Preplatenie LBC cytológie vo VŠZP

nicci254
28. dec 2023

Dobry den,
chcem sa opytat, za ako dlho vam bola preplatene tato cytologia cez penazenku zdravia.
28.11 som mala preventivku na gynde spolu s tymto sterom. Dostala som aj doklad o zaplateni, ktory som nahrala do ziadosti. K dnesnemu dnu (28.12( mi stale ukazuje, ze nebol vykazany vykon od lekara (prehliadky mam vsetky( aj ked, ine vykony su vykazane .

Myslite, ze lekarka zabudla tento vykon vykazat?

katkaseiner
28. dec 2023

toto sa da preplatit? Ako ja budem za blbu, vzdy si doplacam presnejsiu cytologiu ale nikdy som si toto nedavala preplatit...budem rada ak to niekto potvrdi

anonymous87
28. dec 2023

@nicci254 myslim, ze lekar ma na to 30 dni 🤷‍♀️
@katkaseiner ano, ja som si tiez dala tento rok preplacat. Tiez som to zistila nahodou 😅

anonymous87
28. dec 2023
mirka2405
28. dec 2023

@katkaseiner ..niektore poistovne ho uhradzaju automaticky v plnej vyske.
@katkaseiner

palicka
28. dec 2023

@nicci254 ja som si ju tento rok takisto dala preplatit prvykrat, po upozorneni lekarky. Nahrala som.16.11., akyrat dnes som volqlq, tak ze je vswrko ok, maju na to štandardne pol roka. Mam len cakat

katkaseiner
28. dec 2023

@mirka2405 tak dakujem za info, toto som fakt nevedela a kazdorocne si to doplacam cize som dost nastvata ze to u gynekológa nikto doteraz nespomenul

ibrunova
28. dec 2023

Dr má na nahratie výkonu 30 alebo neviem či nie až 60 dní,tak isto aj na preventívku a potom ti to hneď schvália.

@katkaseiner všeobecná ju prepláca len teraz prvý rok.

katkaseiner
28. dec 2023

@ibrunova dakujem, tak som teda ok. Načase ze to preplacaju. Nie je to malo ked si clovek povie ze k lekarovi vobec nechodí iba na preventivky a potom este aj za presnejsie vysetrenie doplácať

mirka2405
28. dec 2023

@katkaseiner Ja som aj kvoli tomu menila poistovnu.

sunsetsunrise
28. dec 2023

@katkaseiner ano ja kazdy rok davam

alenamihal
29. dec 2023

Mne to preplatili v plnej sume...maju na to 3.mes...v poslednej dobe zdravotke trvaju velmi dlho veci,az do poslednej chvile..

nicci254
autor
12. jan 2024

zdravvim, vykon mam uz vykazadny od dr. cize to trvalo nejake 2 mesiace od podania ziadosti a mam info, ze vykon musi vykazat nielen lekar ale aj labak, kde sa dava vyter, teraz uz len pockat na preplatenie

palicka
13. jan 2024

@nicci254 mna ho uz preplatili

adkamama
7. mar 2024

@nicci254 Práve idem z poisťovne, 7/2023 mi spravili ster, výkon bol vykázaný, ale peniaze nechodili. V 9/2023 mi v poisťovni povedali, vraj to dlhšie trvá. Do dnes. dňa mi nič neprišlo, tak som sa tam znovu zastavila, vraj im chýba vykázanie z laboratória. Doteraz nikto nič riadne nepovedal, iba mám čakať. Hrúza, znovu som písala lekárke, nech im skúsi zavolať ona. Už nevedia ako by to obišli.