Predávali ste dom bez realitky?

23. nov 2022

Baby predávali ste niekto dom bez realitky? Keď ho máme na hypotéku je tam šanca nejakého podvodu? Alebo radšej ho dať do realitky?

sasa1310
23. nov 2022

a ty vieš ako presne postupovať s vyplatením hypotéky? Jasné, že s realitkou. Okrem toho províziu platí kupujúci.

evica17
23. nov 2022

Ja tam až takú možnosť podvodu nevidím,ak s tým i to právne ošetris všetko. Ale tebe to ako predávajúceho môže byt jedno,lebo províziu zaplatí realitke kupujúci. O toľko si realitka navýši cenu. Ale zas ja by som sa nebála predať aj bez realitky. Len ak s realitokou,nepodpisoval by som žiadnu exkluzívnu zmluvu.

akinom0077
23. nov 2022

Robím sice v RK 13 rokov, a nehovorím to preto ale pre to že viem aka je doba a aky su ludia a co vsetko sa stava, a moze stat vedela by som rozpravat donekonecna. Rozhodne v dnesnej dobe klamstiev a podvodov cez realitku. Mimochodom proviziu hradi kupujuci. Takze ako predavajuci budete mat vsetko vybavene. Vy si urcite cenu napr 120 000,- e realitka si proviziu navysi nad vasu cenu napr 2000,- eur dom sa bude ponukat za 122 000,- e proviziu hradi ten co kupuje. My mame na byte 1500,- na dome 2000,- e. Ziadne percenta alebo provize ako si poniektorí ludia myslia ze rk ma 5000 -10 000.- lebo sa najdu aj taki...bohuzial

evica17
23. nov 2022

@sasa1310 dá sa to naštudovať, prípadne mať dobrého právnika a urobí zmluvu a vsetko

akinom0077
23. nov 2022

@akinom0077 niekedy to kolko casu a vybavovani a obhlaidok nafty a telefonov ma to stoji ze ani tych 2000 e nie je zasluzenych...teda makler z toho dostane 40% , ludia su fakt zly a s niektorymi sa velmi zle spolupracuje samozrejme cest vynimkam.

sasa1310
23. nov 2022

@evica17 a načo, keď sa to dá nastaviť tak, aby províziu platil kupujúci.

evica17
23. nov 2022

@akinom0077 dom čo sme chceli kúpiť s realitokou vychádzal o 7000 drahšie, čo bola provízia. Hovorím o dome,cena 60 000 a liptov

patrisaa
23. nov 2022

Pozor aj na realitky, mňa žiaľ oklamali pri prenajatí obchodného priestoru a potom som mala zbytočné problémy v podnikaní.

lubka73
23. nov 2022

nie dom ,ale byt , vsetko sme zvladli bez problemu , zmluvu som si dala vypracovat

lujza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaroslav81
23. nov 2022

Realitky sú pre hlúpych ľudí, čo si v dnešnej dobe nevedia nič naštudovať na internete. Bežne berú provízie aj 5000€ z bytu za 100 000€. Inzerát si viem dať aj sám a radšej opýtam za svoju nehnuteľnosť o 5000€ viac, čo by zobrala Realitka. Zmluvu ti vypracuje právnik za 200 - 300€. Ak si to poriešite sami, máte zarobené / ušetrené pár tisíc eur. Cez realitky nech si predávajú dôchodcovia, ktorý nevedia dať inzerát na bazoš.

evica17
23. nov 2022

@jaroslav81 to s tebou súhlasím. Ale čo mám skúsenosť,minimálne je tých domov bez realitky,ja keď som kupovala ,tak nebol žiadny.

noami12
23. nov 2022

@akinom0077 tak sme na dome platili 5000 províziu RK

tahomi
23. nov 2022

Iba bez realitky, predala som niekolko nehnutelnosti. Na Slovensku maloktora realitka poskytuje aj adekvatne sluzby za proviziu, ktoru ziada.

lujza123
24. nov 2022

Zas dobra realitka vie dom predať rýchlo a za dobrú cenu.
V rodine sa predával dom, exkluzívna zmluva s jedným overeným realitakom. Dom nastailovali, pripravili, nafotil to profík, spravilo sa video...
Do týždňa bol predaný a ani na žiadny bazos nemusel ísť.

Ja som intenzivne hľadala nehnuteľnosť 2 roky a veľmi dobre si pamätám tie domy, byty co si predávali ľudia sami. Premrštená cena, fotené kalkulačkou asi, na fotkách bordel, neutulne, hnusne. Po dvoch týždňoch už nehnuteľnosť predávalo 10 realitiek, kazda za inú cenu samozrejme (lebo niektorí neseriózny uverejňovali cenu bez provízie)
Samozrejme predražený dom nikto nechcel, tak to trcalo v inzerátoch rok, cena šla dolu, nikto o nehnuteľnosť nemal záujem - ved cosi s tým domom isto je keď sa nepredáva.
Taky jeden dom som sledovala, bola som na obhliadke hneď na začiatku ešte s jedným z majiteľov aj keď mal neadekvátnu cenu. Navrhli sme im cenu za koľko by sme kúpili, samozrejme odmietli lebo xxx dedičov každý chcel zarobiť.
Na webe bol ešte rok a pol, nakoniec ho predali za oveľa menej než sme im ponúkli my.

Ako jasne ze sa da predať dom aj bez realitky, kupnopredajnu zmluvu stiahnuť z netu, ale načo to robiť? Lebo ma človek pocit ze by zarobil navyše tu províziu co by šla realitke? Áno, možno by čosi zarobil, ale možno ani nie.