Poštová poukážka

bobkovci5
23. apr 2023

Prosím poradte mi. Nakupujúca mamička, (predpokladám, že nemá bankový účet) má v pláne zaplatiť za tovar poštovou poukážkou na môj účet v unicredite. Bude si banka účtovať za takýto prevod poplatok?
Vďaka srdečná za odpovede.

katica06
23. apr 2023

@bobkovci5 mám stejnú banka, mňe nestrhli nič, ale všeobecne neplatím tam popl.

zuzkaa1991
23. apr 2023

@bobkovci5 tak viac menej nie je to podvod?cez poštu (poukazku) musite napísať cislo uctu a celu adresu aj meno ;) viac menej nereagujem ja take alebo moze ist do banky a vlozit vam ja ucet este nie cez postu

katica06
23. apr 2023

@zuzkaa1991 to čo? Za vklad na účet berú banky tiež poplatok. Tak reálne mamička s malým dieťaťom z horších finančných pomerov by mala cestovať desiatky km kamsi do okresného mesta aby vložila euro na účet v banke, namiesto toho aby zašla pešo na najbližšiu poštu v dedine, len preto že chce ušporiť a kúpiť použitú vec na bazare.

nikpa
23. apr 2023

@bobkovci5 poštovou poukážkou môže zaplatiť akurát tak na pošte, nie v UniCredit banke. Tak čo chce teda? Zaplatiť na pošte poštovou poukážkou alebo vložiť peniaze priamo do banky na tvoj účet? Lebo to je rozdiel.

bobkovci5
autor
23. apr 2023

@nikpa nechce mi previesť peniaze z uctu na ucet pretože ho nemánamiestobtoho mi chce cez postu poslat peniaze na účet šekom

nikpa
23. apr 2023

@bobkovci5 tak zaplatí na pošte len poplatok za šek podľa sumy.

dilino
23. apr 2023

Tak nech zaplatí šeokom normálne cez poštu a tebe poukažka poštova príde do schránky a vyberieš si peniaze na pošte.

bobkovci5
autor
23. apr 2023

@nikpa dakujem

janage
23. apr 2023

@bobkovci5 zavolaj si do banky a budeš vedieť presne. Dá sa určite aj šekom poslať peniaze na bankový účet. Veď napr.obedy v škole veľa ľudí ešte platí šekmi. A jedálni to príde na účet, nie v hotovosti.

maranco
23. apr 2023

@bobkovci5 banka si nebude účtovať žiaden poplatok za prijatie platby z bankového účtu pošty, ty dostaneš sumu normálne na svoj účet.
Ona zaplatí na pošte poplatok za šek, minimálne 1€.
https://www.posta.sk/sluzby/postovy-poukaz-na-ucet
Rýchlejšie a lacnejšie to bude mať ak poprosí niekoho v susedstve aby poslal na tvoj účet platbu a jemu dá hotovosť.

ghostsgirl
23. apr 2023

@bobkovci5 od teba si nebude nic uctovat, ale na peniaze budes cakat dlhsie, kym sa to spracuje

bobkovci5
autor
23. apr 2023

@maranco
@ghostsgirl ďakujem velminprkne aj som si myslela ale chcela som si byť istá 🙂🙂

zuzkaa1991
23. apr 2023

@katica06 noo tak je to divne ci zaplati za vklad ci zaplati za sek (uz su dost velke platby) tak asi radšej dobierku za takú sumu ;) ale ked mam nieco kupit do 10eur zaplatit 2eur za sek ci kolko uz stoji netusim neplatim seky a zas ja som tym ze nedavam svoje osobne udaje kedze nie je ani iste ci zaplati sek po prve po druhe posta ma 5dni nato aby sa spracovala platba takze nevidim zmysel ale mozno su take osoby ktore vyuziju taku moznost ale aby skm cudziemu napísala adresu plus ucet hmmm nepaci sa mi to

katica06
23. apr 2023

@zuzkaa1991 keď posleš balíček beztak treba napísať aj adresu, keď s tým máš problém tak to nerob

zuzkaa1991
23. apr 2023

@katica06 ale nepíšem cislo uctu ;) skratka nevidim zmysel v tom bud dobierka alebo platba na ucet(prevod alebo vklad)ale nerobila by som si z toho taku vedu keby neboli taaaaak vela podvodov ;) kedze sa fakt pretrhlo vrece s tym tak radsej nepredam nic ako naletet na podvod

katica06
23. apr 2023

Asi sa ti nestalo že ti neprevzali dobierku

palomino700
23. apr 2023

@bobkovci5 je to úplne v poriadku a bežné, ak Vy nechcete poslať na dobierku, a kupujuca nemá účet z ktorého by Vám urobila prevod, je toto ideálny kompromis - Vás to nestojí nič, ona pošle € klasicky poštovou poukážkou, pričom pošta tu platbu zašle na Vas účet. Predávam 30 rokov a využívam všetky spôsoby (okrem dobierky, kde som sa sklamala) takže všetko mám overené a ak potrebujete viac info, kľudne ma kontaktujte. Vy nemusíte mať žiadnu obavu z takejto platby a pre Vás je to zadarmo, poplatok platí iba kupujuca za poukážku pošte.

ghostsgirl
24. apr 2023

@zuzkaa1991 nepises cislo uctu? A kam ti potom posle peniaze? Ved standardne posles c.uctu, nabehnu ti peniaze a ides poslat balicek (na ktory tak ci tak napises svoju adresu), takze kupujuca ma v oboch pripadoch rovnake udaje. Jedine, ze by si predavala cisto na dobierku,ale to ta potom obdivujem, ja som na dobierku poslala asi 10 krat a z toho sa mi 3 vratili a bola som stratova, takze uz nikdy viac