Pôžička z Profikreditu

eericka
15. nov 2013

Dobry den, potrebujem poradiť brala som si pôžičku, no nechcem aby sa to nikto dozvedel, a chceli by sme prefinancovať hypotéku a bojím sa že v banke zistia že mám pôžičku z nebankovky, chcem proste vedieť či to je niekde v záznamoch, no poviem vam na rovinu nechcem aby sa to manžel dozvedel.

sono2
15. nov 2013

Nemyslím, keď to je nebankovka. A kto ti tu poradí, opýtaj sa rovno ich že či sú v nejakých záznamoch. Niečo si vymysli. Ale aj tak, lož má kratke nohy vieš... Prečo sa to nemôže manžel dozvedieť, ak môžem byť taká trúfalá... Priprav sa aj na to že zistí.

martinka_martinka
15. nov 2013

myslím, že banky si to vedia zistiť... toto iste sa stalo aj ludia ktorý si chceli kupiť byt rezervovali si ho a banka zamietla hypoteku pretože videli, že maju popožičiavane peniaze z nebankoviek... stalo sa to jednej pani u ktorej sme boli na obhliadke bytu a ta povedala ze ti pred nami ktorí si ho išli pozerat tiež si ho zarezervovali už dali spraviť aj znalecký posudok a nakoniec odisli bez bytu... tak neviem či to bolo len preto že mali tých pôžičiek viacej alebo len jednu ale viem že si to banky zistili...

eericka
autor
15. nov 2013

No lebo peniaze ktoré mi dal na školu som minula na oblečenie, no pýtala som sa ich a nikto mu nic nevie povedať, ale idem to splatiť predčasne

stanislavao
15. nov 2013

@eericka samozrejme, ze si to banka zisti. bohuzial.

sisaha
15. nov 2013

@eericka teba by som nechcela za manzelku... nezvyknem taketo veci komentovat.., ale vyrazila si mi dych... On ti da peniaze na školu a ty ich minies na handry? A nehovoriac o tom, ze si este pozicias peniaze z nebankovky? Matka dietata? Tomu sa hovori fakt "zodpovednost".. pomoooc.. Samozrejme, ze to zisti.. vola sa to uverovy register..

eericka
autor
15. nov 2013

Viem že napríklad Quatro alebo cetelem sa dá zistiť, lebo oni sú prepojený z bankou ale zaujíma ma konkrétne profikredit

eericka
autor
15. nov 2013

Nie je to mezodpovednost, 10 rokov som si na seba nic nekupila, to sa dalo čakať že ma tu budete jazdy odsudzovať, človek mysli na druhých Aleš raz mysli na seba tak je zle

sisaha
15. nov 2013

@eericka na tvojom mieste sa banke ani nesnazim klamat.., lebo ak na otazku ake mas financne zavazky odpovies ziadne a banka zisti, ze mas v nebankovke, tak moze cely uver zamietnut..,alebo vypocita splatku uveru aj s prihliadnutim na ten dalsi, ale bude vas o tom informovat..

sisaha
15. nov 2013

@eericka ak si si 10 rokov na seba nic nekupila, tak si si mala od neho vypytat peniaze na oblecenie.., ale kvoli handram brat uver a este k tomu z nebankovky? Podla teba je to zodpovedne? prepac, ale ja v tom logiku nevidim... To je to iste, ako ked si niekto berie uver na dovolenku...
ja som tiez celu matersku na seba nemyslela. A zacala som az teraz.. , ale clovek si musi uvedomit priority - hlavne ak ma rodinu..

eericka
autor
15. nov 2013

Dakujem za radu, aj tak sa chystáme prefinancovavat až o rok a dovtedy budem mat splatené

eericka
autor
15. nov 2013

Na handry som si úver nebrala ale na školu a je to len 300 EUR a manžel míňal viac peňazí z inými čo je potom nezodpovednosť ?

