Preplatenie kurzu cez ÚPSVaR

4. feb 2024

prosim vas ked zaujemca zacne ale nedokonci kurz ktory mal preplatit UPSVAR musi si pocet absolvovanych hodin uhradit zaujemca sam ?

katulienocka999
4. feb 2024

Celý kurz uhrádza potom sam. Pozri si bod č. 6

autor
4. feb 2024
katulienocka999
4. feb 2024

Nie je zač. Mala som neďaleko seba zmluvu co som ja obdržala tak som si to tam nasla

koniarova
4. feb 2024

Prečo nechceš dokončiť? Je to škoda.

autor
4. feb 2024

@koniarova nejde konkretne o mna ale kvoli dochadzaniu niekolko krat tyzdenne (2h cesty) sa to neoplati

alickapusinka
4. feb 2024

Pokiaľ je kurz daný z úradu práce neskončíš ho môžu ťa vyradiť z úradu práce preto že nespolupracuješ. A môžu TI dať zaplatiť celý kurz k náhrade. To si si mala rozmyslieť skôr než si na kurz nastúpila .Opýta radšej na úrade že ak by si vystúpila čo TI hrozí aby si potom nebola vyradená a nemusela im zaplatiť celý kurz. Ak robíš kurz tak určite TI dali aj papier a tam máš určite informácie.

palicka
4. feb 2024

Myslim, ze cestovne sa preplaca, nie?

alickapusinka
4. feb 2024

@palicka no málo by sa preplácať.

palicka
4. feb 2024

@alickapusinka tak nevidim.problem.v ukonceni predcasne kvoli cestovaniu..

alickapusinka
4. feb 2024

Ak vystúpi tak bude musieť preplatiť kurz plus vyradia z evidencie z UP na 6 mesiacov.

autor
4. feb 2024

@alickapusinka ide o zamestnanu osobu takze preplacane cestovne je z casoveho hladiska na dve veci pre takehoto cloveka

9lf9
4. feb 2024

Zaujemca nie je uchadzac o zamestnanie, tam.jie je sankcia vyradenia na 6 mesiacov. Info ma urcite uvedene v dohode, ktoru spisovala a kurz su hladala sama a vedela kedy s bude konat a ze bude treba dochadzat, ci ked je nieco zadarmo tak treba do toho ist bezhlavo a potom riesit nasledky. Bez ohladu na to, ze tie peniaze na kurz mohli ist na cloveka, ktoremu ti mohlo relne pomoct zamestnat sa ake kedze uz bol kh koncu minuty cely balik penazi, tak mu kurz ani neschvalili.

autor
4. feb 2024

@9lf9 co dristate prosim cas hovadiny co sa nikto nepytal ? zmenilo sa bydlisko a rovnako aj pracovisko, ide o starsiu zalezitost avsak faktura prisla az teraz.. takze sa oplati ovela viacej zaplatit cast za “odchodene” hodiny priamo sukromnikovi BEZ PRICINENIA UP !!! kedze ziadne peniaze UP nevyplatil a bolo mu oznamene v 6/23 ze kurz absolvovany tymto zaujemcom nebude

9lf9
4. feb 2024

Konkretne v ktorej casti "dristam"? Nakolkto cely posledny prispevok nema hlavu ani patu vzhladom na polozenu otazku.

alickapusinka
4. feb 2024

ale kurz robí z úradu práce či za svoje peniaze

autor
4. feb 2024

@9lf9 pytala som sa ci si zaujemca o kurz uhradi par odchodenych hodin sam, nepytala som sa vas ci si dotycna osoba mala rozmysliet ci nastupi, ako bude dochadzat atd… kedze sa situacia zmenila tak kurz nedokonci a UP do dnesneho dna do tohto kurzu neinvestoval ani cent, takze tam konkretne dristate ze balik penazi bol minuty 🙂 citajte trochu s porozumenim a nevyjadrujte sa zbytocne ked nemate nic k veci iba mudrovanie bez toho aby ste poznali okolnosti

autor
4. feb 2024

@alickapusinka tieto kurzy pri zamestnanych osobach sa robia tak ze po skonceni kurzu si to ucastnik zaplati a UP preplati.. tu bola vynimocna situacia kedy kurz nebol dokonceny cely iba zacaty - 2 lekcie, potom nastali necakane okolnosti (UP aj organizator boli oboznameni s tym ze ucast konci) ale po pol roku prisla od organizatora za tie 2 lekcie faktura na doplatenie

9lf9
4. feb 2024

K ziadosti o schvalenie kurzu sa dokladala cenova ponuka kurzu a ak bola ziadost o kurz zaujemcu schvalena tak tolko penazi sa "odclenilo" z balika penazi na kurzy v projekte nestrat pracu, vzdelavaj sa, aby po absolvovani a splneni podmienok mohol byt kurz zaujemcovi preplateny. V dohode je pisane co v pripade prerusenia/nedokoncenia kurzu, takze vsetky odpovede boli k veci a nik nemudroval. Pekny vecer prajem.

autor
4. feb 2024

@9lf9 zaujem o kurz bol zruseny uz na zaciatku a aj to bolo oznamene na UP, takze prepacte ale vase komentare o bezhlavom vrhani sa do niecoho co je zadarmo je pre mna len mudrovanie, kedze na to som sa absolutne nepytala
pekny vecer aj vam 🙂

autor
4. feb 2024

@9lf9 a mimochodom, projekt ktory uvadzate bol urceny pre nezamestnanych.. ja riesim nieco ine

9lf9
5. feb 2024

Projekt "Nestrat pracu, vzdelavaj sa" bol IBA pre zaujemcov o zamestnanie, co znamena ze pre kazdeho kto je plnolety a NEMOZE BYT ZAROVEN
UCHADZAC O ZAMESTNANIE. Tymto koncim debatu s niekym kto nevie ani do akeho projektu sa zapojil s akymi podmienkami, ani za akych podmienok mu bude kurz preplateny, teraz treba znasat nasledky.

autor
5. feb 2024

@9lf9 vy ste dobre mimo🤣🤣 ved cely cas tu pisem ze nejde o mna, iba som zistovala info a trepete tu dookola o nasledkoch, pritom je ovela jednoduchsie “znasat nasledky” a zaplatit 400€ ako dochadzat 2 hodiny.. nie kazdy potrebuje cicat peniaze od statu a nie kazdy ma s tym bohate skusenosti, preto som sa pytala tu🙏 do debaty vas nikto nevolal takze nechapem co tu stale robite🤣