Pôžička v nemeckej banke

dejf1258
10. sep 2021

Zdravím potreboval by som poradiť . Pracujem už v nemecku 4 roky a chcel by som si zobrať spotrebný úver ( keďže na slovensku mi ho už zo 2 x zamietli ) vo výške 10 000 . Ale háčik je v tom že mám v pláne opustit nemecko za pár mesiacov a vrátit sa na slovensko , odhlásiť sa na rathause a take veci. Je teda možné po zobratí úveru v banke zrušiť účet a následne niako sa dohodnúť s bankou že by som im posielal peniaze na účet z inej banky ? Ďakujem

sissy27
10. sep 2021

@dejf1258 pokiaľ viem, tak nemôžeš zrušiť účet v banke pokiaľ nemáš vyrovnané všetky záväzky. Dokonca ti účet ani nezrušia zo dňa na deň, ale trvá to tuším 30dní pre prípad, že by tam boli ešte nejaké čakajúce platby, poplatky atď.
Ale na druhej strane nevidím problém, aby si si ponechala nemeckú banku aj keď budeš žiť na svk - stále to bude v mene € a na prevody použiješ SEPA platby, ktoré sú v rámci EU a v mene € bez extra poplatku. Normálne ti tam môže chodiť slovenská výplata, resp. môžeš mať viac účtov.

bamboa
10. sep 2021

@dejf1258 nemusíš ten účet rušiť. Ja mám účet v UK a to som už 10 rokov späť na Slovensku. Posielam tam peniaze podľa potreby, platím z neho čo potrebujem, banka mi poštu posiela na Slovensko. Všetko bez problémov 😉

catlyn
10. sep 2021

My zijeme v inej krajine ako mame uver ale podmienkou bolo ponechanie uctu.

dejf1258
autor
10. sep 2021

@bamboa takže keď budem odchádzať z nemecka , tak môžem kludne prísť do banky a požiadať o zmenu adresy aj keď to bude na slovensku , aby mi chodila pošta na Sk

bamboa
10. sep 2021

@dejf1258 ja som to vtedy spravila online, ale myslím, že áno. Zmeníš kontaktné údaje/adresu a hotovo 😉

jawino
28. máj 2024

Čaute vedeli by ste mi poradiť... Pracujem v Nemecku cca mesiac a chcel by som si tu zobrať pôžičku... Len neviem ako na to