Poslanie peňazí na účet

zdenk2
9. aug 2024

Ahojte, keď mi má niekto poslať peniaze na účet potrebuje aj moje meno a priezvisko zadať alebo mu to tam rovno ukáže pri prevode? Ako to je. Ďakujem

patka06
9. aug 2024

Potrebuje len číslo účtu, meno, komu posielal neukáže ani pri prevode

maranco
9. aug 2024

Od 9.10.2025 bude možnosť zadať meno a priezvisko a banka vtedy potvrdí či ten účet je na dané meno, je to ochrana pred podvodníkmi z bazáru.

Teraz je meno a priezvisko voliteľné a môže si tam napísať čo chce, alebo ho ani nemusí vyplniť, ale záleží od banky či to vyžaduje mať vyplnené alebo dovolí nevyplniť.

mojemenonikto
9. aug 2024

Závisí to od banky. Máme účet v SLSP a tá to požaduje, najmä pri SEPA platbách do zahraničia. Ale VÚBke je to jedno 😁

petamich
9. aug 2024

@mojemenonikto ak tam zadas Janka a Marienko tak ti prevod vezme 🙂 je to uplne irelevantny udaj

petamich
9. aug 2024

Meno a priezvisko je nepovinny udaj (aj tam kde je povinny mozes dat svoje a nie prijemcove a platba sa zrealizuje), pri vnutrobankovych prevodoch uvidis meno prijemcu po platbe v transakciach, pri medzibankovom nie

mojemenonikto
9. aug 2024

@petamich To je možné, ale ja som taký poctivec, že som toto nikdy neskúšal 😁

michal711
10. aug 2024

@maranco určite až rok 2025 ?

sono2
10. aug 2024

@mojemenonikto no dobre ale môžeš tam aj napísať blbosť nie? Ja mam zahraničnú a tiež pýta samozrejme ale stačí písmeno

maranco
10. aug 2024

@michal711 áno EÚ dala bankám odklad lebo "nestíhajú", aj tak hundrali že je to skoro, súvisí to s okamžitými platbami dovtedy ich musia spustiť a jedna z funkcií bude overenie mena majiteľa účtu
pri firmách hneď zobrazí meno firmy a pri osobách napíšeš meno a banka potvrdí či meno sedí alebo je to účet inej osoby

michal711
10. aug 2024

@maranco to je veľmi dobrý nápad. Len škoda že až tak neskoro