Problémy s ČSOB

nikk3y
6. okt 2022

Ahojte, aj vy máte také problémy s touto bankou ako ja?
Veľké poplatky za všetko či vedenie účtu, ešte aj za platby kartou (6€/jeden vyber-co som ani nevedela, tie sumy čo som im niekoľko mesiacov platila nakoniec boli za výbery kartou) a este do toho kazda sms za 0,15€? akoze ked chcu take poplatky za vedenie uctu preco ostatok nieje samozrejme zadarmo??

Volala som tam včera keďže mám zase vyše 30€ (vedenie uctu) že začo to vlastne je odpoveď keď mi zavolala spať že za zdielanie sms že ich mám nejako 200ks mne to ani nenapadlo že šak toľko za mesiac sme neplatili (som tie smsky počítala a to za celé obdobie od kedy sme u nich)

takže môžem odmietnuť vyplatiť týchto 30€? A zrušiť účet aj bez toho že by som to vyplatila? keďže minulý mesiac som platila tiež takto za vedenie uctu cez 20€

Ďakujem za rady

ivangeline
6. okt 2022

Zaplatit musis a potom si to zrus?

veronikaszabova
6. okt 2022

@nikk3y zaplatit to na urcite musis - vsetko mas na 100per v zmluve. Citala si ju?

ana82
6. okt 2022

smsky zruš a nainštaluj si ich aplikáciu, poplatok za výber kartou je keď vyberáš z iného bankomatu ako čsob, ale nie všetky myslím, že slovenská sporiteľňa si tak účtuje
neviem či si pomôžeš keď prejdeš do inej banky, vub aj slovenská majú poplatok za výber aj vo vlastnom bankomate....
roky mám čsob neplatím žiadne poplatky, stačí, aby som mala 6 platieb kartou za mesiac.....aplikácia je prehľadná a hneď ako zaplatíš to tam vidíš, takže tie sms sú ozaj zbytočné

janai1
6. okt 2022

@nikk3y no a aké máš problémy? Veď s cenníkom si súhlasila keď si podpísala zmluvu k účtu. Za to, že nečítaš čo podpisuješ banka nemôže

blumie
6. okt 2022

Ja mam csob banku zhruba 16 rokov. Vsetko mas napisane v zmluve o vedeni uctu. Sms su samozrejme spoplatnene, ja som to nikdy nemala. Ja mam nastavene nejake trvale platby a pravidelne platim kartou min 5 platieb za mesiac. Jedine co platim je poplatok za kreditku ale mozno keby ju aktivne pouzivam tak je urcite zadarmo. Ucet mam zdarma. Vybery sa platia len v bankomatoch, ktore nepatria csob.

simkids
6. okt 2022

mame tiez csob a ziadne poplatky, neviem ako to je, ale dakedy boli dva vybery z bankomatu csob zadarmo, sms nam ziadne nechodia, vsetko riesime cez aplikaciu. Zaplatit isto musis, i ked nechapem, lebo poplatky stahuju automaticky z uctu predsa. Nastuduj si poriadne podmienky ake su, aby ta nic neprekvapilo

janai1
6. okt 2022

@ana82 SLSP ani VÚB nemaju poplatok za výber zo svojho bankomatu

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
6. okt 2022

ja mam roky CSOB, cennik sa meni, urcite niekde na nete najdes. za urcitych okolnosti mas vedenie uctu zdram, ale samozrejme nejakym poplatkom sa nevyhnes.
za vyber z bankomatu banky neplatis, platis len za vyber z ineho bankomatu. neplatis napr, ani za dobitie kreditu v inom bankomate.
sms mam zrusene, chodi mi vypis na mail a mam aplikaciu.
nejake polatky platim, ale urcite nie 30e. pozrela som a teraz som platila 3e.

ana82
6. okt 2022

@janai1 neviem nemám skúsenosti, len kolegyňa sa čosi rozčulovala, že za výber platila

nelca84
6. okt 2022

@ana82 netaraj, slsp ziaden poplatok za vyber vo svojom bankomate nema. Ja mam slsp uz roky a neplatim ani za vedenie uctu, proste nic, 0

ana82
6. okt 2022

@nelca84 a ty čítaj "neviem nemám skúsenosti, len kolegyňa sa čosi rozčulovala, že za výber platila" a neznamená, že keď to tak máš ty tak aj celý svet

veronikaszabova
6. okt 2022

@ana82 tak uz v tvojom prvom komente si mala napisat, ze to je skusenost kolegyne (aj ked je to blbost). Nie splechnut, ze SS ma vyber spopletneny - nie, nema... To je rada stylom jedna tetka povedala.