eericka
autor
15. nov 2013

A na druhej strane život je krátky, už som sa dosť natrafila prečo by som si mala niečo podopierať aj my sme si brali úver na dovolenku a čo aspoň. Som sa dostala na take miesta či vy som o nich ani nesnívala

ela2710
15. nov 2013

@eericka vacsinu nebankoviek banky vidia, spolupracuju s uverovymi registrami, aj kvoli tomu, aby si samy vedeli zistit bonitu klientov, ale napr. provident v bankovom registri nie je, proficredit -to neviem

sense
15. nov 2013

@eericka ked minal viac penazi s inymi tak sa ho nesnaz oklamat a kasli na uver z nebankovky, dostanes sa len do bludneho kruhu z kt. sa tazko vychadza

eericka
autor
15. nov 2013

No my ženy to mame oveľa ťažšie ako muži, preto ste aj vy tu všetky na tomto fóre, a aj neviem aký dobry muž je každý podvádza, nikdy som nemala kamarátky zúfalky, snažila som to pretrpieť, odchádzam z tejto stránky. Aj tak ťa tu nikto nepochopí a bude každý odsudzovať keď nevie čo je za tým

sisaha
15. nov 2013

@eericka ja do vasej spalne nevidim a ani nechcem... Ak mu máš čo vyčítať, tak sa mu priznaj.. Vezmi si to z ineho uhla pohladu... ak by si nemusela splacat sialene uroky za pôžičku, tak si mohla isť na viac miest ako to, čo si doteraz videla... Ale viac sa k tomu vyjadrovat nejdem... Finančná gramotnosť by sa mala vyučovať už na základných školách..môj názor..

ela2710
15. nov 2013

@eericka http://ekonomika.sme.sk/c/6675253/banky-a-neban... pri negativnom zazname tam je aj proficredit

eericka
autor
15. nov 2013

No dobre myslite si čo chcete , zbytočne sme odbocili od témy a ty si kde bola moja? Ja som sa stretla aj so sylvestrom stalonom napr, závidite čo? Je he

eericka
autor
15. nov 2013

Ale prečo by mal človek byt na čiernej listine keď to spláca ?

eericka
autor
15. nov 2013

No vieš my sme si museli zobrať hypotéku a nechceli nam dat celu sú
U tak sne si museli zobrať aj medziúver, ty si asi nikdy neprišla o domov, vy vôbec neviete aké to je keď sa ráno zobudite v spálni plnej vody a takto s to ťahá ale kašeľ na to teraz zarábam dobre a za dva roky sme si kúpili luxusný byt, aj ma e dve autá a hádam časom sa z toho dostaneme a potrebovala som tých 300 EUR hneď tak preto som požiadala nebankovku. Ja zarábam skoro tisíc EUR a za týžden mám výplatu tak to aj splatim

zuzkanik
15. nov 2013

@eericka Nebudem komentovať spôsob vášho narábania s peniazmi, lebo nevidím do vášho domáceho hrnca, ale už len zobrať pôžičku z nebankovky je obrovská nezodpovednosť a hazard!!! Toľko ľudí na to už doplatilo, toľko sa o tom píše, že nechápem ľudí, ktorí sa stále neboja. My napríklad nemáme peňazí na rozhadzovanie, tak si stanovujeme priority. S manželom nepotrebujeme stále nové handry a topánky, lebo už sa nemeníme. Oblečko kupujeme deťom, aj to primerane. Na dovolenky nechodíme, lebo na to jednoducho nemáme. A radšej si aj z toho mála odkladáme nabok, aby sme pri väčších výdavkoch mohli siahnuť do rezervy. Ani za svet by mi nenapadlo zobrať si pôžičku od nebankovky. Ale nebudem tu moralizovať, je to každého osobná vec. Tému si založila kvôli niečomu inému. Takže len poviem, že banka aj manžel sa to istotne dozvedia.

eericka
autor
15. nov 2013

No dobre a čo máš z toho života keď si zatvorená cely čas v dome? Vieš nam zarobilo dom a ja ma svoj stNdart nevieš kedy skončíš, veľa mladých ľudí zomrelo a ani si neužili a prečo vy som ja mala mat problém keď budem riadne splácať? Problém ti môže spraviť aj banka keď nesplácas, no nam síce po 30 tke ale prečo by som sa mala meniť, o dieťa sa starám príkladne a to že si chcem ešte užívať keď som ut matkou tak všetci na tu budete odsudzovať typická slovac

eericka
autor
15. nov 2013

Zatopilo, píšem cez najnovší iPhone tak kým si zase na to zvyknem

adeala
15. nov 2013

@eericka Niekto za užívanie považuje cestovanie, nakupovanie a pod. a niekto iní zase trávenie času s deťmi a rodinou. K veci.. neuvažovala si, že to mužovi povieš sama a nebudeš mu klamať?

