Prispievanie 22 ročného syna do rodinného rozpočtu

kucka573
16. máj 2017

Mam problem syn 22 rokov ma priatelku skoro rok pracuje a prispieva mi 100eur mesacne ona ma 18rokov este chodi do skoly.vsetko by bolo v pohode len priatelka je u nas cca 28 dni v mesiaci a 3 dni je doma financne sa to neda uz utiahnut stravuje sa tu sprchuje periem jej no s nicim mi nedokaze pomoct...najest a cely den v izbe...syn sa zmenil popri nej malo pomaha...vkuse su zavrety v izbe...nastali hadky ked som povedala ze priatelka moze aspon sem tam vziat vysavac do ruky...ze vykrikujem ze ona tu nebyva...no to ze zo 100 eur chovam dvoch ludi cely mesiac,obom varim periem zehlim a kde je najom a vsetko...neviem pripadam si ako hlupana co by ste robili na mojom mieste vy ako by ste to riesili...

vika35
16. máj 2017

syn je dospely, pracuje tak ak sa chce hrat na rodinu nech si s priatelkou najdu podnajom.

eeffka
16. máj 2017

@kucka573 vycislit a bud mlada/mlady prispeje alebo moze chodit na navstevy, vypit caj a tahat domov. alebo nech idu do podnajmu ak si syn trufa.

mimulik
16. máj 2017

veľmi rázne...ja by som im určite neprala, nežehlila a nevarila za 100 eur..Buď začnú platiť viac alebo nech si tieto veci robia samy..nie si ich slúžka...poprípade by som priateľke zakázala u Vás bývať...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emilia25
16. máj 2017

Povedala by som mu pozri mlady muz pokukala som ti nejake podnajmy najlacnesi je 200eur trebars nech sa paci volaj a sup si dospely tak sa treba podla toho aj tak spravat.

juliet86
16. máj 2017

urcite nastav hranice. nemas voci priatelke vyzivovaciu povinnost. ja keby som byvala u cudzich a nemala im ako prispievat tak zaklad je aspon upratovat o dusu a pomahat so vsetkym co mozes. je to tvoj byt. nastav si hranice.

zlotazla
16. máj 2017

@zltyslonik dufam ze mas aspon zo troch bezdomovcov doma 😉
@kucka573 sadni si s nimi oboma a ukaz im ucty.nemas vyzivovaciu povinost voci synovej priatelke.nech ti
prispieva synator viac, resp 2/3 nakladov ked je taky hrdina.btw co na to jej rodicia?su ok s tym ze dievca doma vlastne ani nebyva?

dominika6
16. máj 2017

@kucka573 musím s tebou súhlasiť..a poviem ti jedno..bud tvrdá,nekompromisná..
ty niesi ich kamarátka,takže ešte dnes si ich posadíš za stôl a povieš
,,drahý moji..je pekné že ste šťastní,spokojní...ale nájom a všetky rezie sa naplatia z lásky k blížnemu..
1) návrh: platba sa zvýši x2
2)návrh: platba ostane 100,- s tým že si budete robiť nákupy a variť sami zo svojho
3) oznam: milá moja..svoje očúrance si nos domov,ja ti to prať nebudem..
4) oznam: nech sa páči do nájmu..

sweetlife001
16. máj 2017

Jej rodicia su s tym v pohode ze nejaka skolopovinna soplana byva u frajera a ze ju vy zivite? Ked fakt ma problem u vas aj povysavat vyhodila by som ju, nech si perie doma a stravuje sa u rodicov, nech k vam pride po skole na navstevu alebo na vikend. Oni asi tiez niesu normalni ked s tym suhlasia. Ved to je tvoj byt, si dospela, normalne narovinu sa s nimi porozpravaj alebo so synom ze si ju tam nezelas. A ked nie tak nech si najdu ine byvanie a staraju sa sami o seba ked nechcu nic robit a vylihovat cele dni v izbe.

dominika6
16. máj 2017

jaaaj a možno ona sem aj napíše na forum:
,,ahojte,bývame s priateľom u svokry,je to hnusná harpia,on jej prispieva na domácnosť a ona ešte chce aby sme všetko za ňu robili a platili jej viac...chceme bábetko,tak nejakých 10 rokov to musím u nich vydržať kým sa osamostatníme 😀 😀..

bale1rinka
16. máj 2017

@kucka573 ak u vás býva a si vlastníčkou bytu musí mať ona papier o tom, že jej tam dovolíš bývať, nakoľko musíš u vášho správcu bytového domu nahlásiť, že počet osôb v byte je o osobu viac a s tým súvisí, zálohová platba na teplo, vodu, smeti...úplne normálne a prirodzené, sa ti čudujem...a tvoj muž sa ako k tomu stavia?treba si s mladými sadnúť a za kľudného stavu sa dohodnúť, takto to fungovať bude alebo nebude.

