Prišla vám už hypotekárna pomoc od štátu?

18. feb 2024

Ahojte, už vám prišla hypotekárna pomoc od štátu ? Kedy to majú vyplácať ?

domenico34
18. feb 2024

Prve sumy pridu 25 februara na ucet ziadatela.

wig
18. feb 2024

A tým zodpovednejším, ktorí refinancovali a zafixovali napr. na 10 rokov, aj keď s vyšším úrokom, prídu 30 februára!...

pupava_lucna
18. feb 2024

@wig Vraj chcú ten zákon upraviť aby to bolo aj pre tých čo refinancovali do inej banky. Ale či to naozaj schvália.. ktovie.. https://spravy.rtvs.sk/2024/02/pomoc-s-hypoteka...

wig
18. feb 2024

@pupava_lucna v podstate sa ma to netýka, pretože mám zafix na 1,0% ale mohol som mať 0,6% ale chcel som sa poistiť na 10 rokov. Tí, ktorí to mali na háku, tým sa teraz budem skladať na úroky! 🤨

autor
18. feb 2024

@domenico34 ďakujem veľmi pekne za info

autor
18. feb 2024

@wig napríklad my sme to na háku rozhodne nemali ale refinancovanie nebolo možné, keďže sa nám zmenila finančná situácia

pupava_lucna
18. feb 2024

@wig Tak my teraz platíme o 200 eur viac a mame 3,9 percenta a pomoc sa nás podľa pôvodných pravidiel nedotkne. Iba že by ten zákon upravili. Takze tiež z toho nie som nadšená, že sice platíme oveľa viac ale ideme sa skladať na pomoc ostatným.

wig
18. feb 2024

...ako sorry ale prečo vám to mám platiť ja? ...alebi napríklad tiež pupava_lucna ...?

pupava_lucna
18. feb 2024

@wig Btw. To máš veľmi dobrý úrok na 10 rokov. Škoda, že sme my čakali do poslednej chvíle, že úroky klesnú a nerefinancovali sme skôr.

wig
18. feb 2024

@pupava_lucna áno úrok je super, vzhľadom na dnešné sadzby. Je to šialené a tými úrokmi ale naozaj ma hnevá, že si niekto refinancoval do hypotéky spotrebáky, napr. na auto a pod. a teraz im na to máme my ostatní prispievať? ( Tým samozrejme nemyslím autorku príspevku )

lienka.7
18. feb 2024

@pupava_lucna typický slovenský postoj. Nemám nárok, tak budem pindat na tých, čo narok majú, ze sa im na niečo skladám.
Ale akonáhle uz budeš mat narok aj ty, už to bude ok, vsak? To, ze sa ti potom budú skladať iní, to uz je ok, hlavne ze ty narok mas 👌👏👎

sofinka1301
18. feb 2024

@wig my sme kupovali dom, mame cisto len dom a skoncila nam fixacia a naparili nam take uroky ze dovidenia..

pupava_lucna
18. feb 2024

@lienka.7 Kde pindam? Píšem, že nie som z toho nadšená. Či sa mám tešiť že super, platím viac ale pomoc nedostanem… zaujímavé, že ty všetko taketo musíš komentovať. Hlavne pindat v diskusiách kde sa rozoberá to, že manžel má nárok na materskú. Tam ta strašne sere, že to tak je… a ideš mne písať, že ja pindam. No ty si dobrá 😀😀

hanaxxx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
18. feb 2024

@pupava_lucna ano, pindas tu aj spolu s druhym kamošom, ze sa na niečo musíte niekomu inému skladať... To, ze sa skladas iným na vymyslene PNky, materske, podpory a pod.ta nesere, hoci ide o výrazne vyššie sumy, ako posranych 150€ za nejakú splátku hypo 👌 ale vsak co uz, aj tak sa dá rozmýšľať 🤦‍♀️🤣

espeo
18. feb 2024

@lienka.7 pozor, to nie je tipycky slovenské. To je zdravý rozum. Presne, ako hore niekto píše. Cez hypo si ľudia financovali veľmi často spotrebu, autá... a teraz sa im ľudia, ktorí bud refinancovali, alebo úplne splatil skladaju na pomoc a oni sami maju hovno.

