Potrebujem cestovné poistenie do Chorvátska?

maria.vinea
13. júl 2016

chcem sa opytat co zahrna co sa tyka zdravotnej starostlivosti europsky preukaz poistenia, pripadne ci je nutne sa poistit pred cestou do Chorvatska?

simsalabim
13. júl 2016

@maria.vinea pred cestou do cudziny je vzdy vhodne sa komercne pripoistit. Nikdy by som nesla bez poistenia, snad s vynimkou nakupov v Parndorfe... Podla mna to za riziko nestoji.

maria.vinea
autor
13. júl 2016

@simsalabim
dakujem

maria.vinea
autor
13. júl 2016

viem o pripade, kedy je to naozaj nevyhnutne, ale to je pripad smrti,...na to radsej nepomyslim, ale stalo sa tak znamym, ked manzel dostal v bulharsku infarct a prevoz na sk... nemale peniaze

zuzanaete
13. júl 2016

Cestovne poistenie nie je nutne, ale ti odporucam. A nie som zastupca ziadnej poistovne. 🙂 Odporucam z vlastnej skusenosti. Totiz europsky preukaz poistenia ti zahrna starostlivost iba v zariadeniach, ktore maju zmluvy s poistovnami. My sme boli napr. na dovolenke na Mallorce. V okoli hotela boli iba same sukromne kliniky, kde mi preukaz neplatil. Ak by som chcela ist k lekarovi, kde by mi uznali europsky preukaz, tak by som musela ist dalej do mesta. V horucavach a s horuckou to bola posledna vec, co sa mi chcelo. Isla som na najblizsiu kliniku a neriesila, ucet bol zaplateny z cestovneho poistenia. Alebo si zisti, ze aki su poskytovatelia zdravotnej starostlivosti v okoli vasho hotela.

maria.vinea
autor
13. júl 2016

a v akej poistovni ste boli poisteni?

simca06022011
13. júl 2016

my poistujeme vzdy a duplovane ak ideme autom, prave si to idem zase zistovat.. posledne sme mali poistene aj auto ak by sa pokazilo a bol by treba odtah atd... lebo z toho mam najvacsiu hrozu :D

simsalabim
13. júl 2016

A ako spomina
@zuzanaete naozaj su kiekedy v okoli iba sukromne zariadenia. Komercne pripoistenie hradi aj odvoz a dovoz donho - minuly rok na Rhodose mojho manzela taxi vyzdvihlo aj doviezlo a v nemocnici ani necakal, vedeli o nom a brali ho hned dnu. Nemal nic zivot ohrozujuce, bolelo ho ucho.

tom_i
13. júl 2016

bez cestovného poistenia by som neprekročila hranice ani do čiech je to par eur ktoré ti môže zachrániť desaťtisíce a nejde tam len o tie zdravotné záležitosti, nikdy nevieš...

hettinka
13. júl 2016

ak máš europsky preukaz poistenca, tak ti tvoja zdravotná posťovňa preplatí náklady na nutné ošetrenie ... ale nič navyše. Minule to bolo v správach, že ak máš napr. zlomeninu, tak ti zaplatia len to zasadrovanie, ale všetko ostatné, ako RTG, injekcie proti bolesti, prípadne sono už si platíš sama.

My tiež máme vždy poistenie, ani neuvažujem si ho nedať. Ak sme sa poisťovali sami, tak Generali. Ak ideme s CK, berieme komplexne poistenie, ktoré ponúkajú oni.

maria.vinea
autor
13. júl 2016

dakujem za odpovede. vybrala som si Union

darina1952
13. júl 2016

@maria.vinea áno, určite je dobré poistiť sa do zahraničia Ja si poistenie vyhľadávam cez web - je stránka kde si vyklikáš svoje požiadavky na poistné krytie, krajinu, počet osôb + ich vek a stránka ti vyhľadá ponuky poisťovní. Potom si len vyberieš ktoré ti vyhovuje.

hradnapani
13. júl 2016

@maria.vinea kdekolvek ked idete je dobre sa poistit - nikdy nevies co sa stane a preukaz ti hradi iba neodkladnu starostlivost. vela ludi to podcenuje

guinevre
13. júl 2016

@maria.vinea Ked mas kartu EU poistenca, tak na beznu cestu k moru dalsie poistenie nepotrebujes. My sme mali pri mori uraz, a v pohode stacila karta EU positenca ktoru som tu mala vybavenu zopar rokov dozadu.

mijo53
13. júl 2016

určite komerčné cestovné poistenie , veď to nie je drahé, podľa počtu osôb tých 50-60 EUR a to má na dovolenku, bude mať aj na poistenie

katarinamarkova
13. júl 2016

@mijo53 sorry za otázku.....to kde ste zaplatili takú katastrofálnu sumu za cestovné poistenie?