25daniela
16. máj 2017

Ja by som nedovolila hlavne mojmu synovi, ak by som neakeho mala, nic doma nerobit... V pripade ak by som to financne zvladala, to by som neriesila, ale ak by sa nezapajal sam, mal by na chladnicke rozpis, co kedy treba urobit...

0silvia0
16. máj 2017

@kucka573 ja viem že dnes sa toleruje všetko, ale s týmto by som ja osobne mala obrovský problém. Tolerovať synovi doma frajerku (prepáčte, na jazyk sa mi derie iné slovo) a byť účastná ich hnitia v izbe by som asi nepredýchala. Chovať cudzieho človeka, ktorý môže o mesiac-dva byť vymenený za inú babu... hm... nedovolila by som to hneď na začiatku. To rodič nemá právo na súkromie vo vlastnom byte? To nie je tvoja dcéra, nech sa o ňu starajú jej rodičia...

poljana
16. máj 2017

mne je ľahko hovoriť, keď to nie je moja situácia... ale keď chce syn s priateľkou žiť, nech si nájdu vlastné bývanie.

terezka1947
16. máj 2017

@kucka573 preco sa staras o dvoch doslepych ludi?a preco dovolis,aby tvoj syn mal doma ubytovanu cudziu osobu,na kt.ty robis???????
preco spolu nechodia inak-do kina,na vylety,na brigady,atd,atd...a nespoznavaju sa takto? o chvilu mas doma vnucatko....
nerozumiem dnesnym mamam....nerozumiem

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
16. máj 2017

mam dvoch synov...ja neviem ako a co bude,mozem si len mysliet,ale jedno nebudem trpiet-spoznavat sa da aj bez spolocneho byvania a spoluzitia od 16r.
a ked uz chcu byvat spolu-na kadejake skusky,atd,atd.....aj ked ma ako mamu srdce boliet bude,nie u mna-tolerovat to nebudem.
bud ako manzelia...a budu niest za vsetko,co robia zodpovednost alebo ziadne spolocne byvania od prveho telefonatu
v zivote,aj v manzelstve sa moze stat kadeco-jasne
ale v dnesnej dobe je vsetko dovolen a vsetko zrelativizovane a ked tak citam tento prispevok,tak nech sa svokry necuduju,nech mamy neplacu....
kazda checem dietatu dobre,ale sme rodicia,nie kamarati a kto deto svoje usmerni,vychova,povie aj nechcenu pravdu ak nie my
laska sa predsa neukazuje tak,ze so vsetkym suhlasim a vsetko dovolim,nech je to moje 18r,babatko spokojne a stastne....aj ked bude dupkat s nohami a buchat s dverami

bobana297
16. máj 2017

Toto ani moja mama v zivote nedovolila. Aby prespal u mna frajer. A vzdy som to brala ze je to spravne lebo ked som sama vedela ze to nema buducnost a nechcela som otravovat moju mamu s novym dalsich partnerom. No u mojej svokry je to ako hodinovy hotel 😂😂😂 vzdy sa smejem ked svagor pomaly kazdy mesiac donesie inu alebo aj kazdy den ktoru stretne v bare. okupka sa napapka sa a papap 😀 toto vzivote nedovolim. raz by mi to syn urobil a leteli by von oknom 😂😂 pokial by som videla ze to nema buducnost neexistuje dopratat ku nam. to by som sa musela s kazdou novou zoznamovat 😀 a este aj zivit a prat. ja ked som byvala u svorky (aj ked sme zo zaciatku nemali dobry vztah) som sa snazila pomoct s hocicim.aj so ich vyvazala kam potrebovali atd.kedze peniaze nechcela odomna. Ale potom sme sa zhodli uz teraz z muzom ze chceme ist do svojho lebo sukromie a svoje je svoje ❤

narsila
16. máj 2017

@zlotazla
@sweetlife001
píše že mladá má 18, tak čo s tým majú jej rodičia? Školopovinná už určite nie je ;) Ja som od 16tich rokov prespávala a víkendy trávila u vtedajšieho frajera a naši s tým moc nezmohli.. mama bola rada, že aspoň vie kde som :D
@kucka573 na druhej strane som u nich pomáhala.. aj upratovať, aj variť, aj okolo domu a v záhrade porobiť..
Ale mladému treba jasne odporúčiť vlastné bývanie, bude to tak lepšie aj pre neho, aj pre teba. Aby sa ti nestalo, že ho budeš mať na krku ešte v tridsiatke, lebo sa ho už len tak lahko nezbavíš.. mamahotel je bohužial nezdravo návykový ;)

babu11
16. máj 2017

No neviem neviem čo je toto za teliatka, ja keď som s mojím začala chodiť a boli sme u nich, jeho rodičia chodili na víkendy na chalupu , tak vždy všetko vyupratované ešte som aj navarila, ti poviem, že by som nezniesla aby po mne mama mojho frajera spratovala a prala mi atd. to kde sme ona je u vás mala by sa sama spýtať, čo treba porobiť, má 18 nie 3 roky, to jej nieje trápne, no ja by som ich vykopla 😈

