Prídavky na dieťa - zmena účtu

cica8
3. jan 2021

Baby ktora viete alebo mate skúsenosť... Moja znama mala kedysi sporiteľňu a primabanku, sporiteľňu potom zrusila a nechala iba primabanku. Do sporitelne jej chodili na ucet vsetky peniaze a jak to rusila tak pravdepodobne zabudla nahlasit na socialne ze ma iny ucet koli pridavkom... Bohuzial to zistila prednedavnom. Uz je tomu asi vyse roka čo ma Primabanku, kedze nevie co ma robit tak co by ste poradili.... Veľmi sa hanbi ale riešiť to musi kedze ma malo peniazkov....

pribinak
3. jan 2021

@cica8 normálne nech zajtra zavola na úrad prace, nahlási nove cislo úctu. Vypláca sa aj spätne. Nech nečaká a rieši situáciu

ukulela
3. jan 2021

Áno, vyplatia aj spätne, pri žiadosti o prídavky je to 5 či 6 mesiacov. Toto je moja možno by na situácia. Hlavne to však musí riešiť čím skôr.

cica8
autor
3. jan 2021

No to som aj ja jej poradila nech okamzite vola na socialne.... Hanba nehanba. Len skoda ze iba pol roka spätne sa da... Po roka cca jej prepadne ale nevadi, hlavne ze si to vsimla

anicka182
3. jan 2021

@cica8 to si az po roku vsimla ze nema pridavky? Sa mi nechce verit

zuzanaete
3. jan 2021

Aka hanba? To radsej pride o peniaze? Uradnicky su zvyknute na kadeco. Nech nahlasi zmenu uctu a poziada aj o spatne vyplatenie.

cica8
autor
3. jan 2021

@anicka182 hlavne ze si to vsimla ci? Mam sa jej posmievat ci jak.... 😕

loginexistuje
3. jan 2021

pol roka spatne doplatia nech napise mail na upsvar

cica8
autor
3. jan 2021

@loginexistuje ona tam ide zajtra volat

anicka182
3. jan 2021

@cica8 cicus čo hned skaces? Ty si rob co chces, posmievaj sa alebo nie a ja si budem dalej mysliet svoje oukej?

cica8
autor
4. jan 2021

@anicka182 ja neskacem, to mala ona problem a nie ja tak ze tak....

ljzozv
8. jan 2021

Povedzme si na rovinu, že v podstate je super, že si to doteraz nevšimla, to znamená, že nie je na Tom až tak zle finančné.
Ale na druhú stranu, treba to hneď riešiť, keď ma na to nárok, nech to dostáva.

cica8
autor
10. jan 2021

Takze po obvolavani mi napokon od nej bolo oznamene ze peniazky chodili vsetky len sa doplietla v tom ze predtym jej chodili 2x a twraz chodia 1 mesačne, to znamena ze vsetko mala v poriadku 😉pani jej na pracaku vysvetlila ze matersku posiela sociakne a pridavky pracak, takisto aj rodicak pracak. Aj ked zmenila cislo účtu vsade napísala nové cislo, velmi pekne dakuje v mojom mene za rady a zela vam pekny den😉