zuzkaa1991
6. okt 2022

@nikk3y my mame csob kvoli hypoteke uz 5r. Nemame ziadne poplatky navyse...max ak vybereme z ineho bankomatu tam je 0.20 asi nepamätám malokedy vyberame inkde...a ano za sms sa plati to sme.boli hned na začiatku informkvani takze nam sms nechodi mame.appku v mobile a tam si vieme vzdy pozrieť cez den pohyby... treba citat podmienky pytat sa ;) alebo nastaviť aj správny typ uctu(balicek) maju viac typov dokonca mame 2 debetne karty zadarmo

nelca84
6. okt 2022

@ana82 ty si to napisala ako fakt, ked si to niekto precita, kto nema skusenost so slsp, tak nevie, ze je to blbost

janai1
6. okt 2022

@ana82 no predstav si ze to tak ma cely svet (slovensko) keďže banky majú oficiálny cenník platný pre všetkých 😀

rillwen
6. okt 2022

V dnešnej dobe platiť banke za vedenie bežného účtu, výbery z bankomatu či mobilné notifikácie je úplná hlúposť. Už pekných pár dokov je na trhu viacero možností zadarmo, dokonca aj ČSOB už má svoj účet SMART, ktorý je bez poplatkov za tieto veci.

zuzanaete
6. okt 2022

Poplatky mam v csob nulove. Kartou platim denne, vyberam peniaze z csob bankomato, sms mi nechodia. Su veci, ktore banka preferuje a tie su zadarmo a potom veci, ktore banky viacej zatazuju a za tie sa plati. Treba si pozriet cennik.

xena0
6. okt 2022

Myslím že si účtujú za výber hotovosti priamo v banke, výber z bankomatu nie je spoplatnený a ak máš splnené nejaké podmienku tak určite máš umožnený výber aj z iných bankomatov bezplatné ale pozor z iných bankomatov len výber peňazí, ja som menila pin v bankomate inej banky a naučtovali poplatok (neuvedomila som si že len výber peňazí je bezplatný )

majamat
6. okt 2022

ozaj, z inych bankomatov je 1 vyber zdarma, ale asi zalezi od uctu, dcera ma detsky ucet a ona zdarma vyber nema.

majamat
6. okt 2022

a za prevod na iny ucet priamo na pobocke je 12e. nehorazna suma.

simca06022011
6. okt 2022

Mas zle nastaveny ucet, treba si to ponastavovat. SMS zrusit, vybery obmedzit a platit kartou atd. A 200 sms je inak poriadne vela.. :D
Plus vsetky operacie v ramci banky - osobne su drahe a to myslim,ze vo vsetkych bankach (ja mam vub a TB a to iste), cize co sa da online riesit.

zuzanaete
6. okt 2022

@majamat Banke je vyhodnejsie, ak ludia pouziju internet banking ako to riesit na pobocke. Ten poplatok ma proste ludi odradit.

maialeo
6. okt 2022

Založ si REVOLUT a máš pokoj.

fomelka
6. okt 2022

Esemesky by som si zrušila, tie sú ti prakticky na nič, stačí si stiahnuť appku a tak všetko uvidíš. No ak chceš aj napriek tomu u nich účet zrušiť, tých 30 € budeš musieť aj tak zaplatiť. S tým by som sa nejak nezahrávala

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
6. okt 2022

@nikk3y uhradit tomusis ak to maju v cenniku banky, a ucet mozes zrusit ale je tam tusim 30dnova vypovedna lehota....spoplatnene sms mas uz vsade kedze kazdy sa spolieha na to ze pouzivame vsetci internet banking...asi tolko k tomu. vedenie uctu zadara ma tusim uniktedit bank ci mbank,pozri na nete. ..csob ma aj smart ucet, aj ten mas zadara...

majamat
6. okt 2022

@zuzanaete to hej, ale vymysleli pridavnu apku na potvrdenie a mm napr na to nema telefon. cez Pc uz bez toho nezaplati

baska_nice
6. okt 2022

vsetko je to o samotnom nadstaveni uctu, mala si vsetko a co sa plati navyse proste porusit a mat teda tu aplikaciu, pri kotrej nic ineho nepotrebujes

maialeo
6. okt 2022

@jane89 od konkurencie? Akože o zákazníkov sa dnes bojuje v diskusii na MK? 😀