eericka
autor
15. nov 2013

Hej uvažovala aj ja rada trávim čas s rodinou aké keď mám voľno a som sama doma tak nakupujem a najlepšie je byt s rodinou niekde kde je teplo, ja som vždy chcela aby sme boli taká netradičná rodina viete ako mi je dobre že nemusím variť jazdy den ako moja mama.

eericka
autor
15. nov 2013

A nikdy som nechcela byt ako t0pucke mamičky pribrate nenamalovane v ceplakovh, ja sa snažím stale vyzerať dobre a mám stale dlhé vlasy, prečo sa vydáte ženy po 30 dávaju vôbec strihat

eericka
autor
15. nov 2013

Ja viem že zmien ako pip povrchne ale život ma naucil, v dnešnej dobe zohrávajú úlohu len peniaze a povrchnosti ak chceš prežiť musíš byt svina

tenerifka
15. nov 2013

Podla mna si niekto robi srandu, asi nejaky chlap, najprv z nej urobi primitiva(s tou pozickou z nebankovky na handry), no a potom tie ostatne komentare....ved v osadach nemaju internet, ci?

adeala
15. nov 2013

@eericka Momentálne si úplne tradičná, klameš svojmu mužovi ako 90% populácie.

kessinka
15. nov 2013

Obvykle do takýchto tém nepíšem, ale teraz mi to nedá. Mám pocit ako keby ti niekto šliapol na kurie oko, lebo sa rozhodol kritizovať že si si zobrala pôžičku z nebankovky. No, súhlasím s nimi, bolo to hlúpe rozhodnutie, hlavne pokiaľ sa jednalo o oblečenie (keby si ho nekúpila, zaplatila by si školu a nemusela si brať zbytočný úver). Teraz sa nás (alebo skôr seba?) snažíš presvedčiť, ako úžasne na tom (finančne) ste - neviem ale čo tým chceš dosiahnuť. Myslím, že máš zo seba sama zlý pocit, a snažíš sa (si) ho takto napraviť, ale ani stiahnutie profilovky tomu veru nepomôže. Ani osočovanie ostatných diskutujúcich. Neviem prečo máš pocit že automaticky každá ktorá ti povie svoj názor, ktorý sa nezhoduje s tvojím, musí byť tučná škaredá s krátkymi vlasmi, v teplákovej súprave stojaca každý deň spotená pri sporáku...No, ako som písala, zjavne je to snaha obrániť si vlastné (asi dosť zranené) ego...
Môj dojem, nemusí byť správny... A je mi jasné, že aj ja som ti týmto šliapla na ďalšie kurie oko, a viem aj presne aká bude tvoja reakcia... 😝

Nuž ale k veci, rada je jednoduchá, keď teda zarábaš tak to hneď splať, budeš mať pokoj. Neviem nad čím ešte rozmýšľaš a prečo si to neurobila už skôr. Aj pokiaľ ale budete refinancovať hypotéku až o rok, v úverových záznamoch tvoja pôžička bude (aj keď splatená), a úroku to veru nepomôže klesnúť, skôr naopak, takže v konečnom dôsledku sa to priateľ asi aj tak dozvie, najmä pokiaľ bude do toho rýpať a zaujímať sa o to. Poznám pár takých prípadov...

Súhlasím s tým, že život si treba užívať, lebo človek nevie kedy sa čo stane. Ale užívanie nie je o oblečení, telefónoch, dovolenkách a spol., na ktoré si človek musí zobrať úver (podľa toho čo píšeš si si vzala úver minimálne kvôli oblečeniu a dovolenkám)... nuž, každého slobodná voľba ako si prežije svoj život...