Posúdenie práceneschopnosti revíznym lekárom

henika263
30. sep 2013

Ahojte, som na PN, v 5.mesiaci tehotenstva. Na PN som od augusta.Na urade mi povedala , ze ak budem marodovat 3 mesiace, tak ide moja PN na posudenie reviznym lekarom. Mate s tym skusenost? Robia ti revizni nejake problemy pacientom alebo lekarom?

zita19
30. sep 2013

Moja mama mala taku hlasku: Odborny lekar lieci, posudkovy (teraz revizny) uzdravuje.
Moze sa Ti kludne stat, ze Ta ani neuvidi a vyda rozhodnutie. V kazdom pripade sa mozes odvolat na Socialnej poistovni ak nebudes suhlasit. Povedz to aj tomu doktorovi co Ta lieci aby Ti pripravil riadnu dokumentaciu. Moja dcera je tiez vypisana od 2. mesiaca ale furt sa jej nieco objavi. Raz krv v moci, raz teploty z priedusiek... Obvodacka ju posiela kadetade, ale nikto ju zatial neposiela k reviznemu, lebo sa jej menia diagnozy. Ale babo sa ma dobre a dnes odkoplo doktorovi sondu od USG. Asi ho vyrusoval 😀

magg424
30. sep 2013

@henika263 si nezamestnaná a poberáš dávku v hmotnej núdzi a asi aj ochranný príspevok, že ?

velkacica
30. sep 2013

ak sa tvrdieva, že tehotenstvo nie je choroba, nemá sa k nemu vzťahovať PN, ktorá je trochu na iné účely... Dôvodmi PN sú
- choroba,
- karanténne opatrenie,
- úraz,
- choroba z povolania.
Takže PZ kvôli tehotnosti nespĺňa ani jediný bod.

sisaha
30. sep 2013

@velkacica ako vies s akym problemom je vypisana? Nie kazdy bude na socialnej sieti rozpisovat zdravotne problemy..

@henika263 myslim, ze sa vobec nemusis obavat.. pocas tehotenstva sa meni zdravotny stav zo dna na den. Tehotne myslim si, ze nikto neriesi. Ak jej gynekolog napise, ze odporuca aby si bola na PN, ona to musi iba respektovat