Refinančný úver

syssulka35
26. feb 2017

Dobry den, potrebovala by som poradit. Zobrala som si vo VUB refinancny uver na vyplatenie uveru v SLSP. Neviete niekto nahodou co mi hrozi v pripade ze by som ho nevyplatila? Dakujem

moni244
26. feb 2017

@syssulka35 chceš platiť dva úvery?

margotka112
26. feb 2017

Exekúcia?

syssulka35
autor
26. feb 2017

Tak akoze tie dva uvery by som v pohode zvladla...len v podmienkach je ze bud sa navysi urokova sadzba alebo mi zosplatnia uver...tak ze ci sa s tym nahodou niekto nestretol...ze ako vlastne banka pokracuje v takom pripade...

margotka112
26. feb 2017

Tak po poriadku vo VUB si si zobrala úver na refinancovanie uveru zo SLSP. Tak budeš platiť jeden úver. Ja som tak dala prefinancovať tie idiotské karty z Home Creditu. A platím len jeden úver...

skyahiah
26. feb 2017

a nie je to nahodou tak, ze pri cerpani uveru na refinancovanie sa tieto prostriedky poslu priamo na druhy uverovy ucet? t.j. ty tie peniaze realne ani neuvidis, odidu na splatenie stareho uveru. opravte ma, ak sa mylim.
@syssulka35

aduskatt
26. feb 2017

@skyahiah áno, máš pravdu, banka, kde sa berie nový úver si žiada presnú zostatkovú sumu starého úveru a číslo účtu, kam sa bude vyplácať a posiela peniaze priamo tam

syssulka35
autor
26. feb 2017

Mne normalne z VUB prisli peniaze na ucet do SLSP kde mam stary uver...a do troch mesiacov mam doniest potvrdenie ze som si to vyplatila...keby teraz chcem tak vsetky tie peniaze z uctu vyberiem. Vypytali odomna len uverovu zmluvu a cislo uctu. Vobec som nemusela vybavovat v SLSP ze aky tam mam este zostatok

aduskatt
26. feb 2017

@syssulka35 ja sa stretávam s postupom, ktorý som popísala vyššie

syssulka35
autor
26. feb 2017

Odomna nic take neziadali takze neviem a peniaze mi uz prisli takze to je potom asi nejaky iny postup

skyahiah
26. feb 2017

@syssulka35 treba si v tom pripade poriadne precitat uverovu zmluvu a obchodne podmienky. pokial mas v podmienkach, ze si povinna do 3 mesiacov doniest potvrdenie a ty ho nedonesies, tak banka bude mat pravdepodobne pravo odstupit od zmluvy a ziadat vyplatenie celeho uveru. To je moj nazor.

aduskatt
26. feb 2017

@syssulka35 je to možné, tak sa Ti proste stane to, čo je v zmluve - ak to do dohodnutej lehoty nezdokladuješ, banka bude vyžadovať vrátiť sumu späť, alebo Ti vyrúbi úrok taký, že Ti nebude veselo.........ak zosplatnia a nevrátiš, tak exekútor, pravdepodobne negatívny zápis v úverovom registri vzhľadom na zosplatnenie úveru, takže nič moc asi

katriona1
26. feb 2017

@syssulka35 no to nejde takto jak si to ty predstavujes, my jsme refinancovaly uver a ty penize jsme ani nevidely, sly rovnou na ucet nove banky, vsak logicky stara banka ma na katastru zalozeny tvuj byt a zalozni pravo nezrusi kdyz nedostane penize, no a nova banka zase nepusti penize dokud nebude mit zapis v katastru, my jsme tento vymaz a zapis delaly najednou, na katastru tam byla i zastupkyne z nove banky, takze to opravdu nejde, jestli potrebujes penize tak si musis vzit bud dalsi uver nebo si pri refinancovani vzit vyssi castku nez je hodnota stareho dluhu, tak jsme to udelaly my a to byly jedine penize ktere jsme dostaly na ucet 🙂

aduskatt
26. feb 2017

@katriona1 zrejme nešlo o hypo, ale spotrebný úver

syssulka35
autor
26. feb 2017

Nie nie to bol obycajny spotrebny uver...akoze nieze by som mala nieco take v plane len ma zaujima ci sa to uz niekomu stalo...lebo ved stat sa moze cokolvek

sissy27
26. feb 2017

@syssulka35 veď prečítaj si zmluvu - VÚB ti poskytla peniaze na nejaký účel, ty ho do určitej doby musíš preukázať, sankcie za nedodržanie podmienok poskytnutia úveru máš celkom určite podrobne rozpísané v zmluve.

syssulka35
autor
26. feb 2017

Ved to ze je tam napisane ze bud sa zvysi o 2% urok alebo bude uver okamzite zosplatneny...tak ja len ze ci ma niekto s tym skusenost lebo je medzi tym veliky rozdiel

24beruska24
27. feb 2017
24beruska24
27. feb 2017

Pardon, preklep...