"Pôžička" od bývalého priateľa

alexinka33
19. sep 2016

Ahojte, píšem v mene mojej kamarátky, možno mate niekto podobnú skúsenosť. Asi pred 12- tími rokmi chodila z jedným priateľom, on jej sem tam natakonkovál, urobil desiatu do prace a darčeky jej kupoval len jed mala sviatok a to boli dosť skromne napr. 1 sprchovy gél. Asi po roku a pól sa rozišli a on sa s ňom stretol, ze mu ma vrátiť okolo vtedy boli este koruny 30 tisíc, no ona trúba mu pod nátlakom aj niečo podpísala. No stále su priatelia a nerobí na ňu vôbec nátlak, len ona mu tie peniaze nechce dať, tak hra na dve strany, tvári sa ako jeho kamarátka, myslite ze keby ju dal náhodou na súd, ze by to prehrala? Ako ma postupovať je to uz 12 rokov.

0silvia0
19. sep 2016

@alexinka33 ona trúba, on korunovaný debil, toto sa nedá komentovať, sorry...

dominika6
19. sep 2016

@alexinka33 je to premlčaná doba,ona dúfam dostala rozum a vyhýba sa mu a on ostane debilom navždy...howk

guinevre
19. sep 2016

@alexinka33 Mozno predsa nejake prachy od neho pozicala, preco by inak hocico podpisovala??

liliuska
19. sep 2016

na toto nedostanes relevantnu odpoved....treba vediet co a kde podpisala....bez toho ti nikto spravne neporadi. Ak podpisala jeho papier niekde "na kave" bez notarskeho overovania ci pravnikov tak to na sude neobstoji, vsetko sa da popret, pripadne komunikovat, ze podpisovala pod natlakom atd. Ak podpisovala nieco niekde v nebankovke bez premyslania hold treba sa dat vysetrit, lebo normalny racionalne rozmyslajuci clovek taketo nieco nespravi ak nema padne dovody...
ak to bol iba "zdrap papiera" moze si s kludom vylozit nohy a nezatazovat sa, hlavne sa "nekamaratit" to je najvacsia blbost...robi cloveka zranitelnym...a treba okukat trochu z modulu zlatokopiek "vsetko je moje nebudem nic vracat a uz vobec sa o niecom bavit" a mas to vybavene....keby to bola relevantna zmluva, nikomu by sa nechcelo natahovat 12 rokov, su tu predsa firmy co odkupuju pohladavky tie maju rychle procesy...

alexinka33
autor
19. sep 2016

No to bolo tak ze in jej doniesol papier ze toľko do nej investoval a musí mu to vrátiť a najnovšie správy su ze to robievala každej svojej bývalej, netuším ze kde to podpisovala aké zistím

alexinka33
autor
19. sep 2016

A zlatokopka určite nie je, ona mu tiež dosť pokutovala a možno do nho vrazila aj viac veď chodil ako posledný žobrák.

sense
19. sep 2016

Nuz urcite by som sa kvoli tomjto s nim nemamaratila a rov o mu povedala dary sa nevracaju... q ak to malo hodnotu 30tis tqk asi len sprchac nedostavala

liliuska
19. sep 2016

@alexinka33 nemyslela som ze je zlatokopka....kebyze by bola ju ani nehne mu nieco vracat natoz podpisovat...preto som povedala ma k tomu postavit "lahostajne" ak je to neformalny dokument.

alexinka33
autor
19. sep 2016

Za rok a pól, to je 1000 EUR, tam bolo písané aj tie desiate koľko u nho prejedia, koľko minula vody ked bola u nho na návšteve a podobne haluze

liliuska
19. sep 2016

treba doniest tu zmluvu fundovanej osobe na prestudovanie, ta poradi presne co s tym. Tu na to odpoved nenajdes ak forum nema fakty a detaily.

alexinka33
autor
19. sep 2016

No veď to je ten háčik, ze ona tu zmluvu nemá iba on a ze je tá zmluva u nejakého právnika, no je možné ze ju ani nakoniec nemá

liliuska
19. sep 2016

@alexinka33 ja by som tomu vysmiala kebyze by mi isiel niekto nieco spocitavat kolko mi dal, daroval, kupil atd....ved ked raz z niekym som som s nim/nou preto lebo chcem a clovek ma prirodzenu potrebu sa o niekoho starat, milovat atd takze toto cele je na smiech. keby to boli rozhadani obchodni partneri, ktori napr likviduju firmu, ze pocitaju kazdy spendlik tak beriem....ale medzi frajermi je to na zamyslenie....to potom aj ona mohla vycislit vsetko a dat mu protihodnotu, pripocitala este cenu jej casu straveny s nim, cenu varenia, prania atd hned by dlzil on....

liliuska
19. sep 2016

chces povedat ze podpises nieco co riadne necitas a ani si nevezmes kopiu a 12 rokov ta to neserie? nech si zisti meno pravnika a vyziada kopiu....a aj pravnik potrebuje listiny overovat...

charity
19. sep 2016

@alexinka33 Malo by to byt premlcane. Overte to u pravnika.

