Práca na dohodu - daňové priznanie

14. jan 2023

Mám zmluvu na neurčito a teraz cez zimu som pracovala na dohodu u druhého zamestnávateľa cca 3m . Idem si po radu čo sa týka podania daňového priznania za minulý rok. Ak priložím aj doklad z dohody je reálne že mi tam vrátia dáke dane??? Mám v zamestnaní ekonomku čo neporadí a nie je absolútne ochotná. Tak sa pýtam tuná. Ďakujem za každú radu

janai1
14. jan 2023

Tak doklad musíš priložiť tak či tak

lucka_ke
14. jan 2023

ak si pracovala v 2 zamestnaniach tak je nepravdepodobné, že ti niečo vrátia... ale Potvrdenie o zdan. príjmoch musíš dať ekon´mke a požiadať o ročné zúčtovanie dane

cheeta
15. jan 2023

@lucka_ke tak je, ako píšeš, len je ešte iná možnosť: od každého zamestnávateľa autorka dostane Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch...a sama podá daňové priznanie typu A.
vyjde to rovnako. teda ročné zúčtovanie dane a daňové priznanie typu A.

A áno, ak autorka nebola chorá alebo.... tak by jej daňový preplatok nemal vzniknúť.

martul
15. jan 2023

@cheeta Ale to záleží od príjmu. Odpoveď ,,nemal by vzniknúť" je dosť odvážna. Môže mať 10 zamestnaní a dohôd, záleží aký mala autorka príjem.

cheeta
16. jan 2023

@martul takto: ak HPP je mesačne priebežne zdaňovaný v tej výške, ako má byť zdanený, dohoda je takisto priebežne zdaňovaná mesačne.
Daňový preplatok (daň, nie iné) by súčtom týchto príjmov vznikol vtedy, ak by bola napr. PN.
Daňový nedoplatok ...ak by mala tak vysoké príjmy, že by boli v súčte ... 49 790 eur.