Prerábka elektriny v dome

majajamba
21. apr 2024

Zdravím, idem po radu. V našom starom dome sme dali menit celé vedenie, skrinku, zástrčky, svetlá etc….elektrikár nám pôvodnú cenovú ponuku vyčíslil na okolo 3000€-práca materiál. Počas toho ako pracoval prišiel nato že práce nemože dokončiť lebo sa musí urobiť nová prípojka,čiže sa čaká na elektrárne. Medzitým mi pánko vystavil novú faktúru za prípojku na viac než 1000€. Čo si o tom myslíte vy? Podľa mňa teraz skúša kolko môže vytiahnúť….

anjelicek26
21. apr 2024

Pri starom dome vždy musíš rátať, ze sa nájde ešte niečo iného, s čím sa nerátalo...

alickapusinka
21. apr 2024

Prípojky sú drahé. Starý dom skryte vady.

egonsk
21. apr 2024

@majajamba nova rozvodna skrina = nova revizka a osadenie a teda aj premontovanie elektromeru a s tym suvisiace zosuladenie s novymi normami, cize uz nepojdes vzduchom, ale pod zemou do krabice na plote, alebo tak, ako sa s nimi ti podari ukecat, kazdopadne je to slusna palka tiez.

majajamba
autor
21. apr 2024

@egonsk takze je cena vporiadku?

egonsk
21. apr 2024

@majajamba co sa tyka novej pripojky pre mna osobne sa mi zda este nizka. Neviem teda co vsetko zahrna, ale aj elektrarne si pytaju za zmenu pripojky, lebo oni dodavaju, resp. pozaduju castokrat urcitu cast prac vo vlastnej rezii spravit.

zalka
21. apr 2024

@majajamba no za projekt na prípojku berú 250e, a kde to robota ešte. Za mňa tá nenatiahol o cenu
A aj cena elektriny v dome teda materiál práca mi príde podhodnotena. Ale zase nepíšeš aký veľký dom máš.

egonsk
21. apr 2024

@zalka tiez sa mi zda ta cena za material i pracu prinizka. Samotny material (kable, sadra, vypinace, skrinka, istice, atd..) by sa mohol pri dome 100m2 vysplhat uz hodne vysoko.

koniarova
21. apr 2024

Mne sa zdá cena tiež nízka.

zalka
21. apr 2024

@egonsk no áno veď ja za lacných čias len za jednu rozvodnu skriňu som dala 1000e a to ozaj ceny boli oveľa nižšie oproti terajším.
Aj kamarátke keď som zisťovala cenu u známeho tak hovoril 6000e za 2posch. kocku dom.

mamina7070
21. apr 2024

to ti este malo naratal

majajamba
autor
21. apr 2024

Ok, ďakujem za vsetky odpovede 🙂 taketo dačo som potrebovala vedieť, sa mi to len zdalo divne že na začiatku tak potom ešte dačo a ešte dačo, len objasním že renovujeme dom v ktorom nebývam a všetko riešim emailami a po telefóne, pri prerábke bola mama a tá mi už narozprávala kadečo a ujo google mi tiež iné sumy hádzal, tak sa snažím zorientovať