Povolené prečerpanie

gretushka
19. feb 2024

Dobrý chcela by som sa informovať ako je to s povoleným prečerpaním ... napr.keď pôjdem s celou sumou do mínusu tak keď prídu nato peniaze strhne to celú sumu alebo len niečo s toho ? Ďakujem

zobaka
19. feb 2024

logicky celu sumu

zuju2
19. feb 2024

@gretushka plus aj úrok z prečerpania k tomu.

martinmmartin
19. feb 2024

predstav si svoju zahradku.
Na zahradke mas kopcek zeminy
Odoberas zeminu az kopcek zmizne
Potrebujes ale viac zeminy tak zacnes kopat dieru
Potomti niekedy pride nakladak s cerstvou zeminou a zasype ti tu dieru a urobi na nej mensi kopcek.
Sofer Nakladiaku vystupi a naberie si za furik z tvojho kopceka a odide s nim domov k sebe .
A kazdy mesiac dookola- ked nebudes davat pozor tak postupne vykopes vzdy vacsiu dieru ze ju ten nakladak nezasype celu a spadne ti do nej cela chalupa

ekira1
19. feb 2024

@zuju2 podľa zmluvy, býva 30 dní bezúročne, tak výplata to akurát vyrovná bez úroku. Ale logicky, tie minuté peniaze budú chýbať..

gretushka
autor
19. feb 2024

Ale ja som sa nie nato pýtala že diera nediera 😁 len som sa informovala ešte som to neskúšala ale ani nebudem 😉

mk1111111111
19. feb 2024

Ak precerpas a vratis v limite na to urcenom, tak je to bez uroku. Kazdy mesiac, ak cerpas, musis platit povinnu splatku, ta je zhruba 5% z precerpaneho, ale moze byt limitova aj sumou napr. Minimalne.15 eur. Zvysok ak nesplatis vcas, tak sa uroci az dovtedy, kym to vsetko zaplatis. Urok je cca 16 a viac%

mamina7070
19. feb 2024

ak vratis do mesiaca mas nulovy urok zasa taky strasiak to nie

petamich
19. feb 2024

@mamina7070 @ekira1 mozem sa mylit a existuje na Slovensku banka, ktora poskytuje bezurocne obdobie pri povolenom precerpani ale podla mna nie - to je ten rozdiel medzi povolenym precerpanim a kreditkou, ze povolene precerpanie sa uroci od prveho dna a kreditka ma bezurocne obdobie x dni

ekira1
20. feb 2024

@petamich mám tatrabanku, nikdy som úroky neplatila a pár krát som bola v mínuse. Síce pár dní, keď sa mi nechcelo prevádzať peniaze kvôli pár dňom do výplaty. Mne sa niečo marí o 30 dňoch, ale skúsenosť nemám, tak dlho som nikdy v mínuse na účte nebola. Možno to je špeciálna služba k balíku služieb čo mám, netuším. Ale viem, že úrok som neplatila.

petamich
20. feb 2024

@ekira1 v Tatrabanke na 1000% je povolene precerpanie urocene od 1. dna - pozrela by som sa vo vypise, ze aky debetny urok na konci mesiaca zauctovali, o poplatkoch a urokoch nechodi b-mail, takze si to clovek ani nevsimne ak nepozera vypis

a jasne, ze ak je niekto v povolenom precerpani par eur a par dni bude to par centov ale ak uz sa niekto dostane do zacarovaneho kruhu a viac ho cerpa ako necerpa, moze z toho byt problem

ekira1
21. feb 2024

@petamich ok nejdem sa hádať, ale žiadne úroky som si nevšimla. Možno to bude fakt nejaký cent, alebo pri vyššom balíku služieb je tam viac dní na platenie úroku. Jasne, že povolené prečerpanie i kreditka nie je pre každého a treba vedieť používať. Úplne ideálne by bolo nemusieť si požičiavať na nič.

nelka93
21. feb 2024

@ekira1 nie nie je tam viac dni, len to nie je veľa a záleží aj akú sumu si v precerpani

nelka93
21. feb 2024

@mk1111111111 toto co ty píšeš je pre kreditné karty nie PP.

milanemila
21. feb 2024

Pane boze zeny, neviete rozdiel medzi kreditnou kartou a povolenym precerpanim a idete radit hluposti 🙈
Autorka pri cerpani povoleneho precerpania sa ti urok pocita od prveho dna, rocna urokova sadzba je prepocitana na pocet dni precerpania a sumu. Naozaj to pri nizsej sume a par dnoch moze byt na konci mesiaca vo vypise par centov. Akonahle ti pridu peniaze na ucet vyrovna sa ti najprv povolene precerpanie. Disponibilny zostatok su vzdy vlastne prostriedky+vyska povoleneho precerpania, tak jedine na to si daj pozor.

ekira1
21. feb 2024

@nelka93 pár eur a pár dní 🫣 tak fakt som si potom tie centy nevšimla. Zase je to raz za pol roka možno, bola som v tom, že je to nejaké dní bezúročné 🫢

andula1961
23. feb 2024

do debetu by som rozhodne neisla