Prima banka - recenzie

maggie1978
5. mar 2022

Zdravim, chcela by som poprosiť o vaše skúsenosti s Prima bankou. Manželovi navrhla finančná poradkyňa refinancovať hypotéku,( momentálne máme vo VÚB), a teda by to riešil cez Prima banku, kde nám ponúkajú celkom ok podmienky. Nevieme sa rozhodnúť či do toho ísť, keďže nemáme nikoho v okolí kto má skúsenosti s Prima bankou, či sú potom dodržané podmienky,... atď. Vopred ďakujem za vaše recenzie.

mable123
5. mar 2022

@maggie1978 primabanka je jedna z najlepsich... ponukaju vyhodne ponuky, ci sporebia ci terminovane ci hypo. Odporucam co na najdlhsie obdobie refinancovanie. Pokial sa tomu trochu sam rozumie staci si pozriet na nete alebo si to obehat sama. Fin. Poradca poradi to z coho ma najlepsiu proviziu... teraz ma dokonca aj Unicredit na 10 rokov fix celkom v pohode 0.99

petamich
5. mar 2022

@mable123 vacsina serioznych financnych poradcov ma proviziu za produkt a nie za konkretnu banku, v UniCredit ak sa nemylim, je sadzba podmienena kupou poistenia, ktore to predrazi a sadzba tym padom nie je 0.99 - takze ja osobne by som si radsej nasla seriozneho poradcu, ktory sa tomu rozumie a vie na co sa pozerat 🤷‍♀️

mable123
5. mar 2022

@petamich tak neviem kolko ludi si moze dovolit hypo bez poistenia. Ide o to ze uroky aj RPMN sa budu zvysovat. Takze ked teraz si da na najvacsiu moznu fixaciu napr 7-10 rokov pod 1% a nizke RPMN tak je to len v prospech do buducnosti. Seriozny fin. poradca znie super uz len si ho najst...

5. mar 2022

@maggie1978 treba sa zamyslieť nad tým, prečo pri banka ponúka sadzby aké ponúka. Môže si dovoliť dávať veľmi nízke sadzby no nemá možnosť retencie a po konci fixácie sa môžete spoľahnúť na to, že dostanete o pomerne dosť vyššiu sadzbu oproti najnižšie komunikovanej v tej dobe. Nevýhodou je to, že nikto nevie aké budú potom podmienky, či budete mať v tom čase možnosť refinancovať a za akých podmienok čo sa týka napríklad poplatkov pri prenose. Ja osobne odporúčam ísť skúsiť vyjednať aktuálne lepší úrok do VÚB ako máte, prípadne predĺžiť si fixáciu. Uvidíte aký úrok vám budú vedieť ponúknuť a podľa toho sa potom rozhodnete. Na druhej strane, treba si uvedomiť že Prima bude zvyšovať sadzby od 15.03. čiže sa treba poponáhľať.

zuzanka.zuzu
5. mar 2022

@lubka261 6,5 a 1,5? to bolo pred 10 rokmi? a viazanosť na 10 rokov či ako? lebo posledných pár rokov sa úroky pohybovali na 0,89 😀

vulka
5. mar 2022

@lubka261 Tých 5% fakt majú ale len na minimálny vklad. Zisťovala som to synovi kvôli detskému účtu. A tam si môžeš mesačne vložiť maximálne 20€ a tie Ti zúročia spomínanými 5%.

katika901
5. mar 2022

Prešli sme do Prima banky pred 9 mesiacmi, ešte na 3 roky mám fix 0,5%, hypo odchádza z účtu u nich, ale výplata mi chodí inde.
Schválenie bolo v pohode a rýchlo, a to sme spájali úver na mňa, další na muža a hypo som menila z muža na mňa. Nemať skvelého fin. sprostredkovateľa ani neviem, že sa to dá. Úspora vyšla na 155€ mesačne. Problémy robila UniCredit, odpinkávali nás od stolíka k stolíku, riešili nás tri zamestnankyne, v Prime úplná pohoda. Deti tam mali účty z doby, keď detský účet mal super úrok a teraz ich mám pekne v Appke - svoj, hypo, detský a študentský. Syn si tiež pochvaľuje a platí všetko mobilom.
A čo sa týka poistenia úveru, manžel prišiel o prácu a každý úver bol s poistkou a bola mi nanič. Preto riešim poistenie úveru mimo banku.

