Prišli vám už rozpisy preddavkov na plyn a elektrinu?

9. jan 2023

Prisli niekomu z domacnosti uz nejake rozpisy preddavkov na plyn a elektrinu podla tych nových taríf 😫? Ci nam ani nebudu chodit a rovno budu nedoplatky posielat?

spadnutaslivka
9. jan 2023

preddavky si vieš nastaviť, stačí sa im ozvať. My sme si bežne aj po minulé roky dávali trochu vyššie, lebo som chcela radšej preplatok ako nedoplatok

slavomira236
9. jan 2023

Pochybujem aj keď idú hore vždy v januári nový rozpis nechodí...prídu rovno nedoplatky na navysiť si môžeš sama mesačne platby

viestta
9. jan 2023

Na kurenie, vodu a TUV sme dostali. Plyn a elektrina nie, ale tie sa tak priepastne nezvysuju, aby si pri rovnakej spotrebe mala zavazne nedoplatky ak sa zvysia zalohy o mesiac neskor. Ak platis cez SIPO mozu si rovno sami zvysit preddavok a papiere pridu neskor

slavomira236
9. jan 2023

@viestta bývam v dome a nenavysili za január..myslím že sami ani nenavysia v apríli robia odpis až potom zvýšia podľa nedoplatku...ja nedvíham sama neviem ani o koľko stiahla som kúrenie o 2 stupne tak uvidím či to bude niečo platne

lukbe
9. jan 2023

Cez SIPO vidím byt,
vyššie sú platby o 24 eur,plyn a elektrinu zatiaľ netuším, tie ešte nevidím.

zuzanaete
9. jan 2023

Ja som v decembri volala do SPP a ZSE a povedali mi, ze nebudu kvoli zdrazovaniu navysovat preddavky. Ak chcem, tak mozem tak sama urobit po zverejneni novych cien.

zuzinabila
9. feb 2023

ano,prisiel nedoplatok za elektrinu 18 Eur, v pohode. preddavky sme mali akuratne na nasu plochu a pocet clenov domacnosti.