Problém s hypotékou

kiki149
3. jan 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať či by ste mi vedeli niekto poradiť s problémom s hypotékou. Priateľ pracuje 7 mesiacov v Rakúsku pracuje v stavebníctve, kde ma pracovnú pozíciu pracovník. Zamestnaný je pod Rakúskou personálnou agentúrou. Otázkou je či je možné čerpať za takýchto skutočností v niektorej zo Slovenských bánk hypotéku. Za každé odpovede ďakujeme.

hopsadobrandejsa
3. jan 2022

Zavisi od toho ci ma pracovny pomer na dobu neurcitu alebo nie.

Nie som si isty, ale banky podla mna inak prihliadaju ak mas prac. pomer cez personalnu agenturu.

Treba sa informovat priamo v banke. Kazda banka ma trocha inak nastavene kriteria.

ivkazba
3. jan 2022

Akú má zmluvu s agentúrou? Pracovná zmluva na trvalý pracovný pomer? Doba určitá, neurčitá?

jakubvojcik
3. jan 2022

SLSP aj ČSOB len cez slovenskú agentúru.. malé banky nič a VÚB a Tatra Banka si ie som istý. Záleží aj od kritérií spomenutých vyššie ale teoreticky tam by som sa informoval lebo inde nič určite.

ivkazba
3. jan 2022

@jakubvojcik veď to, že ak je to TPP na dobu neurčitú, viem si predstaviť, že by to prešlo na výnimku, napr. aj v SLSP (ak človek vie koho na základe osobných vzťahov osloviť). V TB by bol problém krátka dĺžka pracovného pomeru.

kiki149
autor
5. jan 2022

Pracuje na dobu neurčitú.

ewell13
5. jan 2022

@kiki149
My sme si brali hypotéku z VUB, keď manžel pracoval v AT.
Ale bol priamo pod Rakúskou firmou, nie cez agentúru.
V banke chceli len 6 výplatných pások a pracovnú zmluvu.

tanikka
5. jan 2022

@ewell13 my sme to mali podobne. lenže manžel mal v nemecku pracovnú zmluvu na dobu neurčitú a pracoval tam už niekoľko rokov, takže s tým prijímom banka nejaký problém nemala. no tá pracovná agentúra si myslím, že bude problém, keďže to môžu brať len ako sezónnu prácu

aduskatt
5. jan 2022

VÚB ma aktuálne problém so stavebníctvom, je to pre nich KO kritérium, takže tam nie

kiki149
autor
5. jan 2022

Áno VUB nám odporučili viacerí, ale nakoniec to neprešlo kvôli spomínanému KO kritériu.

aduskatt
5. jan 2022

@kiki149 viem o tom, preto som to neodporučila a nedávam tam takýmto klientom žiadosti

kiki149
autor
5. jan 2022

Takže mi z toho vychádza, že momentálne asi nemáme šancu v žiadnej banke...