Pôžička od súkromnej osoby

7. okt 2021

Zienky, existuje nejaka sukromna osoba, ktora dokaze poziacat velku sumu penazi s tym, ze jej je potom suma splacana spat, tak ako zmluva s bankou, len sa jedna o sukromnika? Nejde o mna, ale som niekoho od toho odhovorila, pretoze ma financne tazkosti, no neviem, ci ma pocuvne. Je mi to osoba velmi blizka a nechcem, aby sa dostala do vacsich tazkosti.
Poculi ste o tom, je to pravda ci nejaky odzub? Poradil im to niekto z rodiny... vdaka za odpovede

Ps: rady typu nestaraj sa, nechaj nech sa popalia si neprosim

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
7. okt 2021

jedine úžerník....nikto normálny nepožičia cudziemu človeku za normálny úrok, hlavne ak nemá istotu že peniaze sa mu vrátia...a ano je to blbosť si takto od niekoho požičať, treba si dať veľký pozor akú zmluvu človek podpíše....môže tam byť revolvingový úver, bianco zmenka. záložné právo na byt.....

kengurica
7. okt 2021

Súkromné osoby (úžerníci) ponúkajú vysoké úroky, a trvajú na splatení svojich pohľadávok aj "mimo zákon". Touto cestou sa človek vždy dostane do ešte väčšieho prúseru. Jedine požičať od rodinných príslušníkov, ale tam je to o dôvere.
Ak človeku banky nepoužičajú, tak vedia prečo. Buď je človek malo bonitný, meškal so splátkami, alebo iné dôvody.

luccija
7. okt 2021

V problémoch už je a, keď pôjde do takejto pôžičky bude ešte vo väčších:(

draik
7. okt 2021

Nikto neposkytne vyššiu pôžičku bez záložného práva na nehnuteľnosť. Akékoľvek iné ponuky sú utópia.

santiago_segura
30. jan 2023

Iba úžerníci. Všetko ostatné ako aj nebankovky si overujú bonitu. Pokial ide o velkú sumu. Pri menších to je bežné že Dežo daj mi 20 do výplaty. Ale tisíce bohužial. Legálnou cestou nijako.

Ešte existujú tie Per to Per pôžičky ale aj tam pýtajú 3 výplatné pásky. Tam to je od súkromných osôb ale spravuje to nejaká spoločnosť. Takže úroky velké ale je to zmluvne. Len nenapadá ma ako sa to volá.

santiago_segura
30. jan 2023

Tu máte o tom aj video reportáž:

https://www.youtube.com/watch?v=6V_yDXFwD9k
vierasvarcova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vladko63
14. jún 2024

Dobrý deň potrebujem súrne požičať 200€ banka má odmieta lebo mám málo príjem pomôžte mi prosim vas

alickapusinka
16. júl 2024

@vladko63 a starobný dôchodok nemáte.