Posudková komisia kvôli invalidnému dôchodku

11. sep 2023

Zdravím dievčatá, určite je vás tu pár, ktoré ste museli pred posudkovú komisiu kvôli ID. Potrebujem pár informácií, ako to tam prebieha. Žiadosť bola podaná pred mesiacom, manžela teraz predvolali, má zošrubonaný členok, úplne nehybný, budú sa aj vypytovať a tak podobne?

kacena4
12. sep 2023

pytst sa budu ako si predstavuje zivot dalej, ci chce byt zarobkovo cinny ci len poberať davky chcu vediet ci je "životaschopný" alebo len chce davku, nic specificke sa ma nepýtali este take bezne ako u dr na kontrole ako sa cítim ako ma to obmedzuje co zvladam

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzap33
12. sep 2023

Na posudkovu k ID sa uz nechodi. Id mam 3 roky a nikdy som nebola pred dr. Ani na prehodnoteni. Dochodom sa priznava na zaklade zdravotnej dokumentacie.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. sep 2023

@zuzap33 Nie tak celkom, lebo bol tam dnes ráno, pred komisiou, pýtali sa ho podobné veci, ako uviedla @kacena4 . Nepriznali mu, lebo mu vyrátali nejakých 34% a to vraj nestačí. A je pravda, že ťa môžu kedykoľvek predvolať znova na posúdenie.

zuzap33
12. sep 2023

@janka2000 kludne moze aj zajtra. Moja choroba je nemenna a neda sa vyliecit. Mozem uz len umriet

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolca
14. sep 2023

@kacena4 mňa sa taketo somariny nepytaju pozru dokumentaciu opytaju sa ma ako sa citim dr povie percenta zostavaju a som tam cca 5 minut

nikolca
14. sep 2023

@zuzap33 a prečo by sa nechodilo??ja na komisiu chodim každych 5 rokov a pritom mam chronicky stav

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
29467
14. nov 2023

@zuzap33 ja som si podala o ID zamietli dála som odvolanie a teráz má predvolalo do Prešova a nechápem že prečo tam keď mi sme stredoslovenských kraj.