PZP na sestru podnikateľku

kika008
16. apr 2021

Dobrý deň , chcela by som sa spýtať na Váš názor. Sestra, podnikateľka, chce prepísať moje auto na seba, podniká vo finančnej oblasti, nie s malým príjmom, podľa môjho skromného názoru by si PZP mala uhrádzať ona aj keď na aute jazdím ja, ona z toho profituje, nestretli ste sa s niečím podobným?

monkasponka
16. apr 2021

@kika008 zrejme naklady na auto si bude davat do nakladov v živnosti a teda aj PZP je ,,naklad na auto,,. Takže ano . V konečnom dôsledku, je to na vas.

petulda333
16. apr 2021

Keby som bola na tvojom mieste, tak by som si platila sama. Ves na nom jazdim ja

tncka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
16. apr 2021

PZP by mal platiť ten, kto auto užíva
Sestra nemá vlastné auto?

kika008
autor
16. apr 2021

@patka06 ma 3

katka2602
16. apr 2021

Fiha tvoje auto, ty na ňom jazdíš ale PZP ma platiť sestra hmmm? 🙈 Zjavne si to chce dať do nákladov. A aj ste sa o tom rozprávali?

moonlight1210
17. apr 2021

@kika008 Jazdis ty, hradit by si ho mala ty.
Tak sa dohodnite, ze sestra ho zaplati, nech ma doklad v ucto o uhrade a ty jej das peniaze do ruky.

Ale vybavte si medzi sebou zmluvy, ze auto uzivas ty, pre pripadnu nehodu (kvoli policajtom, poistovni,...).

patka06
17. apr 2021

@kika008 sestra si zrejme chce dať tvoje auto do nákladov a tým znížiť dane, čo by mohol byť pre ňu problém v prípade daňovej kontroly
S prepisom auta by som nesúhlasila

kika008
autor
17. apr 2021

Viete ja si zas myslím ze keď potrebujem mat na seba 5 aut co aj má, nech z toho profituju aj druhí, ale nejdem to riešiť, budem si to platiť sama.

kika008
autor
17. apr 2021

Má strašne vysoke príjmy, potrebuje zvýšiť náklady.

moonlight1210
17. apr 2021

@kika008 este jedna vec.
Z danoveho hladiska ma tolko zamestnancov, aby tieto naklady a pocet aut boli opodstatnene?
Moze sa cudovat, co vsetko sice ma papierovo v poriadku podla zakona, ale jej to pri kontrole vyhodia z nakladov.

Casy, ked sa stacilo ohanat tym, ze papierovo je vsetko podla zakona, su uz davno prec.

Jasne, to nie je tvoja starost, ale skus jej to nadhodit. Naklady musia suvisiet s podnikanim a musia byt opodstatnene.
Ak je sama, tak pat aut moze byt problem. Mala by sa radsej poobzerat po inych sposoboch zvysovania nakladu.

kika008
autor
17. apr 2021

Viete ja riešim hlavne to že by ju platiť mohla ona keď z nej profituje... Uctovnictvo pise aj na manžela a asistentku a oni v kuse su na cestach...

hviera81
18. apr 2021

no PZP sa bude musiet menit, ked sa zmeni majitel auta... a ta cena na podnikatela moze byt odlisna, takze by som si to dala vyratat a dohodla so sestrou....
ci to spravit alebo nie - to zavisi od vasho vztahu.... ja nemam moc rada taketo cachre....