Prestravujú sa 4 ľudia do 200 - 250 eur?

30. aug 2022

Ahojte, prestravujem za 200-250 € 4ľudi v domácnosti ? Dieťa 4ročne, 2rocne a chlap, ja. Ak áno,dajte tipy.

zmrzlinka2021
30. aug 2022

Urcite áno. Keď človek musí, tak dá veci, ktoré by ani nepredpokladal, ze ich zvládne 🙂

Zakladom je:
- jest jednoduche jedla, privarky, kase, placky
- minimalne kupovat maso (maso vo vseobecnosti by sa nemalo jest castejsie ako 2x za tyzden) a ked maso, tak s vela omačkou, par kuskov
- nekupovat sladkosti, chrumky, polotovary, alkohol a ine zbytocnosti
- čo sa navarí, to sa zje - žiadne vymýšlance rozmaznanych europanov...ze vytahuje z chladničky od buka do buka
- využívať sezone plodiny, to čo je aktuálne a cenovo najprijatelnejsie
- nakupovat hlavne veci v akciach
- neporovnavat sa s nikym

majonezka
30. aug 2022

to mas cca 50eur na tyzden, teda 7 eur na deň, 7 eur = ranajky, desiata, obed, olovrant, večera, pre mna nerealne....

autor
30. aug 2022

Môj finančný rozpočet: voda 10 €mesacne, elektrina 25€ mesačne, mobily,internet tv 9 € mesačne, poistka 18 € mesačne ( za rok končí, neoplatí sa rušiť), 210€ hypotéka, 400€ mesačne odkladáme na poistku na dom,uhlie,drevo, (alebo teda chceme odložiť, nie vždy je to možné). investujeme 50€. Chcela by som.nas prestravovat za takú sumu, aleneviem

deginko
30. aug 2022

Ahoj osobne si myslím,že sa to dá,keď musíš...nemáš na výber... samozrejme žiadne sladkosti,blbosť,čipsy,malinovky...a variť na 2-3dni ideal

autor
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 u nás nieže by sa až tak muselo, ale šetríme na veci, tak by som sa potešila tomu keby ušetríme. Kým pôjdem do práce, potom už ok to bude.

autor
30. aug 2022

@deginko keď navariť.na viac, slušne mi to akosi. Max dva dni vydrží.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. aug 2022

@deginko skysne

deginko
30. aug 2022

Neviem mne sa to teda ešte nikdy nestalo..napr v nedeľu navarim polievku vývar a v utorok ju dojedamé..čiže v podstate má 48h ale je na 3 obedy...a takisto mi vydrží aj ryža s mäsom,alebo aj šošovicový prívarok...ale jasné,že ideálne je to mať Max na dva obedy..lebo už to ide aj hore krkom potom

pribinak
30. aug 2022

Pre mna za tuto sumu nereálne. Obdivujem ak to niekto dokáže

Kde je ovocie? Zelenina? Vajcia? Mäso? Orechy? Mliečne? Ja mam rada aj sladké.

4 za 250 eur? To sa dá vydržať len krátku dobu a kupovať fakt nekvalitne potraviny
Skôr či neskôr sa to odrazí na zdrav. stave. Proste 4 ľudia kvalitne za tuto sumu nie.

zmrzlinka2021
30. aug 2022

@deginko Ja ked spravim raz za uhorsky rok vyvar, mame to aj na 4-5 dní 😀 a úplne v pohode a to mam histaminku.

cocolino234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
30. aug 2022

@pribinak Pise, ze maju dom cize maju aj zeleninu, aj ovocie, aj si dochovaju. Mliecne tiez treba velmi sriedmo, kedze mlieko skor robi sarapatu v nasom tele, nie je nam prirodzene.

zmrzlinka2021
30. aug 2022

@autorka
Este jedna veelmi dolezita vec - nechodit do restik a ziadne donášky...

veronikaszabova
30. aug 2022

No ja osobne si to vobec neviem predstavit... Tu nemozeme vobec vraviet o kvalitnej a vyvazenej strave :(

autor
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 dom máme, ale nepestujeme nič zatiaľ, len dve paradajky a tekvice som chcela ale nevydalo.
Ovocie máme svoje .
Chovať plánujeme na rok,tento rok sme kurín stavali.
Do decembra toto zvládnu, a pôjdem do práce, a bude 900 eur k dobru.

anjelicek26
30. aug 2022

Asi to nie je odpoved na otazku, ale neda sa ti vybavit nejaku brigadu (aj keby upratovanie na vikend) a navysit to aspon o sto eur? Lebo toto mi prijde nerealne, hlavne malicke deti potrebuju zdravu vyvazenu stravu...inak to, co usetris na strave - vyhodis "von oknom" na liekoch, kedze vitaminy budu chybat..... Ale ak pises, ze od decembra budes pracovat, tak to mozno vyriesi spotrebak ci pozicat si od rodiny... prvou vyplatou to vratis...

stevvvka
30. aug 2022

Da sa, ale nie dlhodobo. Treba setrit na vsetkom. Napriklad kupit biele jogurty namiesto sladkCh a doma dosladis ovocim, dzemom ak nezjete biely. Popytaj sa v okoli, ci nema niekto prebytky zo zahrady. 4 a 2 rocny toho az tak nezjedia, ale zas potrebuju pestru stravu, ovocie, zeleninu,..

