Potrebujem osobný účet, keď vybavujem poistenie cez finančného sprostredkovateľa?

simonka_kap
16. apr 2021

Dobrý deň, viete mi potvrdiť, či je niekde uzákonené, že ak vybavujem určité poistenia a finančné záležitosti cez finančného sprostredkovateľa, poradcu, či musím mať zriadený osobný účet kvôli platbám poistiek a pod.? Momentálne som iba vedená ako disponent na spoločnom bank.účte s manželom, odkiaľ som mala nastavené plaby, ale robila som nejaké zmeny na poistke a vraj to zrazu nepostačuje a mala by som robiť úhrady zo svojho vlastného účtu. Ďakujem za akékoľvek rady.

janai1
16. apr 2021

@simonka_kap zákonné ti neporadím... Ale ja čo mám investovanie tak tam môžem tiež posielať peniaze iba z účtu ktorého som majiteľ inak sa peniaze budu vracať späť

jajo1
16. apr 2021

@simonka_kap mám poistky aj na svoje meno uzatváraná v blízkej minulosti a úhrady poistného robím z účtu, na ktorom som len disponent - ja napr. svoj vlastný účet ani nemám. Avšak investovanie nemám, takže tam neviem

katkaseiner
16. apr 2021

o ake poistky sa jedna? My pouzivame s muzom moj ucet, on je disponent, auto je ale na neho a aj poistka na auto... nie je s tym ziadny problem. Pride mi to divne pretoze vela ludi v jednej domacnosti pouziva jeden ucet (skor teda myslim manzelov) a neda sa mat ucet na ktorom su obaja spolocne veceny .. proste sa to neda. Ked ti mozu poslat vyplatu na muzov ucet, preco by si z neho nemohla nieco platit...

hviera81
16. apr 2021

napriklad ak skonci investicne život. poistenie, a posielala by si si peniaze na muzov ucet, tak to je dost problemove... ak je to tvoja životka. alebo keby si zo zivotky plnili, tzn, mas poistene nieco, dojde k poist. udalosti a vyplacaju ti peniaze za pn, uraz, chorobu, cokolvek, tak tiez to nie je stastne riesenie...
pri ostatnych poistkach by to malo byt ok

jajo1
16. apr 2021

@hviera81 a máš s tým aj reálne skúsenosti? Lebo poviem pravdu, už som dosť starší ročník narodenia, mám životnú aj úrazovú poistku na svoje meno a pri plnení a vyplácaní na manželov účet nikdy nebol problém

hviera81
16. apr 2021

@jajo1 spytala by som sa kedy to bolo 🙂 lebo tieto veci sa dost menia. áno, stretla som sa s tym, ze bol problem pri vyplacani inv. z.p. na iny ucet ako majitela
a mozno to zavisi aj od poistovne, neviem.
a financny poradca je aj na to, aby zistil aj tieto informacie, a to co najpresnejsie....