Raiffeisen banka

18. júl 2023

Ahojte,vedeli by ste mi poradiť tie čo máte túto banku.?
Manžel to má,keď sa prihlasujem do jeho účtu cez internet banking,tam má 2 kolónky.Jeden je účet čo využíva a druhá je kasicka.Ma tam písané 2000 eur.To čo znamená kasicka,že môže čerpať tich 2000 eur akože do mínusu alebo čo s tým?Pýtam sa preto lebo pokazilo sa mu auto a musí kúpiť nové.Rozmyslal že by čerpal z tich peňazí.

sweet20
18. júl 2023

co je kasicka?

tosomja
18. júl 2023

Do kasičky si ukladá peniaze ktoré chce šetriť, alebo nepotrebuje momentálne. Z kasicky prehodiť na bežný účet a tak platiť čo treba. Ináč, manžel nevie, čo za peniaze tam má? 🙂

petamich
18. júl 2023

kasicka je sporiaci pod-ucet, ak mu tam ukazuje zostatok 2000€ tak su to jeho nasporene peniaze a nie povolene precerpanie, manzel si nepamata, ze si odkladal bokom nejake financie?

kaktusik007
18. júl 2023

skor si manzel nejake peniaze ulial a teraz sa robi hlupym...

janai1
18. júl 2023

Chcela by som mať toľko peňazí ze ani neviem, že si odkladám peniaze na sporenie 😅

autor
18. júl 2023

Žienky ja som s ním bola v banke keď mu zakladali účet pred 4rokmi.Pani mu povedala že do kasicky mu dá 2000 eur,ja som si myslela že to ako na povolane prečerpanie keby potreboval.Od začiatku čo mu sledujem účet stále tam má písané kasicka 2000 eur.Manzel nespori nič,nemá trvalý príkaz nastavený aby mu odislo z výplaty xy suma na sporenie,proste nič.Preto sa pýtam čo to vlastne je tá kasicka.Ci tie peniaze môže teraz minúť keď potrebuje na auto

tosomja
18. júl 2023

Áno môže.

ropucha6
18. júl 2023

Tak asi vtedy ich tam vlozil, nie?

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

A pri zakladani uctu ste im dali tych 2000 eur cash? Alebo previedli z ineho uctu?

tosomja
18. júl 2023

@vanilkovazmrzka veď to je úplne jedno, odkiaľ sa tam dostali, kasička je podúčet na šetrenie. Žiadne debetu, ani nič také. Minie, nemá. V bežnom účte má tuším 50e rezervu pod ktoru by nemali ísť. Ak keď pôjdu, po pripísaní peňazí na účet sa to dorovná.

autor
18. júl 2023

@ropucha6
@vanilkovazmrzka
Nie pri zakladaní nevlozil ani nepreviedol žiadne peniaze.
@tosomja A môže to teda vybrať tich 2000 a čo ďalej musí to vrátiť do neakej doby alebo ako?

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

@tosomja ale ja tomu rozumiem, netreba mi vysvetlovat, ako funguje ucet ;) len mi pride take zvlastne, ze si niekto zalozi ucet, pani v banke mu automaticky peniaze da do sporiaceho uctu, a majitel si nepamata, ze tam vlozil 2000 eur v hotovosti. Keby to bolo 20, tak ok, zanedbatelna suma, na ktoru sa zabudne. Ale 2 litre? 😃

tosomja
18. júl 2023

@vanilkovazmrzka a vyššie teraz píše, že nic nevkladali ani nepresuvali. Zvláštne.

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

@autorka a otvarali ste ten ucet na zaklade toho, ze ste rusili iny bezny ucet, napriklad v tatrabanke, na ktorom ste mali peniaze?

tosomja
18. júl 2023

Tak choď do banky a opýtaj sa, čo su to za peniaze. Keď vám ich dali zadarmo.

tosomja
18. júl 2023

Mám Raiffeisen banku a v kasičke mám len tie peniaze, ktoré si tam sama presúvam, ani cent z banky, či povolené prečerpanie.

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

Este ma napadlo, ci to nie je nejaka vami stanovena suma, ktoru si akoze chcete nasetrit. Ze to nie su peniaze, ktore mate, ale nejaka cielova suma, ktoru si v kasicke chcete nasporit - cize pani v banke by vam tam pri otvoreni uctu nastavila ciel 2000, a tebe to tam svieti ako cielova suma.

Nemohla by si poslat screenshot? 😃

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

@tosomja mna by len zaujimalo, v alej kolonke je ta suma zapisana, ze co to vlastne autorka cita 😃

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

@tosomja moze mat iny typ produktu, teoreticky moze mat k uctu kreditku, a tych 2000 je limit na kreditke, z ktoreho moze cerpat, a nasledne to musi v danom cykle splatit naspat.

Ja raifku sice nemam, ale co som mala davnejsie v unicredit ucte okrem beznej debetky aj prepaid kartu, na ktoru som si peniaze dobijala, tak tiez to bolo zobrazene v obrazovke ako kreditka, ale pritom to technicky kreditka nebola. Neviem, ci je to zrozumitelne, snazim sa dopracovat len k tomu, ze ta banka mala proste taky dost primitivny vizual toho internet bankingu a niektore veci tam boli zmatocne.

ropucha6
18. júl 2023

A ta kasicka ked na to kliknes, nevidis nejake transakcie?

tosomja
18. júl 2023

@vanilkovazmrzka určite sa na kasičke nestanovuje šetrenie. Ani sa cez to nedá platiť. Musí z tej kasicky prehodiť na prvý účet a tak môže hýbať s peniazmi.

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

@tosomja tak potom naozaj neviem, odkial tam maju tolko penazi, ked o nich nevedia 😃 ale bez preverenia v banke by som to neminala, ved ak to bol nejaky omyl, bude to defacto kradez, ked ich minu… 🤷‍♀️

tosomja
18. júl 2023
autor
18. júl 2023

@vanilkovazmrzka Áno rušil iný účet na ktorom mal peniaze a tie si vybral v hotovosti.Na tento Raiffeisen potom mu nabehla prvá výplata keď mal,nič tam nevkladal.
@tosomja Pôjdem do banky niektory deň sa spýtať,len neviem či mi poradia keďže účet je písany na manžela.

tosomja
18. júl 2023

Možno ani neviete kedy ste si previedli na ten podúčet. A nič ti nepovedia v banke, len jemu.

doriiis
18. júl 2023

Kurňa.....keby tak mne sa objavilo v kasicke len tak 2000 € 😂

doriiis
18. júl 2023

@autor....keď si v internet bankingu klikne na tú kasičku tak si vie pozrieť pohyby z kasičky a na kasicku za hocijaké dlhé obdobie