janapeterjana
5. mar 2022

@maggie1978 my sme boli v Prime veľmi spokojní, ale keď nám skončila fixácia, ponúkali nam vyšší úrok ako pre nových klientov (paradoxné, keďže nás už poznali a vedeli, že všetko načas splácame), tak sme odišli inde za nižším úrokom.

5. mar 2022

@janapeterjana áno, Prima má veľmi zvláštnu medotiku - cudzím/novým klientom dáva super podmienky a na verných chce najviac zarobiť

eva233
5. mar 2022

@janapeterjana presne aj my rovnako. Pred 5r sme brali hypo v prime všetko úplne v pohode. Vracajú peniaze za vedenie účtu atď.... Ale teraz povedali, že nám nemôžu dat dlhší fix ako na 3r lebo sme starí zákazníci. No tak to diki som povedala, človek je vám verný a vy radšej vezmete nových. OK od budúceho mesiaca prechádzame do ČSOB. Ale treba povedať ze nielen co banka ale aj co pobočka to iný svet. V csob keď som bola v jednej pobočke tak sa na mňa pozerali ze co vlastne tam robím a v druhej sa so mnou bavili ako s prezidentkou.... Co sa týka unicreditu tam síce majú pekné čísla, ale prísne pravidlá na schvaľovanie co sa týka papierov, v 365ke ze vraj dlho trvá kým schvália úver alebo refinanc, aj keď tiež nemajú zle ponuky,... Takže jednoznačne obehat si viaceré banky reálne sa popýtať co ponúkajú a ja keď vyjde vyšší úrok o niečo tak pri dnesnej situácii voliť co najdlhší fix (pokiaľ nejde o investičnú nehnuteľnosť)... A co vám bude najviac vyhovovať... Podľa mňa nie je ze dobra a zla banka, len proste ta co ti v danej situácii najviac vyhovuje... A co sa týka finančného poradcu...mám skúsenosti, že pokiaľ to nie je dobrý rodinný kamarát, ktorý reálne na vás nechce zarobiť... Tak radšej si to obehat sama ako si potom lámať hlavu, že niekto na nás akurát dobre zarobil...

tinak25
5. mar 2022

@lubka261 5% majú na sporení. Pre dospelacky účet sa mi zdá je to max. 3x po 50€. Dcéra má študentský tam je max. 3x po 30€.

zaba21

@tinak25
V minulosti bolo u dospelých 3x50 €, teraz je to 3x 30€

tinak25
5. mar 2022

@zaba21 takže už znížili 😏. Na študentskom ostáva.

eva233
6. mar 2022

@lubka261 ono je to tak, že všetko máš napísané "malými písmenkami pod čiarou" ... A to nikto nečíta 🤷‍♀️

11. mar 2022

@jakubvojcik 15.3 prima zvysuje? uz je niekde oficialne stanovisko?

11. mar 2022

@janulikt84 nie, mám interne info a je to potvrdené u viacerých riaditeľov primy

12. mar 2022

@jakubvojcik tak super viem ze konci kampan 15.3 ale o zvysovany este stale vsetci mlcia ...

@jakubvojcik do 25.03 zatial ostavaju úrokove sadxby hadam info pomôže aj Vám

@janulikt84 Už to posunuli? Dobre vedieť

@jakubvojcik ano uz oficialne

@janulikt84 áno už aj mne prišlo info 🙂

tomi97
Odpoveď bola odstránená
el_mishel
29. jún 2022

@janapeterjana prosím a platili ste niečo aj za ten prenos ?