi4
2. feb 2017

Mile mamicky, potrebovala by som od Vas radu, ci nemate niektora skusenost s refinancovanim hypotekarneho uveru, ak som momentalne na rd. Hypoteku mam na byt, ktory som si kupovala este ako slobodna a teda sa mi teraz zmenil stav a aj to, ze mam dve deticky. Ako velmi to ovplyvni moju bonitu ? A ktora banka by mi vedela refinancovat uver za takychto podmienok ? Dakujem.

dominika6
2. feb 2017

@didi4 refinancuje sa najvýhodnješie ked sa ti končí fix..ten termín by si mala vedieť ty,ak nič nezmeníš a fix skončí,banka ti vyráta úroky podla seba a príde ti iba rozhodnutie o zvýšení úroku,splátky atd atd..
čiže najprv si nájdi papiere z banky,preštuduj a informuj vo svojej bake..oni sú v dnešnej dobe neskutočne aktívny aj ked nemusia a sami ti budú núkať možné aj nemožné

didi4
autor
2. feb 2017

@dominika6 Praveze mne uz ten fix skoncil a banka mi ponukla vyssi urok ako predtym, lebo mi skoncilo obdobie hypoteky pre mladych..

dominika6
2. feb 2017

@didi4 vravím skončil fix a úroky sa ti zvýšili lebo si si na to nedala pozor a banke to iba vyhovuje.. teraz musíš čakať další fix kým skončí a môžeš bez poplatku refinancovať...inak môžeš edykolvek..aj zajtra odísť do inej banky..ale s pokutou..a ak skončil fix teraz,máš na to tuším 30 dní aby si to vybavila..bud ostávaš,refinancuješ u nich,alebo inde

martinlibiak
2. feb 2017

Pokuta za refinancovanie mimo výročia fixácie je 1 % zostatku úveru. Vypočítaj si, koľko to je, ale pochybujem, že takú sumu by si ušetrila za ten rok, čo ti ostáva do ďalšieho výročia fixu. :/

bernusca
7. mar 2017

Ak to mas este aktualne, skus sa obratit na xxreal a hypocentrum, tusim maju pobocku aj v Bratislave mne dost pomohli v Nitre.