Pôžička pre dôchodcu

9. dec 2021

Prosím myslíte že dajú 66r. Dochodcovi pôžičku 8000€? Dlhy nemá žiadne všetko je vyplatene. A bude potrebovať aj ručiteľa?
Ďakujem

marsmykkok
9. dec 2021

nech sa opýta vo svojej banke. Záleží od výšky dôchodku, záväzkov a určite tam bude už aj obmedzenie na počet rokov, teda musel by mať na vyššie splátky, nedovolia mu to už asi splácať 10 rokov napríklad.

evica17
9. dec 2021

Moja babka si takbrala pozicku, ale splaca 200 eur mesacne, aostava jej uz potom len tak pobiedne, alebralaju ked estededko zil, takneviwm.ci ich posudzovali.ako manzelov ich prijem

jakubvojcik
9. dec 2021

Keď ma dostatočný dôchodok tak áno. Nie však v každej banke. Ak má manželku treba do toho rátať aj ju a prepočítať či im vychádza limit na maximálnu mesačnú splátku:

autor
9. dec 2021

@marsmykkok no on by to chcel po nejakých 150e mesacne. A na 5 rokov. Dôchodok ma plus mínus 630e a nájom platí okolo 160€. S manželkou sú rozvedení.

oli18
10. dec 2021

Na co potrebuje dochodca 8000? Dochodok ma paradny a 8000 by mam mat usetrenych, ked este pracoval a mal vysoky prijem

kompi111
10. dec 2021

no dochodok ma pekny ale uprimne ak mu aj nijaka banka da možno to nebude tych 8000 a mozno to bude na menej ako tych 5 rokov čiže vysoka splatka.....

tami231
12. dec 2021

Dobrý deň, najlepšie je si zistiť si ktorá banka akceptuje dôchodok. v mBank sa dá do 75rokov brať úver, ale záleží od výšky dôchodku a záväzkov ktoré klient má, ale v prípade ktorý uvádzate, malo by to byť bez problémov. Kludne mi môžete aj správu napísať, rada poradím