sense
16. máj 2017

Traja dospeli ludia ok vydVky trojmo a mlady bud za mladu zacvaka alebo nech idu do svojho

sweetlife001
16. máj 2017

@narsila pise, ze chodi do skoly, takze nech sa o nu staraju oni. To, ze ty si tak zila od 16tich je tvoj problem, ja by som to svojej dcere nedovolila tak ako to ani mne nedovolili moji rodicia. A ked uz tak by som sa spravala ako sa patri nie jak tela v cudzom byte.

sissy27
16. máj 2017

@kucka573 čo by som robila? neprala, nevarila, nežehlila, neobskakovala... náklady na nájomné a energie, káblovku, internet a všetky poplatky vydelila troma a oni nech prispievajú nie 100€, ale 2/3 z nákladov... 100€ je málo aj na jednu osobu.
Stravu nech si financujú sami.
Ak sa im nepáči, môžu si nájsť podnájom alebo ísť vyžierať rodičov slečny...

sense
16. máj 2017

Urcite by somnevarila dvom mladym zdravym ludom

renirv
16. máj 2017

prestan sa o nich stara jak o malych, preboha. musis sa tomu vzopriet, inak to nikdy neprestane. bud nech zaplati aj za nu, teda ked pracuje alebo nech chodievaju k nej. To by sa mi veru nepacilo a ja by som sa k tomu postavila tvrdsie. nejde ta takto predsa len stale vyciciavat

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
16. máj 2017

@zltyslonik musis byt nanho pysna 😇

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sopka10
16. máj 2017

Podla mna by si sa mala najprv porozpravat so synom osamote, ze takto to dalej nejde, ukazat mu ucty a pokukazat na vsetko napr. to pomahanie v domacnosti... a na rovinu sa ho opytat ako si ton predstavuje..
To dievca ma 18 takze kludne moze brigadovat... alebo aj pracovat n ciast.uvazok.
Pokial syn neplanuje zvyit sumuktoru plati a ani nema v zaujme dohovorit priatelke aby nebola leniva tak pritvrd a stoj si za tym . yn sa mozno nahneva a urazi ako je normalne a bezne ,... po case sa odstahuje a po dalsom case sa s Vami udobri. Ak budu byvat sami a to dievca nebude uprtovat ani nic robit doma , verte tomu ze sa s nou rozide. Ziaden chlap nechce lenivu zenu. A po case si uvedomi ze on vlastne maka a ona nerobi nic a to ho zacne stvat.
Dalsia moznost je ze sa spojte s jej rodicmi a porozpravajte sa s nimi o tom . Mozno maju rovnaky nazor ako vy a nejako vam s tym pomozu .
Popravde , sama som byvala u babky , najom sme jej davali tiez len 100 euro , ale nakupovali sme si sami a co sa tyka pomoci tak bezne veci na rozpis.. jeden tyzden vy umyvate schody , druhy tyzden my... a co uz baba nevladala tak samozrejme sme pomohli bez rozpisu , kedze je stara a vlastne kebynechcela tak nam nedovoli u nej byvat ...
Raz sa mi aj stalo , ze som na tom bola bez primu cca asi 3 mesiace ,no a ludi u ktorych som byvala , a vlastne som im nelatila nic lebo som nemohla , tak som im apson pomahala s detmi , a domacnostou, alebo som navarila , oprala a tak .. nie preto lebo mi to kazali ..nikto ma o nic neprosil ale tak uz tej vlastnej iniciativy.... ze tak ked ti nezaplatim tak si to nejak odmakam... lebo veme ze nic nie je zadarmo a ani nebude 🙂
Takze urcite by som to na vasom mieste nenechavala tak

oriesocek
16. máj 2017

Jednoznacne sadnut so synom a porozprávat sa o ich plánoch do budúcnosti. Uz na zaciatku by som nedovolila, aby frajerka byvala v mojom byte za takych podmienok ako je to u Vas doma. Su dospelí, tak nech sa tak správaju. U nas bude mat syn 16, ale ma nejake pravidla... Pradlo ja dam do praci, on vyvesi a kazdy si zoberie svoje a da do skrine - syn, mm a ja aj za malu a domace pradlo (uteraky, obliecky). syn taktiez umyje riad, vie si zakladne veci navarit, vie povysavat, atd. Ked mlada baba nevie, kde su hranice slusnosti, tak jej ich treba ukazat. kedze nechodi na navstevy, ale tam byva (ja by som trvala na tom aby sa vratila naspat k rodicom), tak nech si kupuju vlastnu stravu. Ale ako si nastavis, tak budes mat. kazdopadane by som sluzku vo vlastnom nerobila.