Prídu mi peniaze?

photoqeen
3. aug 2024

Dobrý večer som tu nová nikdo mi nevie poradiť a neviem či ma dotyčný oklamal alebo neviete mi niekto povedať keď mi boli peniaze poslane včera(piatok 2.08.) pred 16:00nástou hodinou urgentnou platbou (vraj) z unicredit bank do mojej vub banky že či sa mohlo stat to že buď zabudli poslať v banke alebo že mali toho veľa a príde to až pondelok? Lebo dotyčný čo posielal peniaze na môj účet mi poslal kópiu o platbe aj mu to odišlo z účtu tak nechápem tomu stále vravi ze jemu to odišlo do teraz nebol žiadny problém a zrazu mi nič neprišlo a píše že pondelok to musí prísť na sto percent neviete mi niekto poradiť prosím? Ďakujem

stanulienkat
3. aug 2024

Je mozne, ze az v pondelok. Banky na to maju tusim 24 hodin, ale pocas pracovneho tyzdna. Bezne tak dostavam platby. Pozri si ucet v pondelok poobede.

petamich
3. aug 2024

Unicredit instantne platby nema (tie mal len SLSP, TB, VUB a tusim Fio) a urgentne platby sa vo vacsine bank daju zadat do 9:00 rano, takze ak odosielatel zadal platbu z Unicredit vcera o 16:00 na tvoj ucet vo VUB by mala byt pripisana nasledujuci pracovny den = pondelok

janai1
3. aug 2024

@photoqeen ak niekto zaplatí 10€ za prevod tak pochybujem, že by to banka nepracovala.

petamich
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
photoqeen
autor
3. aug 2024

@janai1 a presne tomu nechápem že ako to je možné keď vraj zaplatil 10€ za urgentnu platbu 😒

photoqeen
autor
3. aug 2024

@petamich bolo to okolo 15:34

petamich
3. aug 2024

@photoqeen google 10 sekund

Expresnú platbu v eurách treba zadať do 14:00 cez internet, aby bola aj pripísaná na účet príjemcu. UniCredit Bank pri urgentnej platbe rozlišuje či je alebo nie je potrebný prevod eur na inú menu. Ak nie je potrebná konverzia meny, prevod do inej banky stačí zadať do 16:00 cez internetbanking

Takze beriem spat co som napisala a ak to zadal do 16:00 mala si to mat vcera (ak to zadal ako urgentnu platbu), no a kedze si nemala bud to tak nezadal alebo nech to reklamuje co ti uz aj tak nepomoze)

kate9999
3. aug 2024

Mne sa to už stalo platili mi ,vtedy nefungovala okamžitá platba tak prišlo to až na druhý deň.

janai1
3. aug 2024

@petamich ale áno, do 16 hodiny.
Z IB sa mi nedá urobiť screen tak posielam z článku

maranco
3. aug 2024

@photoqeen bežná SEPA platba trvá jeden pracovný deň, ak na potvrdení je dátum splatnosti piatok príde ti to v pondelok, ak je tam dátum pondelok, príde ti to pravdepodobne v utorok.

Ak by zadal urgentnú platbu v piatok do 16:00 tak by ti prišla v piatok
počkaj kým naozaj budeš mať peniaze na účte až tak posielaj balík

petamich
3. aug 2024

@janai1 ano ano uz som to nasla aj ja, ospravedlnujem sa za mylne info 😅

zuzubb007
3. aug 2024

Áno zaplatil to neskoro, ja robím prevody a napríklad ČSOB za urgentný prevod dáš 20 euro ale musíš ho spraviť do 11 hodiny toho dňa, ináč ti strhne tých 20 euro a peniaze prídu aj tak až na druhý deň, takže v pondelok len môžu prísť

photoqeen
autor
3. aug 2024

@maranco len on vraj rýchlu platbu zadal a platil poplatok 10€ 😶

photoqeen
autor
3. aug 2024

@zuzubb007 bolo to okolo 15:34😒

zuzubb007
3. aug 2024

@photoqeen áno to platí poplatok lebo v ich super podmienkach je, že do akej hodiny musí odísť to už je jeho chyba a nevedomosť bohužiaľ strhnú to vždy ten poplatok

maranco
3. aug 2024

@photoqeen tak môže reklamovať v banke že ti platba nebola pripísaná v piatok, nech mu vrátia poplatok

janai1
3. aug 2024

@zuzubb007 doslova máš hore 2 komentáre kde sa píše, že UNI spracúva urgentne platby do 16 hodiny....

zuzubb007
3. aug 2024

@janai1 áno teraz čítam nekukala som, tak potom môže reklamovat

stanulienkat
3. aug 2024

@zuzubb007 to je inak dobra spinavost od banky. Zobrat peniaze-a nie male a aj tak nie je platba v ten den.

photoqeen
autor
3. aug 2024

@janai1 a práve preto som teraz úplne z toho mimo neviem či ma oklamal alebo nie lebo to bola celkom veľká suma peňazí čo posielal 😒

janai1
3. aug 2024

@photoqeen no tak neostáva ti nič iné len počkať do pondelka.
Na potvrdenie o prevode sa nespoliehaj. Takých ti narobím aj 30 do 5 minút

photoqeen
autor
3. aug 2024

@stanulienkat zvláštne je že do teraz s tým problém nebol keď mi posielal a zrazu bol piatok rychla platba a peniaze nikde

maranco
3. aug 2024

@photoqeen unicredit má bordel na web stránke

https://www.unicreditbank.sk/sk/ostatne/dole_it...
má tam dokument Lehoty platobných služieb účinné od 21. 11. 2016

https://www.unicreditbank.sk/content/dam/cee202...
tam má termín do 16:00

tu má dokument z 11/2021
https://www.unicreditbank.sk/content/dam/cee202...
tam je termín do 13:00 alebo 13:30

photoqeen
autor
3. aug 2024

@janai1 áno len kópia teda potvrdenie nieje sfalšované pretože tento dotyčný mi posielal už peniaze a kópia je rovnaká ako bola aj z ostatných prevodov

photoqeen
autor
3. aug 2024

@maranco a teraz ktoré z toho je pravdivé 😁

maranco
3. aug 2024

@photoqeen veď počkáš do pondelka a ak budeš mať peniaze potom mu poskytneš tovar/službu, na potvrdenia sa nikdy nespoliehaj, dátum na ňom vie hocikto premaľovať

photoqeen
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranco
3. aug 2024

@photoqeen potvrdenie sa dá sfalšovať, hlavne ak už predtým raz naozaj poslal tak len zmení na obrázku čísla v dátumoch

ale zatiaľ to ber tak že naozaj bola lehota do 13:00 a príde do v pondelok
ak by ti peniaze neprišli si škodná, už si mu poskytla službu/tovar?

photoqeen
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
photoqeen
autor
3. aug 2024

@maranco lehota do 13:00? To znamená že na rýchlu platbu mal iba určitú hodinu a to je do 13:00? Potom sa to považuje tak že ako keby ani poplatok za rýchlu platbu nedal a tak či tak to príde až pondelok?