Poslanie peňazí šekom

kristina82
13. máj 2023

Prosim vas ak mi chce niekto poslat peniaze sekom na ucet preco potrebuje vediet aj moju adresu?nestaci cislo uctu? Dakujem

saraxyz
13. máj 2023

@kristina82 áno aj adresu potrebuje, lebo to tam musí vypísať

kristina82
autor
13. máj 2023

@saraxyz dakujem

nikpa
13. máj 2023

@kristina82 veď sa pozri aké údaje sú na zelenom šeku a bude ti jasné, čo potrebuje. Nikdy si neposielala peniaze na účet cez poštu sekom? Napr. do elektrární, do Telkomu...tiež tam na šek okrem cisla účtu musíš zadať meno a adresu príjemcu peňazí....

saraxyz
13. máj 2023

@kristina82 myslim si, že každý si položil túto otazku (to naco?), keď pýtali aj adresu 😉

kristina82
autor
13. máj 2023

@nikpa nie nikdy

maranco
14. máj 2023

@kristina82 lebo poštárka ti donesie list v ktorom bude kópia toho šeku
ako v dnešnej dobe posielať peniaze cez poštu šekom je už dávno zastaralé

maranco
14. máj 2023

@kristina82 je aj možnosť že ti pošta môže poslať údaje kto ti zasiela peniaze šekom na email, ale chcú za to poplatok 0,15 € - 0,16 €.

Keď som sa pýtal na pošte prečo je lacnejší email spoplatnený a osobné nosenie obálky + vytlačeného A4 listu zdarma tak že list je štandardná základná služba a email je nadštandard.
Nechápem ich logiku veď vyslanie poštárky s listom ich vyjde drahšie ako poslať email.

A kým nedostaneš list z pošty, tak prakticky nevieš kto ti poslal peniaze, začo ak by si očakávala viacero šekov, lebo na účte príde suma spolu za všetky šeky a bez pôvodného variabilného symbolu alebo popisu platby.

kristina82
autor
14. máj 2023

@maranco dakujem velmi pekne za objasnenie