Potvrdenie z daňového úradu na hypotéku

4. dec 2022

Ahojte,
prosim je tu niekto kto by mi poradil ako sa dostanem co najrychlejsie k tomuto tlacivu:

Potvrdenie o vyske prijmu, vyske dani a o zaplateni dane

Potrebujem to surne na uver.
Dakujem vopred za rady.

janka2501
4. dec 2022

Potvrdenie o vyske prijmu stiahnite zo stranky banky, s kotrej ziadate o uver,a tie ostatne na danovom urade pod ktory patrite

autor
4. dec 2022

@janka2501 ale myslim vyplnene a orazene na danovom

janka2501
4. dec 2022

Ak ste szco, tak potom zrejme oyraju RZD za r2021, tak bud na danove ist, alebo mate potrvdenie ked sre podavali RZD do 31.3,alebo 30.6.22

autor
4. dec 2022

A da sa kupit aj nejaky zrychleny kolok?

janka2501
4. dec 2022

Neviem,treba ist osobne a pooytat sa

mimina323
4. dec 2022

Toto potvrdenie si musíš vybaviť iba elektronicky, formou žiadosti. Treba zaplatiť kolok vo výške 0,50 EUR, Kolok si môžeš kúpiť aj na pošte a zaniesť osobne na DU, pod ktorý patríš. Koľko trvá, kým sa dostaneš po potvrdenie je individuálne, závisí od DU.

mimina323
4. dec 2022

A ten kolok sa dá aj cez e-kolok Slovenskej pošty.
https://www.posta.sk/sluzby/platobny-system-ekolok

hannulik7488
4. dec 2022

Toto potvrdenie ti daňový urad vie dat, ak si podala daňové priznanie (nie rocne zuctovanie u zamestnavatela, to je iné). Pretože na potvrdenie sa dávajú údaje z DP. Ak máš živnosť musíš žiadosť podať elektronicky a uhradiť 0,50 eur kolok. Ak nemas živnosť a teda nemáš povinnosť komunikovať elektronicky, tak môžeš dať žiadosť papierovú a kolok je potom 1,50 eur. A vybavis to na DÚ tam kde patríš podľa trvalého bydliska. Rýchlosť vybavenia záleží od každého úradu.

hannulik7488
4. dec 2022

a este dodam, ze to bankove tlacivo nemusis DU dorucovat, pretoze to bankove tlacivo DU vytlaci zo systemu. Treba len podat ziadost a uhradit kolok.

autor
4. dec 2022

@mimina323
@hannulik7488
Dakujem baby,
A ked sa to tlacivo vola ze aj potvrdenie o dani, aj vyske prijmu aj zaplateni dani - tak to na kazdu z tychto veci samostatne (moje prihlasovacie udaje ma uctovnicka tak preto sa nemozem prihlasit z domu)

hannulik7488
4. dec 2022

To je všetko na 1 tlacive. Na 1 tlacivo sa dajú dat 2 roky. Je to univerzalne tlacivo pre vsetky banky. Do ziadosti nech uvedie či treba len za rok 2021 alebo aj 2020. Cize budes tam mat vypisane prijmy+ aj to či mas alebo nemas voci DU nedoplatky. Banka tam bude mať uvedene všetko čo potrebuje...

hannulik7488
4. dec 2022

Staci podat len 1 ziadost...

kikus1997
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pavolchmela
15. sep 2023

Ahojte, napísal som článok a nahral na video presný postup na získanie tohto potvrdenia. Článok tu: https://prvegarantovane.sk/potvrdenie-o-prijme-...