Približná cena prerábky kúpeľne

brna1989
13. máj 2020

Ahojte, viete mi poradiť , koľko približne stojí komplet kúpeľňa 6,1m²? Podlaha, obklady, vaňa (nie rohová),2umyvadlá a Geberit wc závesné,sprchový kút?
Podlahové kúrenie je už urobené aj s poterom.
Materiál klasika obklady z Mercury, Obi...žiadne talianske drahé..

stanulienkat
13. máj 2020

@brna1989 mercury je desna kvalita.

bagre
13. máj 2020

@brna1989 však si vygoogli a zrátaj... podľa toho čo chceš mať. Možno dostaneš sumu koľko to stálo u iného ale nie je umývadlo ako umývadlo... kút ako kút (rozsah od 200 do 1000 ) obklad budete dávať vy?

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikiki29
13. máj 2020

@brna1989 Merkury za mňa najväčšia chyba pri zariaďovaní! Vizuál síce celkom pekný, ale kvalita des! Úplne vyhodené peniaze, niektoré veci od nich sme už museli vymeniť (bývame 3 roky) takže keby si rovno priplatíme máme bez problémov a nevyhodíme peniaze zbytočne. No ulakomili sme sa 😑

stanulienkat
13. máj 2020

Som z Ba,tak ti asi neporadim. Ale Mercury nie.

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bagre
13. máj 2020

@brna1989 no tak to máš krásnu položku... 😉 u nás cca 700 eur za robotu pred 3 rokmi. Myslím že fakt sa ti oplatí samej nahádzať veci do googla alebo obehať nejaké obchody.. u nás - obklad máme zo sika ( v merkury som sa bála kvality a naťahovačiek s reklamáciami). Potrebuješ vedieť či chceš iba klasiku alebo dekor - ten je drahší , ak tak ako to nakombinovať. Sprchový kút za 200 by som si ja nedala,- to je otras. Sklenený výde drahšie hodne. Koľko hodláš investovať do batérií, chceš kvalitný nábytok alebo nie... alebo iba umývadlá... sprch.batéria -aká, aký typ vane (nejde o tvar ale o materiál)...

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikiki29
13. máj 2020

@brna1989 my sme pobehali rôzne stavebniny u nás v BB, dalo sa vybrať len to chcelo o dosť viac námahy a hľadania. Nakoniec sme brali obklad zo Sika, tiež menšie veci od nich, batérie Grohe... umývadlo a skrinku sme vzali v IKEA, umývadlo - liaty mramor je úplne zlý materiál! Pri ďalšej prerabke už nikdy. Zničil sa totálne a to sa oň starám a šetrím ho ako to len ide 🙄

matapo
13. máj 2020

@nikiki29 ...suhlas polsky nabytok a vobec vsetko do domacnosti ani zadarmo 😢

nikiki29
13. máj 2020

@matapo kiež by sme si to uvedomili skôr 😞 teraz keď si porátam koľko sme mohli ušetriť keby rovno kúpime kvalitné veci... 😑

prihlassa
13. máj 2020

Obklad keramika Soukup brali sme dopredaj tak to vyšlo dosť lacno zariadenie Mercury pl síce každý nadava ale nám po piatich rokoch vyhovuje a nič na ňom nevidíme a všetko slúži ako má ,rohová hydromasážne vaňa tiež z pl - asi najväčšia položka + nový poter ,sadrokartón 1500 eur

bagre
13. máj 2020

@brna1989 skrinky s umývadlami my osobne máme z merkury - áno, skrinky sú aj takej kvality, ale keďže máme 3 malé deti toto u mňa nebola položka do ktorej by som chcela vraziť 500x2 eur. Keď doslúžia a deti podrastú, vymeníme. Batérie máme grohe, vaňu veľkú, ale lacnú.
Ide možno aj o to, či máš finančný strop alebo to chceš len orientačne. Nie je vždy všetko len o cene, ale aj o využiteľnosti, praktickosti a potrebe rodiny.
Ja som googlila, čo sa dalo prišlo cez net, lebo som našla akciu, lebo sa mi niečo páčilo. V merkury som vedela že idem na skrinky a rozhodovala okamžitá dostupnosť a to či sa hodili dizajnom. 😉

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marysa21
13. máj 2020

Ptáček veľkosklad komplet všetko od sanity až po obklad -dlažbu projekcia a za štvorcový meter sa berie 10-15 e a toľko aj na hodinu ostatný odborníci.

bagre
13. máj 2020

@brna1989 to myslím že by sa mohlo dať v takej primeranej kvalite. Ono treba si to hlavne premyslieť čo chceš a potrebuješ a od toho sa odvíja zvyšok. Ak máš možnosti potom aj niečo obehať, tak sa dá vybrať - niektoré veci treba aj vidieť najprv aby mal človek reálnu predstavu. Ak to budeš riešiť cez net, daj pozor na recenzie... a čo sa týka obkladu, teda roboty tak to si zisti priamo u firmy. Niekto to ráta za hodinu, niekto za metre - a tu je cena asi hodne rôzna 😉

petruska19
13. máj 2020

@brna1989 skús keramika Soukup, siko

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu1304
13. máj 2020

@brna1989 my sme brali obklady z obi, sprchac tiez bez vanicky znacka sanswiss model top line

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bagre
13. máj 2020

@brna1989 teraz pozerám ten kút čo si spomínala - to je dosť položka... pôvodne sme aj my chceli, v druhej kúpeľni, ale no ... 😊 asi to nedáme cenovo. Sklá sú drahé, spodok musí byť inak urobený ako keď len niečo postavíš navrch, penetrácia, žleb... začni tým, čo už vieš aké chceš, a skús si to predstaviť aj o pár rokov (myslím hlavne obklad) 😉 lebo ten nevymeníš tak skoro

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimca77
13. máj 2020

Okolo 5000 Eur za standardnu kupelnu by malo byt OK. O obkladoch je fajn sa poradit s majstrom, nam napriklad najmenej odporucali Baumax (teraz OBI), ze su velmi tenke a lamu sa pri rezani. Pre mna dobry pomer cena/vykon ma ceske Rako, myslim, ze cast ich sortimentu predava aj Siko. Urcite by som nesetrila na original Geberite, slusnych bateriach a ani sprchovom kute (zastenach), lebo ho budes preklinat vzdy pri cisteni. A do sprchaca minimalne (idealne do celej kupelne) urcite protismykovu dlazbu.

zuzu1304
13. máj 2020

@brna1989 ano vyborne len ako dievcata pisu je to dost polozka... stena s dverami, pevna stena, zlab, kryt zlabu...ale vyzera to velmi pekne

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silviakup
13. máj 2020

@brna1989 skus pozriet rasub.sk, aspon umyvadla maju fajn ceny. ak prerabas v dome tak zlab mozes dat, v bytovke nie