alexinka33
autor
19. sep 2016

Ju to práveže sére a dlho bola aj mimo Slovenska to je to

alexinka33
autor
19. sep 2016

A vtedy mu to podpísala, lebo sa jej vyhrážal ze jej správi v práci hanbu na totiž jej intímne fotky a boji sa ze to dá niekam

lucinka511
19. sep 2016

@alexinka33 a ona je co nesvojoravna .resp nerozmysla co podpisuje?ako ktory clivek.normalne zmyslajuci podpise nejaky zdrap papiera len tak??

alexinka33
autor
19. sep 2016

No ze najnovšie zistila ze premlčaná doba je 20 rokov a aj to ze musí byt človek zbavený svojprávnosti, to jej natáral on, no nejak sa mi to nezdá

alexinka33
autor
19. sep 2016

@lucinka511 jasne ze rozmýšľala veď som písala ze bola pod nátlakom

lucinka511
19. sep 2016

@alexinka33 aha ale taky natlakje tresny.ved to mohla dat na policiu.ze ju vydiera.je to trestne.nenapadlo ju to? resp nech to urobi este teraz.

marylinmary
19. sep 2016

12 rokov toto natahovat? ved to je chore, to je podla mna uz premlcane, uz by som sa tym nezatazovala, aj ked je otazne co podpisovala. Nerozumiem tomu ako niekto moze podpisat nieco o com nema tusenia

lintu
19. sep 2016

On vlastní jej fotky? Dobrú zbraň má v rukách. Takže teraz z nej vytiahne 1000€ a nabudúce si bude za ne žiadať čo? Takto keď ona sa vždy zľakne a podvolí sa mu, chlap má vystarané do konca života.

dankagirl
19. sep 2016

Ahoj jedna sa z jeho strany o trestný čin vydierania pod psychickým nátlakom a zastrašovanie ...nech okamzite poda trestne oznámenie so súdnym zákazom priblíženiu sa a ak ma aj nejaký papier po 10rokoch je premlčaný

katkakovac
19. sep 2016

Je to zdrap papiera, pravne tazko resp. nevymozitelny. Poslat na neho pravnika a policiu. Ak sa jej vyhraza, ze uverejni jej intimne fotky ak mu nevrati peniaze, tak sa jedna o vyhrazanie a to je trestny cin. Ocividne to je chudak, ktory skusa zastrasovat a zatial mu to vsetci zeru. Na takychto ludi musis tvrdo a ignorovat. A povedat mu to o tom pravnikovi a policii a stiahne ritku. A kamaratka je ozaj truba, nabuduce nech sa z niekym poradi. Alebo nech si na komunikaciu zoberie nejakeho chlapa. Ten mu to rychlo vysvetli....

0silvia0
19. sep 2016

...a ešte nechápem, ako sa môže k takémuto korunovanému blbcovi bez chrbtovej kosti, bez kúska hanby a súdnosti správať ako kamarátka... v živote by som s takým neprehovorila...

patka24
19. sep 2016

@alexinka33 pri uznani dlhu medzi fyzickymi osobami je premlcacia doba 10 rokov od podpisu zmluvy, teda myslim, ak nebola ziadna novela, ale otazne je, ci tato zmluva ma vsetky nalezitosti

zacik
19. sep 2016

@alexinka33
1. ak ma hanbate fotky, tak ich uz bude mat naveky. Nejaku kopiu si ponecha aj ked bude tvrdit opak
2. premlcacia doba je pri "uznanom dlhu" 10rokov, avsak takato zmluva musi splnat urcite formalne aj obsahove nalezitosti, co asi nebude tento pripad
3. podpis predpokladam ze nie je overeny notarom, takze treba tvrdit ze to podpisal niekto iny a tu je dokazne bremeno na strane byvaleho
4. ak kamoska aj vyplati dlh, tak garanciu ze borec sa neozve o 2 mesiace ze potrebuje dalsi kes asi neexistuj (vid bod 1.)

odporucam borca ignorovat a zmierit sa s tym ze tie fotky sa niekde objavia...alebo byt pripraveny borcovi platit par stoviek vzdy ked sa ozve.

P.S. kazda 14rocna baba vie ze intimne fotky za posielaju zasadne bez tvare, aby sa nedali zneuzit

alexinka33
autor
19. sep 2016

@zacik ona mala v tej dobe 20 rokov a chodili spolu, tak sa jej to zdalo normálne, teraz mi povedala ze podpis boli overovať aj u notára, tak teda neviem čo môže urobiť a ze uz asi 300 EUR mu poslala, je to fakt debil, - este ako vyzerá by som sa schovaná po kanáloch, teraz je ženatý a jeho žena strašne na nho žiarli, lebo ma veľa kamarátok

alexinka33
autor
19. sep 2016

Ona teraz pracuje v banke a typek si mysli, ze je asi pri peniazoch a takéto fotky by ju aj mohli pripraviť o miesto

guinevre
19. sep 2016

@alexinka33 Keby necitila, ze mu nieco dlzi, tak by nic nepodpisovala u notara! A ked podpisovala a nic mu nedlzila, tak asi ani ona nema setko v hlave kompletne 😒