Preplatenie dentálnej hygieny v Dôvere - kupón zo zľavového portálu

mocca
5. okt 2022

Ahojte, nemáte niekto osobnú skúsenosť? Objednala som si cez zľavový portál dve dentalne hygieny. Jednu som včera absolvovala. Pani mi vystavila doklad so sumou 0€, cez zľavový portál som zaplatila 39.90€. S tým, že keď si to chcem dať preplatiť, mám poisťovní poslať potvrdenie o zaplatení portálu a tiež naskenovať doklad od hygieničky. No lenže v Dôvere viem nahrať len jeden doklad. Navyše voucher som platila v júni, doklad z hygieny mám zo včera, takže tam nesedia dátumy. A ak dám doklad na nulu, tak mi preplatia nulu. Ja vôbec netuším ako mám postupovať. Ďakujem za vaše skúsenosti.

ninka99865
5. okt 2022

@mocca zavolaj do dôvery, mne tam vždy dvihla zlata pani a všetko vysvetlila

jasminkaj
5. okt 2022

@mocca z osobnej skúsenosti s Dôverou a ich spôsobom preplácania, by ma vôbec neprekvapilo keby ti to zamietli. Dcére nepreplatili napríklad ošetrenie z dôvodu, že som zadala zlého zubára (otec aj syn zubár mali rovnaké meno, jeden písaný veľkými písmenami, druhý malými, žiadna pomôcka ktorého z nich vybrať, aj tak majú spoločnú ambulanciu). Do Dôvery som dala dcéru kvôli pečateniu zubov, všade reklamovali ako budú preplácať pečatenie. Keď mala zákrok hotový, nepreplatili ani cent, lebo že tie zuby už mala opravované v minulosti.. veľmi som bola vtedy nahnevaná, lebo na toto ma pani v Dôvere nalanárila a nakoniec nič z toho. Oni si dôvod vždy nájdu prečo nepreplatiť 👎

mocca
autor
5. okt 2022

@jasminkaj mám rovnakú skúsenosť, vždy si našli dôvod prečo to nejde. Takže aj teraz si nemyslím, že to pôjde. Už som tam aj volala, ale pani skutočne nevyzerala, že rozumie čo sa jej snažím povedať.

hanka_se
5. okt 2022

ja som napriklad teraz riesila endodonciu u zubara, tiez mam doveru. Sestricka mi dala doklad a ze mam si ho nahrat cez aplikaciu preplatia mi 30€. Preventivka u zubara absolvovana, schvalena a dnes mi doslo z dovery, ze musim este absolvovat preventivku u obvodaka.... Nastvana som, lebo po lekaroch inak nechodime vobec a nikde v podmienkach nemali napisane, ze "benefit na zuby" je podmieneny preventivkou u obvodaka....

mocca
autor
5. okt 2022

@hanka_se to je novinka pre tento rok. Vďaka tomu nemám preplatenu endodonciu z januára. Lebo som sa nechcela na začiatku roka trepať k obvodnej chytiť niečo v čakárni. Bola som tam až teraz v auguste

hanka_se
5. okt 2022

@mocca mne napisali, ze musim absolvovat do 90dni, ale aj tak, co ma zubar spolocne s obvodakom. Hneva ma takyto pristup

11iva11
5. okt 2022

@mocca Ahoj..riešila som presne tvoj problém v máji tohto roku. Musíš oklamať systém tak, že do jedného súboru dáš aj účet od dentálnej hygieny aj doklad o platbe zo zľavového portálu. Mam manžela v IT, pár klikmi urobil jedno pdf. kde na tej istej strane boli oba doklady. Zadávala som to normálne cez môj účet na webstránke, myslím, že aplikácia nemá všetky funkcie. A áno, mala som absolvovanú aj preventívku od obvodného aj samozrejme u zubára. (Zas tie preventívky je všeobecne dobré absolvovať a to nielen kvoli zubnému benefitu. Áno, ani mne sa nechce chodiť po doktoroch, ale tak toto je to minimum, čo mozem spraviť pre svoje zdravie...)
Do pár dní mi prišlo na účet tých 30€.
Kľudne sa popýtaj, ak ťa ešte niečo zaujíma 🙂

11iva11
5. okt 2022

@mocca A vôbec nevadí, že voucher si kúpila v júni a hygienu absolvovala teraz niekedy ...

hanka_se
5. okt 2022

@11iva11 co ked u nasej dr je to styl - ako sa citite? Odpoved - dobre. Oki, vypyta cca 15€ a dovidenia ☹ Ked som chcela rozbor krvi a mocu, tak na vlastne naklady a ziadost

11iva11
5. okt 2022

@hanka_se Čooo keď? No asi vymeniť dr...a hneď!! Preventívka každé dva roky zahŕňa komplet rozbor krvi, moču, tlak krvi, atď a všetko hradené poisťovňou.. Treba poznať svoje práva ako pacient.

hanka_se
5. okt 2022

@11iva11 ano viem, ale ja mam u dr akurat kartu, kedze k lekarom celkovo nechodime. Neuzivame lieky, skor alt medicina, takze tak a v meste nikto uz neberie. Cakam na novych dr. Tato nevie pochopit, ze sa da liecit aj bez atb a ja nie som typ, co sa chce hadat. Dcerka tiez len na preventivky chodi. Uvidim ako teraz, lebo co som bola naposledy, to bolo asi 4-5r dozadu. Tiez som isla s tym, ze mam na to narok a zostala som ako obarena

rude_baby
5. okt 2022

@hanka_se bud rada, VšZP vyžaduje preventivku u všeobecného aj gynekológa 👌a u mužov nad 50 r u urológa

rude_baby
5. okt 2022

@mocca riešila som to v júli. Do jedného pdf som dala objednávku zo zlavomatu, nulovú faktúru a potvrdenie z banky a nahrala som cez EP. Peniaze prišli po mesiaci. Za mňa super, 90e pôvodná cena za hygienu, kúpené za 45e a predplatených 30e 😁

hanka_se
5. okt 2022

@rude_baby no pekne. Gyn a zubarovi chodim, to sa snazim 🙂

mocca
autor
5. okt 2022

@11iva11 ešte mi prosím povedz, čo si zadala do kolonky "dátum z pokladničného dokladu" ten, ktorý máš na potvrdení z portálu alebo ten čo mám na potvrdení od hygieničky? A co "suma z dokladu o zaplatení" to je tá koľko som zaplatila na portáli? ďakujem

11iva11
5. okt 2022

@mocca Dátum z pokladničného dokladu je ten na účte od hygieničky.
Suma z dokladu o zaplatení je áno - tá, čo si zaplatila za zľavový kupón, čiže 39,90€..a z toho ti 30€ vrátia.
Ináč fajná cena za hygienu, u nás v BA je najlacnejší zľavový kupón za 49,90€...

tortelinka
5. okt 2022

@11iva11 píšem ss

mocca
autor
5. okt 2022

@11iva11 v tom boli dokonca dve hygieny. Som zvedavá, či mi preplatia takto aj druhú. Uvidíme o pol roka. Veľmi ďakujem za rady ♥️