espeo
18. feb 2024

@lienka.7 série nás aj to, že sa skladáme na vymyslela pnky, platíme zdravotníctvo a školstvo ľuďom, čo neplatia dane. Skladáme sa na kadečo.. áno, serie nás to, priam ma to vytáča. Celý chorý system

lienka.7
18. feb 2024

@espeo nie každý MOHOL refinancovat, ale to takým ako tebe ťažko vysvetliť, lebo ty vieš najlepšie 👌

pupava_lucna
18. feb 2024

@lienka.7 akože ja neviem či ty vieš aj normálne diskutovať alebo len vyskakovať do človeka. Ja píšem ako to je a jasne, že keď má človek zo zákona nárok tak to využije. Tak isto ako tu materskú u manžela na ktorú si ty strašne pindala v nejednej diskusii.. asi preto lebo ty si to s mužom nevyužila.. to je take slovenské ako píšeš. Keď ja nemám nárok tak budem pindat na tých co nárok majú. A v tejto diskusii si zrazu zaujala opačný postoj, asi preto že na pomoc s hypo máš nárok. Ja na nikoho teraz nepindam. Len píšem, že z toho nie som nadšená. Ale je mi jasne, že by bol človek blby keby to nevyužil keď je možnosť.

lienka.7
18. feb 2024

@pupava_lucna ty si vyuzila matersku na muža, iný si zase využije pomoc s hypo. Kde mas problém?
A ja nemám problém, pokial človek využije možnosť, ale nie pokial pritom odrbava. A to je rozdiel. Ale chápem, že to asi nedokázes pochopiť.

espeo
18. feb 2024

@lienka.7 to neviem, ale PRECO sa mam niekomu skladať na hypo bez ohľadu na to, čo mohol, alebo nemohol?. Vysvetlíš mi to? PRECO?

pupava_lucna
18. feb 2024

@lienka.7 Ale veď ja nemám problém chápeš? 😀 Jasne že človek si chce pomôcť ako sa dá. Skladať sa na to ideme všetci, ale keď raz niekomu stúpla splátka o 200-300 eur tak si myslím že tiež by mal mat na pomoc nárok bez ohľadu na to či išiel do inej banky. Lebo na tuto pomoc sa ten človek skladá tiež. To skôr ty si mala strašný problém s tou materskou u muža. A pindala si ako chorá vrana.

espeo
18. feb 2024

@lienka.7 prečo sa tie peniaze nedajú na školy alebo zdravotníctvo?

pupava_lucna
18. feb 2024

@lienka.7 Alebo mi vysvetlí teda, prečo myslíš že refinanc do inej banky je dovod na to aby človek pomoc nedostal. A nabudúce si odpustí poznámky typu ‘Ale chápem, že to asi nedokázes pochopiť’. Ja mám pochopenia dosť, to sa ty neboj.

kornelies
18. feb 2024

@espeo Preco? Lebo politika...nova vlada zvysila poplatky za vsetko mozne. Mlada populacia ho nevolila, potrebuje ziskat ich naklonnost, aby nezvrhli vladu.

luccija
19. feb 2024

@pupava_lucna tiež tomu nerozumiem.Skladame sa každému na všetko, že nevezmú dieťa do škôlky, že niekto si zobral hypo a zvýšili mu úroky...a ostatní si premyslia či idú do leasingu či hypo.Sme veľmi bohatý stať len škoda, že to budú splácať ešte naše deti.Co mám ja s tým, že niekto si zobral hypo za hrozne uroky

mk1111111111
19. feb 2024

@espeo budes sa skladat preto, lebo si pobrali viac, ako su schopni teraz splacat. Hlavne, ze velke domy a byty maju, k tomu luxusne auta a dovolenky. Ale, z coho by na tu dovolenku isli, keby teraz vyssi urok mali splacat? Tak sa zlozime my a hotovo, aby na tu dovolenku mohli ist. Tot slovensky stat a nezmyselne podpory

pupava_lucna
19. feb 2024

@mk1111111111 Ja si skôr myslím, že len minimum ľudí má naozaj problém tie vyššie úroky platiť. Ale keď stat dal takuto možnosť tak jasne, že to každý využije. No a keďže stat bude takýmto spôsobom dotovať banky tak tie nemajú dovod úrokové sadzby znižovať.

nelka93
19. feb 2024

@mk1111111111 toto tiež nie je úplne pravda. Keď si berú hypotéku, tak banka robí aj takzvaný stress test, kde umelo navýši úroky a prepadáva co si to Klient môže dovoliť. Ak hy neprešiel týmto testom, tak mu schvália nižšou sumu. To ze väčšina je finančne negramotna a naberie si ešte kadejaké nebankovky a úvery je ich chyba. Ja som len zvedavá ako dlho bude táto pomoc fungovať, dávam tomu rok maximálne 2. Už tak sme dosť zadlzeni, tak jasne poďme sa ešte viac

sasa1310
19. feb 2024

@sofinka1301 aké úroky? Veď s tým bolo treba rátať.