Ale ak v tom nie je nic ine, ani drogetia, len cisto strava, da sa, len si to treba poriadne rozplanovat a na restiku zabudnut, uz len obycajna zmrzka, ist sadnut na kofolu mozete pri takomto rozpocte raz za mesiac .. Pozerat akcie, hladat sposoby, ako zuzitkovat "zvysky" z predchadzajuceho dna, vela polievok...

pribinak
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 kde píše že si dochovajú? Alebo dopestujú?
Píše že má muža a 2 deti

mimikarol
30. aug 2022

Keď sa musí, dá sa všetko. Ale museli by ste kupovať veci len na varenie, žiadne ovocie, žiadna zelenina...Ak budete mať obed + večeru tú istú, tak možno by sa to dalo. Treba vyskúšať. My minieme na stravu veľa, ale u nás ide denno denne veľa ovocia a zeleniny

zmrzlinka2021
30. aug 2022

@pribinak prispevok 12:08 - píše že majú dom.

pribinak
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 dom neznamená aj úžitkové zvieratá s obrodenu záhradu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
30. aug 2022

@autorka a neda sa ti ist skor do prace?

stevvvka
30. aug 2022

Inak, my mame dom, dopestujeme, dochovame, ale o cene sa hovorit neda. Co tie sliepky zozeru zrna, v zahrade sa tiez clovek narobi, ten cas by mohol inak vyuzit (trebars aj na brigadu),... Ano, usetrime, mame aj vajcia, ale zadarmo to tiez nie je.
Ale teda nam ide hlavne o kvalitu, domace je domace, aj zelenina inak chuti.
Treba si to v zahrade rozplanovat, aby v kazdom obdobi nieco dozrievalo, jahody, maliny, ribezle, cernice, ono to dozrieva postupne, nie naraz, a treba si zvyknut, ze ked padaju jablka, treba jest jablka, a nebude si akurát kupovať jahody.

autor
30. aug 2022

@anjelicek26 no teraz sa nedá, cez víkendy zateplujeme a robíme okolo domu. Ale ako píšem, nie som na to odkázaná,len by som chcela posetrit, máme rezervu každý mesiac 400 eur, na uhlie,drevo a iné veci, teraz napr na materiál sme míňali, a 50 eur investovanie. Není to tak žeby som fakt nemala, toto by bolo fakt krátkodobé riešenie, že posetrit . Ale pracovala som homeofice na brigádu minulý rok a aj tento, ale momentálne nie sú projekty tak čakám či sa ozvú. Od decembra by som mal nastúpiť, do starej firmy, ak bude roboty, ak nie mám v zálohe iné,len slabšie platené

autor
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 zatiaľ nie, v starej firme nie je toľko roboty momentálne, tam čakám či ma zoberú (tam by som kľudne šla aj teraz) a ak nie,od decembra mám sľúbenú prácu v inej firme, zastupovať jednu na materskej.

zuzudrnda
30. aug 2022

Áno. Čo pomáha: revízia špajze, plán varenia na týždeň, zoznam na nákup, kupovanie vo veľkých baleniach (pšeno,cícer,pohánka atď sa dá aj 5 kg cez net), kupovanie základných potravín. Varím denne alebo obden, mäso minimálne aj to z farmy, nekupovať polotovary, sladké zväčša pečiem a ovocie sezónne zo záhrady. U nás je to najmä o zdravom stravovaní,čo je v princípe aj lacnejšie.

luliu
30. aug 2022

Kvalitná strava je veľmi dôležitá, sme tiež 4 a u nás taká cena nereálna, keď nemáš na jedlo, tak neinvestuj, nájdi si brigádu, sú priority a strava medzi ne rozhodne patrí

autor
30. aug 2022

@stevvvka presne , veď tie sliepky, kúpiť ich treba, zrno,kurník sme teraz stavali taky úplne jednoduchý a tak. Ovocie máme maliny,ríbezle, slivku maličkú a jabloň a chceme ešte pokupit teraz na jeseň ďalšie stromy,kríky,hrozno. Zeleninu aspoň kde tu dať, tekvice,paradajky,papriky,uhorky. Na viac asi miesto nebude .