Prestup do Unionu, aké máte skúsenosti?

kejty13
24. sep 2019

Ahojte,
momentálne riešim zmenu poisťovne, chceli by sme s manželom prejsť zo všeobecnej zdravotnej poisťovne do Unionu, keď sa nám narodí dieťatko tak aj to chceme dať do Unionu. Aké máte skúsenosti s touto zdravotnou poisťovňou?

veronikaszabova
24. sep 2019

@kejty13 staci si prejst ostatne temy - je ich tu o tom dost.

lucy125
24. sep 2019

Ahoj ja som teraz prešla tiež z Dôvery do Unionu tak som zvedavá od januára ako bude.

kejty13
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kejty13
autor
24. sep 2019

@lucy125 a ako si postupovala, vypisala si tlacivo, a potom si oznamila zmenu zamestnavatelovi a lekárom?

union_zp
AMBASÁDORKA
24. sep 2019

Ahoj, presne tak to funguje. Prihlášku je potrebné odoslať do poisťovne. Zmenu stačí nahlásiť zamestnávateľovi a lekárom aby si nevykázali výkon do zlej poisťovne.

lucy125
24. sep 2019

@kejty13 prihlášky mňa, manžela a syna cez net odoslané, potom mi došli od nich zmluvy na podpis, podpísali a oslali sme do unionu. V decembri dôjdu karticky a hesla do online unionu, za hlásiť do školy, zamestnávateľom stačí do 8.1.2020 ja oznámim až v decembri lebo do 1.1.2020 sme stále ešte Dovera

kejty13
autor
24. sep 2019

v novembri sa nam ma narodit babatko, budem mat moznost zapocizania monitoru dychu cez union?

union_zp
AMBASÁDORKA
24. sep 2019

Myslím, že ak budeš mať podanú prihlášku do Unionu, tak s tým zapožičaním by nemal byť problém.

klarissa25
24. sep 2019

@union_zp ale zmenu stačí hlásiť zamestnávatelovi pokiaľ mám správne info....

merickat
24. sep 2019

Ja som presla zo vzp do unionu pred rokmi a som spokojna velmi. Napr u zubara platim ovela menej, cytologiu som mala bezplatne u mojej sukromnej gyn a tak. Obe deti tam mame, odporucam. Ale teda monitor dychu mame kupeny vlastny

stanulienkat
24. sep 2019

@union_zp no neviem,ci nebude so zapozicanim problem. Poistenci budu az od januara,nie od novembra.

carrot_apple
24. sep 2019

a ako je to s tými odplatkami za lieky? čo to znamená? že ATB mi preplatia lebo je to na lekársky predpis? a čo takí invalidní dôchodcovia tým preplatia všetky lieky čo berú kvôli diagnózam?

i_v_a_n_a
24. sep 2019

@stanulienkat boli sme v rovnakej situácii, problém nebude ☺ stačilo, keď som podpísala prihlášku na prestup do Unionu (v januári 2019, v Unione budem až od januára 2020) a pani na pobočke povedala, že na výnimku požičiavajú aj tak. Do týždňa bol monitor doma ☺

union_zp
AMBASÁDORKA
24. sep 2019

@klarissa25 Ahoj, povinnosťou je nahlásiť zmenu zamestnávateľovi. Avšak odporúča sa to oznámiť aj lekárom. 🙂

union_zp
AMBASÁDORKA
24. sep 2019

@klarissa25 Avšak stačí až pri návšteve, nemusíš ich obvolávať v decembri ani nič podobné 🙂

union_zp
AMBASÁDORKA
24. sep 2019

@stanulienkat Prihlášku už budú mať potvrdenú, takže už budú naisto braní ako poistenci Unionu. V takom prípade sa bude dať výnimka 🙂

lucy125
24. sep 2019

@union_zp v Unione keď som posielala elektronický žiadosti bolo, že len zamestnávateľom, že všetkých Dr. oboznámi so zmenou poisťovne Union. Tak ako to teda je????

kusika
24. sep 2019

Nikdy viac union...mala som tam seba aj deti...kazdy rok problemy..sme v dovere

nelca84
24. sep 2019

ja som v unione od začiatku a maximálna spokojnosť, ja napr. veľmi oceňujem, že jediný preplácajú vyšetrenie CRP aj dospelým, ja by som bez toho antibiotiká nebrala teda...

lucy125
24. sep 2019

@kusika my nikdy viac Dôveru, skrz nej synov alegolog mu musí "upravovať" vyšetrenia aby sme nemuseli za ne platiť a musí nám predpisovať len minimum liekov ostatné jeho pediatrická lebo Dovera ho nepusti. Na pohotovosti detskej Dr nešli predpísať synovi ATB na zapal priedušiek lebo Dovera nepustila cez systém atď.

bolcari
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adoska717
24. sep 2019

moja mama dala pred par rokmi s bratom do unionu a max spokojnost doteraz sme nemali ziadny problem nikde...a teraz je maly tiez v unione a muz tiez...

suf
24. sep 2019

@kejty13 veľmi dobré skúsenosti. Stretla som sa dokonca aj s tým, že lekári sa potešili, keď zistili že som Union.

reni1512
24. sep 2019

Ja tiez idem z Dovery do Unionu... v lete sme riesili synovu operaciu, ma rok, ma vrodenu vadu na ruke a neboli schopny nam schvalit peniaze na nu...mali sme uz aj termin... Nejde mi tak o to, ze nam nedaju peniaze, ale o ten pristup, ze do dnesneho dna mi neodpisali ci nam to zamietaju, ze nam nepredlzuju ziadost o ktoru sme poziadali, proste NIC nula bodov, z ich strany ani makke F...
radsej budem platit Unionu ako Pente... preplacaju za lieky, co mi pri dvoch detoch vyhovuje a tiez tie preplatky za zubara, to je super vec... Tak snad ma neporazi

union_zp
AMBASÁDORKA
24. sep 2019

@lucy125 Ahoj, je to tak ako vravíš. Ale nie všetci lekári menia údaje v zdravotných kartách, po tom čo im poisťovňa ohlási zmenu. Tak preto je dobré pripomenúť, že máte Union.

tatapipka
24. sep 2019

@kejty13 áno

zmena3009
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmena3009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
24. sep 2019

@zmena3009 zaujimave porovnanie, ja som ale nasla trosku ine https://setrisova.sk/poistenie/zdravotne-poiste...

lucy125
24. sep 2019

@zmena3009 "ďakujem" práve teraz z Penty odchádzame všetci.