Primabanka sporiaci účet

hejyou
20. jún 2021

Prosim Vas ma niekto Primabanku,a tam zalozeny odkladaci ucet,alebo sporiaci k osobnemu uctu s 5%
rocne na 8,12,24 mesiacov oplatilo sa Vam nieco z toho? Dakujem

petamich
20. jún 2021

asi nechapem otazke 🙂 resp. na co sa pytas, ide o pravidelne sporenie 10-30E mesacne na 12, 18 alebo 24 mesiacov s urokom 5% p.a., ktory je na bezne sporenie nadstandardny preto je to aj limitovane tou sumou mesacne - kedze ide o nizsie sumy a kratsie obdobie tak z 5% uroku, ktory dostanes na konci obdobia si dom nekupis ani na cestu okolo sveta nepojdes 🤷‍♀️ ale v porovnani s inymi podobnymi produktami ten urok nie je zly, kedze ide o akoby sporenie k uctu

ale mozno som len nepochopila otazke 🙂

hejyou
autor
20. jún 2021

@petamich paradne si pochopila,sporit si mozem kolko chcem,teda po kolko chcem ci 10e ci 20 e ,len ten urok ma zaujimal,ci je to ok,ci kaslat nato...

petamich
20. jún 2021

@hejyou ten urok je super - preto to limituju tou sumou 🙂 aby im tam ludia neposielali tisice EUR, dnes 5% urok ziskas tak investovanim, na terminovanych vkladoch je to napr. zalostne 0.51% na 12 a 24 mesacnom ma Prima - jedina nevyhoda je, ze ked vyberies predcasne, tak prides o uroky - cize skus pripadne tak pocitat, aby ti tie peniaze nechybali ale ak ti tych 10-20E mesacne odlozit nerobi problem preco nie, na taketo mensie ciastky to fakt nie je zly produkt a urokova sadzba je zaujimava

hejyou
autor
20. jún 2021

@petamich vies co,teraz som sa docitala,ze dost zavadzaju poslem ti link https://www.expertnafinancie.sk/blog/prima-bank takze sa to vobec neoplati,ta mbanka ma zaujala vedenie uctu 0e

petamich
20. jún 2021

@hejyou mne to nepride ako zavazdanie 🙂 mne to pride ako normalne si nastudujem podmienky v zmluve k sporeniu a podpisem len ked suhlasim 🙂

petamich
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
20. jún 2021

chces ucet alebo sporit 🙂 lebo mBanka sporenie k uctu s 5% nema - ziadna ina banka nema - cize bud chces jednoduche sporenie k uctu bez podmienok a viazanosti ale treba pocitat s tym, ze urok nie je taky atraktivny alebo atraktivny urok, tam to uz ale bude komplikovanejsie s podmienkami

inak ja som si myslela, ze ten osobny ucet v Prima banke uz mas a rozmyslas nad sporenim - ak ucet este nemas, tak tam sa fakt treba zamysliet, ci vies mas osobny ucet zadarmo, inak v absolutnom cisle vela nezarobis ako pisu v tom blogu 🤷‍♀️

ja mBanku mam osobne ako bocny ucet a som spokojna - zadarmo je inak iba bez platobnej karty, ked mas kartu tak treba spravit tusim 50E obrat mesacne (sumou si nie som na 100% ista)

masinka
21. jún 2021

@hejyou ak chces v Prime len sporit a zalozis si tam koli tomu ucet, tak co zarobis na urokoch, zaplatis na poplatkoch za vedenie uctu. Ak mas deti, tak zaloz tam ucet im, detsky ucet je tam zadarmo a aj k nemu je tam sporenie - akurat tam je max suma 20 E mesacne na jedno dieta a je to na 3-5 rokov.

mogaa
21. jún 2021

@hejyou ano je tam sporiaci účet 5%, ale musíš tam mať osobný účet + v konkrétny deň (myslám že k dátumu založenia)účtu musíš mať na osobnom účte peniaze aby si to vedeli stiahnuť.....v prípade že v ten konkrétny dátum tam peniaze nemáš ti ich ani nestiahnu a u nebudeš mať úrok 5% ale nižší....ale to sú podmienky k tomu sporiacemu účtu o ktoých by ti mali povedať pri zakladaní...a tuším je tam maximána suma stanovená na sporenie

magduska2
21. jún 2021

@hejyou Máme tam účet (bežný kde mi chodí výplata ,strhaju poplatky) + Založili sme tam detom účty kde im my dáváme peniaze-k tomu nám ponúkli právě tento spořící 5% čiže,mna to nic nestojí...detské úcty tam aj tak deti mali,tie sú zadarmo...tento spořící mají každý k svojmu akoby 'podúčet' ten si každý mesiac strhne určitú sumu a teda tam je ten úrok.
Mna to vlastně nič nestojí,na tie peniaze aj tak"nečahám" takže ok