Prečerpanie účtu v SLSP

21. máj 2020

Ahojte.
Kto ma povolene precerpanie tak prosim Vas ... to hore je suma to viem ale co su tie dni? Nikde som sa nedocitala 😀

ikonica
21. máj 2020

Do kolkych dni planujes vratit "pozicane"?

autor
21. máj 2020

@ikonica ked nabehne vyplata takze najneskor 10. V mesiaci stale

ikonica
21. máj 2020

To sa nepytam... Ja len ci to cislo neznamena tie dni, za ktore sa akoze zavazujes dlh vratit... Aby si si vedela vyrata kolko ta bude to precerpanie stat... Nemam skusenost... Ked mi pri zalozeni uctu automaticky nabehla tato moznost precerpania, hned som to sla zrusit... Chcem tam mat len moje realne peniaze...

mogaa
21. máj 2020

neveim na čo sa pýtať....momentálne si 3dni v mínuse 50eur(čo je vlastne to povolené prečerpanie)

mogaa
21. máj 2020

neviem na čo sa pýtaš

ivkazba
21. máj 2020

Znamená to, že si bola v prečerpaní 50 eur 3 dni (zrejme ti potom nabehli na účet peniaze a mínus sa dorovnal). No a za tieto 3 dni si zaplatila úrok 8 centov.

autor
21. máj 2020

@mogaa nemam to precerpanie este ... to mi naskocilo tam sa da nastavit hocaka suma len tie dni mi nejdu do hlavy 😀

autor
21. máj 2020

Takto to vyzera cele ja tam mozem dat sumu aku chcem a aj dni a tym nechapem ... ci je to akoze na kolko dni to precerpanie ci ako

autor
21. máj 2020
ivkazba
21. máj 2020

Áno, takto si vieš vypočítať, koľko zaplatíš na úrokoch, ak prečerpáš. Čiže ako som písala už, ak prečerpáš 50 eur a dorovnáš ich do 3 dní, zaplatíš na úrokoch 8 centov.

autor
21. máj 2020

@ivkazba aha 🙂 takze ked dam napr 100e a dam 30 dni tak do 30 ako mi nabehne vyplata tak mi tu cast zo 100vky tak mi stiahne

ivkazba
21. máj 2020

Akúkoľvek čiastku ak prečerpáš, tak sa ti dorovná ak ti prídu na účet peniaze. Zaplatíš len za prečerpanú sumu a len za tie dni, kedy bolo prečerpanie. Len pozor, je to zradné. Teraz minieš 100 eur, čiže fajn, máš o 100 eur viac, ale keď ti prídu na účet peniaze (mzda, rodičák či čo), tak sa ti to dorovná a svojich peniazí vlastne budeš mať o 100 eur menej, lebo tých 100 si vlastne vrátila. A takto začína potom kolotoč, že budeš mať o 100 menej, to ti bude chýbaš, takže si zase prečerpáš a zrazu budeš mať prečerpanú tisícku. Takže opatrne, ak už to prečerpanie máš, tak treba ho nechať ako rezervu a nie míňať len tak.

rooskoliv
21. máj 2020

Ja len, ze na zaklade tych cisiel je tam urok 19,5%

ivkazba
21. máj 2020

@rooskoliv nooo, ročný úrok na kreditkách je vysoký, len ľudia si to neuvedomujú, lebo mesačne vidia na výpise len denné úroky a tie sa zdajú nízke

mogaa
21. máj 2020

to je kalkulačka kde si vieš vyrátať koško zaplatíš úrok za to obdobie kedy budeš v omeškaní......čiže ak nap.25.v mesiaci bude zostatok 0 a 29.v mesiaci vyberieš ešte 100eur a výplata ti nabehne 10.v nasledujúcom mesiaci tak si to môžeš hodiť od tej kalkulačky čiže suma prečerpania 100eur a dni 12(podľa toho koľko dní si v mínuse....

autor
21. máj 2020

@ivkazba vsetko urcite neminiem 🙂

simca06022011
21. máj 2020

Úroky z kontokorentu (prečerpania) sa rátajú za každý deň precrpania. Tj napr k polnoci systém vyhodí dlžnú sumu a úrok, na druhý den zase... Tie dni sú teda to koľko dní bude účet v mínuse. Môžeš mat 5 dní mínus 50eur a potom 10 dní 100eur... A 11 to vrátiť... Čiže preto sa to prehodnocuje denne.
Ak z prečerpania neminies nič, nič nebudeš platiť. Ak minjrs 10eur, budeš platiť z 10eur.