Pôžička Raiffeisen bank

6. okt 2023

Ahojte založila som si účet v Raiffeisen bank. Majú teraz ponuku 1000€ s 0% úrokom . Splátka okolo 10€ na 8 rokov
Peniaze plánujem investovať do akcií . Dobrý nápad ?

vanilkovazmrzka
6. okt 2023

Ja by som povedala, ze investovanie je na to, ked mas peniaze a chces ich zhodnotit. Nie brat si na to pozicku…

sweet20
6. okt 2023

nie je to dobry napad

sweet20
6. okt 2023

kebyze povies do realitneho , alebo do zmiesaneho portfolia.. ale kazdy je inac rizikovy

autor
6. okt 2023

@vanilkovazmrzka toto považujem za.dobry dlh

sweet20
6. okt 2023

rob ako myslis

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
netti87
6. okt 2023

Ahoj, ta banka je ako tatra banka. Ja som zložila živnostenský účet v tatra banke, a bez môjho SÚHLASU mi poslali Business kartu s 1000e. Co mi banka aktivovala, už mi zrazali všeliaké pokuty sankcie, zhruba toľko, že som na nich podala trestné oznámenie co so mnou robili..

jarka_black
6. okt 2023

investovanie na páku... prečo nie, ak človek vie, čo robí a aké sú riziká

petamich
6. okt 2023

ak je to bezurocna pozicka, preco nie 🤷‍♀️ pripadne ju splatis skor ak by cosi

aj ked teda 1000€ investovanych nie je ziadne terno ale lepsich ako 0€ investovanych

ja osobne by som si urcite nebrala 1000€ na 8 rokov 🙂 ale okej

esmey
7. okt 2023

@sheila121 nerozumieš tomu tak neraď, autorka má pravdu

alenocka0802
7. okt 2023

@petamich preco nie na 8 rokov? Je tam nulovy urok, takze nic nepreplati. Plus vzhladom na inflaciu, tych 10€ co bude mesacne platit, tak bude mat nizsiu realnu hodnotu.
A 1000€ je taka suma, ze by jej nemala ovplynit nejako zasadne ani uverovy ramec, ak by casom potrebovala iny uver. A ak by potrebovala, tak to vie vyplatit aj skor ako za 8 rokov.

petamich
7. okt 2023

@alenocka0802 tak pride mi to trosku absurdne to je jediny dovod 🙂 inak so vsetkym co pises suhlasim

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
7. okt 2023

je to uplne hlupy napad

jarka_black
7. okt 2023

Investičný horizont 8 rokov môže byť pre akcie krátky, toto treba mať na pamäti.
1000 eur by som investovala aktívnejším spôsobom, pomocou rebalansovania v 3. pilieri, kde sa dá klesajúcemu trendu vyhnúť a zviezť sa len na raste. Po 10 rokoch od založenia je možné vlastné úspory aj so zhodnotením vybrať. Toto by som však radšej robila s väčšou sumou peňazí.
Lepším spôsobom, ako zhodnotiť zadarmo požičaných 1000 €, je požičať ich za 7% ročne cez automatizovanú platformu.

esmey
7. okt 2023

@sheila121 este raz. Nerad nikomu radsej.

mamina7070
7. okt 2023

Úroková sadzba má len informatívny charakter, výsledné hodnoty sa môžu zmeniť v závislosti od výšky výslednej úrokovej sadzby, ktorá bude určená bankou na základe posúdenia schopnosti klienta splácať Pôžičku.

tolko k tomu a ci splnas podmienky verejneho ake to su to je ta otazka

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. okt 2023

@jarka_black to je P2P cez ktorú platformu ? Ja používam bondoru

jarka_black
7. okt 2023

Redlee, Žltý melón... je ich teraz už veľa