Prechod zo živnosti na s.r.o.

danushiiik
16. jan 2019

Chcem prejst zo zivnosti na sro a zaujima ma jeden dolezity fakt- uctovnik mi odporuca zamestnat sa v nej na minimalnu mzdu aby som mala aj čo najmenjsie odvody a tuto mzdu by som si vyplacala mesacne. Kedze sro bude ale zarabat omnoho viac, akym sposobom sa da potom dostat k zisku a samozrejme uplne legalnou cestou vyberat odtial tie peniaze? Iny prijem nemam a od 11.2. idem na matersku tak si to neviem predstavit, na nete som citala o vyplacani dividend iba raz rocne..(?) da sa to aj inak? Ako zivnostnicka mam vsetky firemne peniaze "po ruke" a mozem s nimi volne narabat, takze preto neviem ako je to pri sro....dakujem za kazdu radu kto ma skusenost a vlastne podnikanie. Bude to len jednoosobova eserocka-ja,

saslavka73
16. jan 2019

Pridám sa. A prečo prechádzas na sro? Kvôli md?

kathhii
16. jan 2019

Dividendy sa vyplácajú raz ročne, ale ty si z firemného účtu peniaze vybrať vieš, zostanú Ti v " pokladni ako hotovosť / akože niekde v trezore vo firme na platbu v hotovosti/ .
Samozrejme, že potom Ti to bude v pokladni narastať, ale vieš to vyrovnať keď ti vyplatia dividendy. Tieto peniaze oficiálne minuté nebudú a budú stále figurovať, že ich firma má, len v inej podobe.
Možnosť, ako ich vybrať , tak aby si ich dostala do nákladov je vyplatiť si dividendy,cestovné náhrady, mzdu, / budeš mať nejakú minimálnu a potom si vieš dať napr. odmeny, keď budeš potrebovať viac.../
Ty si ani nemusíš platiť minimálnu mzdu, možeš sa zamestnať aj na 2 hodiny.
Opýtaj sa účtovníka, ako na to.

laura27m
25. jan 2022

Ak dovolíte aj ja sa pripnem, tiež by som o tom potrebovala viac info.