Rada ohľadom úveru

8. dec 2022

Dobrý deň,
Viete mi niekto poradiť ohľadom úveru?
S manželom chceme zobrat úver/nie veľkú sumu. Ja som momentálne v nemocnici a manžel bol v banke, pani mu povedala, že musím prísť aj ja inak peniaze nám nedá. Viete mi poradiť ako máme postupovať? Ma to každá banka takto? Že vraj potvrdenie u notára nestačí🤦‍♀️ a ešte doplním, že v nemocnici budem dlho…Dakujem

petamich
8. dec 2022

kedze mate BSM, tak do uveroveho vztahu vstupujete automaticky obaja a teda obaja musia byt ucastni pri uzatvarani uverovej zmluvy, co ja viem, tak to vynimocnych pripadoch banka akceptovala plnu moc vymedzenu specificky na tento jeden ukon (uzatvorenie uverovej zmluvy) a potvrdenu notarom

ale to uz asi ked viete ist notarovi, viete ist aj do banky 🤷‍♀️ pripadne sa v banke spytat, ci nemaju nejaho pracovnika opravneneho uzatvarat obchody mimo obchodneho miesta, byvaju to napr. zamestnanci starajuci sa o firemnu klientelu a ci by takyto nevedel pomoct - kazdopadne, ked nechcu

inak ja by som skusila poslat oficialny dopyt cez nejaky kontaktny email na to urceny, obcas v pobocke povedia nie, lebo nevedia/nechcu aj ked ma banka interne postupy na vynimky

autor
8. dec 2022

@petamich no ja nevladzem ísť ani k notárovi, jedine, že by notár prišiel do nemocnice sem. Nevieme čo mame robiť…..

eeffka
8. dec 2022

no nic momentalne, pockat az prides z nemocnice a potom riesit. Manzel/ka podpisuje tiez suhlas s hypo.Je to bezna vec

petamich
8. dec 2022

no to co som napisala, informujte sa na kontaktnom centre (idealne mailom, nech mate odpoved) a uvidis, co napisu - ak ma banka nejake interne smernice k takymto pripadom, pracovnik vam odpise a podla odpovede sa ne/zariadite

alebo oslovte nejakeho financneho poradcu, ktory vie ako to v ktorej banke chodi a ktora ma riesenie aj pre taketo situacie - manzel sam bez teba proste nestaci (bez nejakych dalsich krokov), to by si napr. gambleri nabrali uverov a manzelky by potom mohlo aj porazit, mate BSM musite obaja podpisat UZ

diewcatqoo
8. dec 2022

Notar za tebou moze prist do nemocnice. Samozrejme sa poplatok.

vikusjk
8. dec 2022

Zalezi asi, aky uver chcete. Ja som brala pred rokom v mBank a dali ho v pohode len mne. Dokonca som na podpis vzala aj manzela, ze vsak to je nas uver a panko mi povedal, ze nie, toto je len moj uver a manzela tam vlastne vobec nebolo treba. BSM mame normalne, nic nemame rozdele, proste ze to len na hypoteky treba oboch - to je vyjadrenie pana z mBank. Naozaj som podpisala vsetky papiere len ja, manzel nikde nefiguruje. Len auto, co sme za ten uver kupili, je na jeho mene 😂

zuzinabila
8. dec 2022

@petamich zavisi asi od uveru a od banky.ja som vedena ako VIP klient vo vub a spotrebny uver dali len na moju ziadost,dokonca vybavene cez IB a telefon.manzel nemusel nic podpisovať ani inak riesit.situacia z juna tohto roku

petamich
8. dec 2022

@zuzinabila preto som autorke radila - ze bud sa informovat v banke, kde ziadaju, ze ci sa to nejako da alebo nech sa poradi s financnym poradcom, ti vedia ako to je vo vacsine bank a pripadne aj pomozu s tym, do ktorej banky ne/ist - teda ak je autorka a jej manzel schvalitelna aj v inej ako materskej banke 🙂 evidentne aj v mBank to ide, vo VUB tiez, mne sa nechce verit, ze niekde na to nemaju nejaky interny postup, takych klientov predsa musi byt viac (ze jeden je imobilny alebo indisponovany alebo v zahranici...uz mi viac nenapada)

zuzinabila
8. dec 2022

@petamich u nas to nebolo na výnimku .manzel by sa vedel normane fyzicky dostavit na nejaky podpis,ale nevyžadovali

veroonr
8. dec 2022

Zvacsa ak ma klient na ucte pravidelne obraty a ma ponuku na uver predschvalenu, skutocne staci ked vsetko podpise sam. Akurat neviem ci tam nie je hranica 10000€

zuzinabila
8. dec 2022

@veroonr u nas nebola,uver mam na vyssiu sumu

veroonr
8. dec 2022

@zuzinabila tak ta hranica bola zrejme pri standardnej ziadosti (za predpokladu ze uver vychadza zo samotneho prijmu žiadateľa)