Povolené prečerpanie na účte

5. jún 2023

Ahojte, Mám povolené prečerpanie na účte 500e. A pravidelne každý mesiac som v mínuse tých 500e a nakoľko každý mesiac mi sťahujú úroky tak som tam tých 505-510e vždy až kým mi nepríde výplata. Dostala som sa za toto do úverového registra, ako viem požiadať o zmazanie alebo po akom čase je toto už “zmazané”? Lebo kvôli tomuto mi nič nechcú dať, mám už jeden úver, ktorý riadne a na čas splácam jediné toto mi urobilo zle meno, aj keď banka vidí, že každý mesiac to vždy dorovnám nakoľko mi tam chodia prijmy. Ďakujem za odpoveď.

petamich
5. jún 2023

no o tom to je, ze negativny zaznam z uveroveho registra sa neda zmazat, lebo ma evidovat prave taketo veci 🤷‍♀️ takze bude zmazany automaticky 5 rokov od splatenia "dlhu" za predpokladu, ze sa to nestane opat a tym padom to bude neskor, lebo bude dalsi negativny zaznam

nelca84
5. jún 2023

A co by si este chcela? Jeden uver mas a kazdy mesiac si 500e v minuse. A nie, na poziadanie ti negativny zaznam nezmazu, to by mohli poziadat vsetci 🤷‍♀️ Nemala si cerpat do posledneho eura, ale nechat si rezervu na poplatok a uroky.

janka2501
5. jún 2023

Vyplatit, a potom ypnut povolone cerpanie v apke banky,alebo ziadost o zrusenie, vacsinou 3-6 mesiacov akceptuju,ale inak je 5r zaznam v uverovom registri

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1608
5. jún 2023

Treba prestať používať povolené prečerpanie. Ja som ho mala roky, keď sme s manželom išli spolu prvýkrát bývať a vždy som bola v minuse. Potom som sa naštvala, vypla to a čuduj sa svete, nechýba mi to 😅
Záznam z úverového registra ti však najskôr zmažú po 5 rokoch - malo by to byť automaticky, no nie vždy to tak je, takže v takých prípadoch sa potom píše nejaká žiadosť - ale podrobnosti neviem, lebo som to nikdy neriešila

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
5. jún 2023

Ja mam nastavenych 30€, keby nahodou, lebo ucet vyuzivam len na moj rodicak a aj to sa mi zda cez. Neviem si predstavit ist 500€ do minusu 😮

andrejka1974
5. jún 2023

Nechápem,ja mám tiež povolené prečerpanie a tiež som v mínuse pravidelne a nikdy ma nedali do úverového registra ,asi si s niečím musela viacej meškať kôli tomuto to nedávajú

mima1608
5. jún 2023

@andrejka1974 píše, že má 500e povolené a ide vždy 510e kvôli poplatkom za vedenie. Takže to je nepovolené prečerpanie a za to do registra dávajú. Najmä ak to je opakované

autor
5. jún 2023

@andrejka1974 ja nie som v registri ze som v mínuse veď o to je to povolené prečerpanie ze ideš do mínusu ale kvôli tomu ze každý mesiac som v tej -500€ a na začiatku mesiaca mi stiahnu úroky a vlastne kým to dorovnám tak ma aj daju do úverového registra nakoľko mám povolené len -500€ nad 500€ je už nepovolené tak preto

oli18
5. jún 2023

Ved neprecerpaj 500, ale 450. Nechaj si rezervu na urok.

petamich
5. jún 2023

my tomu rozumieme - tak treba vycerpat menej nech zostane na uroky alebo zarobit viac resp. mat vyssi prijem na ucet, aby si necerpala povolene precerpanie na doraz, lebo potom kazdy mesiac ide zaznam do registra = predlzujes si dobu, kedy sa zaznam vymaze

nelca84
5. jún 2023

@autorka tak ked tomu rozumies, tak nechapem, preco cerpas nadoraz a s poplatkami sa dostavas do nepovoleneho precerpania 🤦‍♀️ a plus aky dalsi uver by si za tychto okolnosti chcela brat 🙈

sense
5. jún 2023

Neprecerpavaj na doraz.... Aj tak je najlepšie to zrušiť a prikryvat sa perinou na akú mám, pretože de facto žiješ Každý mesiac na dlh

autor
5. jún 2023

@nelca84 chcela som refinanc, a stalo sa to asi 2x preto som sa pýtala danou otázkou keďže som si nebola istá

darijja
5. jún 2023

Kamos to akurat riesi. Ten mal peniaze doma a na ucte bol okolo 2eur v pluse. Ked mu strhlo poplatok za ucet tak par X bol okolo 5eur v minuse. A hold. Teraz kvoli tomu nedostal hypoteku.

damia22
5. jún 2023

Určite si to čím skôr vyplať a ZRUŠ a nikdy už neotváraj 😨 kopu luďom kvôli tomu nechválili úvery alebo refinanc aj keď mali vysoké príjmy ale proste mali to aktivované a je je jedno či to využívali alebo nie. Stačilo im požiadať banku o zrušenie a o pár dní išli znova žiadať o úver a už to išlo ale toto sa dialo tak 4 roky dozadu.

66simonka66
6. jún 2023

Bohužiaľ, úver nedostaneš nikde, keďže si bola v nepovolenom prečerpaní kvôli poplatkom, mala si si nechať na účte peniaze na poplatky, za tých pár eur to nestálo. To si akože nevedela, že na konci mesiaca sú poplatky?