Povolené prečerpanie vs Štedrá karta SLSP

dencagee
3. sep 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať na Vaše vlastné skúsenosti, čo sa týka Štedrej karty od sporiteľne a povoleného prečerpania. Prečítané mám všetky info, ale zaujímali by ma reálne názory, čo sa v praxi “oplatí” viac. Chcela by som si vybaviť jedno alebo druhé, len pre prípad núdze, nie na pravidelné výdavky. Prípadne nejaká iná rada by potešila. Ďakujem 🙂

bubu62
3. sep 2019

*

ja197
3. sep 2019

No ja mám obidva, na štedrej karte sa úroky platia stále, na prečerpaní som ešte ani nezaregistrovala či tam nejaké sú, je pravda že aj keď prejdem do mínusu tak to väčšinou rýchlo vyrovnám ale nič navyše mi tam zatiaľ nestiahli ako úrok...takže za mňa asi prečerpanie

dencagee
autor
3. sep 2019

@ja197 ja tam čítam, že 50 dni je to bezúročné a na PP sa platí úrok za každý deň zo sumy, ktorú minieš, ak som správne pochopila?

nelca84
3. sep 2019

@dencagee rizdiel je asi v tom, ci chces vyberat hotovost alebo ti staci moznost platby kartou... stedrou kartou sa oplati platit ak to v kratkom case vyrovnas, ale neoplati sa vyberat z nej hotovost z bankomatu...

katkati
3. sep 2019

@dencagee Máš pravdu v tom, že pri prečerpaní platíš úroky za každý deň, záleží od výšky prečerpanej sumy. Zo štedrej kart môžeš bezúročne platiť kartou, keď požičané peniaze vrátiš do 50 dní. Pri výbere z bankomatu platíš poplatok 5 € za každý výber.

ona12
3. sep 2019

Ledva som sa toto zbavila.... Chvála Bohu nemám ani jedno ani druhe....dokonca mi to nechceli ani zrušiť v banke.Uz nikdy viacej. To si rovno môžeš vziať pôžičku.Mas to to iste. Úroky sú všade vysoké

ja197
3. sep 2019

@ona12 povolené prečerpanie si zrušíš sama v IB za minútu a nemusíš sa nikoho pýtať či môžeš

ona12
3. sep 2019

No neviem... Ja som musela ísť osobne do banky to zrušiť.... Aktivácia mi šla cez internetbanking

veltraud
9. sep 2019

ja mam aj aj. Vyuzivam ovela viac kreditku. platim nou vsetko, ale vzdy dorovnam, takze bez urokov. Je to embosovana karta, takze v hoteloch, letenky...a navyse, za platbu stedrou kartou ti nabieha cashback 🙂. ak chces peniaze na dlhsiu dobu, treba skusit spotrebny uver. Uroky pri tyzchto dvoch mozu z dlhodobeho hladiska dost naskakat. Kratkodobo/ak do mesiaca alebo kolko vyrovnas, neplatis nic