timea7
13. júl 2016

@katarinamarkova asi myslela celú rodinu

monikaparson
13. júl 2016

Určite sa poisti, my sme sa tiež tak, normálne cez net sa dá. Nestojí to veľa a istota pol života, ako potom neviem koľko rokov, ak nie aj dlhšie splácať, ak by sa čosi stalo.
Tých 50-60 príde aj mne veľa, my sme dvaja platili tuším do 30 éčiek a deti nemôžu toľko stáť, ale treba sa popozerať, dá sa aj vybrať podľa ceny, čo je tam zahrnuté a pod.

lucka1987
13. júl 2016

@timea7
@monikaparson presne . pravdepodobne cela rodina pri tej sume predpokladam 14 dni a 2 dosp 3 deti.. . ale tiez zavisi od krajiny kam sa cestuje ( eu je najlacnejsia samozrejme ) a od vysky nastaveneho krytia, samozrejme od poistenia za 1 € na den, nebude klient ziadat neobmedzene krytie liecebnych nakladov ale bude mat len limitovane napr do 30 tis € ( a to sa na tu smu vie vysplhat velmi rychlo ) , ziadne poistenie osobnych veci, kradeze, zodpovednosti za skody ani nic naviac.. proste len basic balik . takze tych 50 e mi vychadza na rodinu s 3 detmi pre 10-14 dnovu dovolenku uplny ideal , kedze ot ponukaju zvacsa poistovne bez limitovaneho krytia

mandy552
14. júl 2016

momentalne je vyhodne poistenie na ROK za 45€ 2 dospeli + 5 deti 🙂

natalia777
14. júl 2016

my kazdorocne poistujeme pred vycestovanim do chorvatska v unione celu rodinku..... a raz sa nam uz stalo ze mala tam schytala anginu museli sme vyhladat pohotovost, vysetrenie dali jej atb........ vsetko sme zaplatili v kunach.......a ked sme prisli na svk hned sme isli do unionu a vsetko nam do mesiaca preplatili do posledneho centu.....

timea7
14. júl 2016

@lucka1987 môže to byť aj tak, alebo je v to pripoistenie batožiny, v každom prípade by som bez toho nikam nešla

aduskatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
14. júl 2016

@timea7 to je cena za poistenie tak pre dve celé rodiny na rok 🙂

timea7
14. júl 2016

@katarinamarkova myslíš? Ak idú do zahraničia dvaja dospelí s dvomi deťmi a chcú naozaj dobré krytie, nie len mať poistenie a nezaujímať sa, čo mám vlastne poistené a aké je poistné krytie, prípadne sú tam ďalšie pripoistenia, je to normálna cena. V poisťovni som pracovala a teda viem, že je pri cene dovolenky krátkozraké ušetriť desať, dvadsať eur na poistení a potom byť zaskočení.

tin007
14. júl 2016

Mame celorocne poistenie celej rodiny (2+2) s tym, ze mozeme vycestovat kolkokrat chceme do celeho sveta, nikdy nie na dlhsie ako 30 dni, a rocne platime sumu cca 40 eur.

katarinamarkova
14. júl 2016

@timea7 podla mna je zas krátkozraké preplatit 20€ na poistení, keď to isté, s rovnakými podmienkami dostaneš inde o 20€ lacnejšie.
keďže si pracovala v poisťovni tak isto vieš, že poistné krytie je zásadné v prípade dobrej poistky ale hlavne aj to ako sa k tomu krytiu človek nakoniec dopracuje.....ako aj výluky......tak isto vieš aj to, že cena veeeelmi záleží od výšky provízie pre predajcu 🙂

vysoká cena - nerovná sa dobrá poistka!

timea7
14. júl 2016

@katarinamarkova nikde som netvrdila, že vysoká cena sa rovná dobrej poistke, pýtal sa tu niekto, či tá suma nie je vysoká, napísala som, že je to zrejme myslené pre celú rodinu. Nevieme, koľko majú jej členovia rokov, akú batožinu majú, či majú záľubu v arenalínových športoch, akú destináciu si vybrali, takže sa bavíme iba v teóriách. Mimochodom, že by provízia z cestovného poistenia bola zase také terno....

timea7
14. júl 2016

@tin007 aj vieš, aké je poistné krytie a aké sú výluky z poistenia?

lucka1987
14. júl 2016

@timea7 tak tak.. aspon co sa tyka provizie.. ja som robila cestovne bez naroku na proviziu, teda rodine a priatelom.. a ak som aj provizku mala.. tak kolko asi za celu rodinu ? 1-3 € max 😅 netusim, nkdy som to na proviznej listine extra nezaznamenala... horsie by bolo urobit poistenie,a zistit, ze rodina ho potrebovala, a nekrylo dostatocne.. vtedy by som asi po kanaloch chodila. lebo inak by som to nevedela ospravedlnit