Posielanie peňazí - osobné údaje

24. júl 2024

Ahoj. Prosím,ako mi niekto môže poslať peniaze,aby nevidel moje osobné údaje?

patka06
24. júl 2024

Pošleš mu číslo účtu - žiadne osobné údaje pri tom nevidí

autor
24. júl 2024

@patka06 meno áno... tiež keď si od niekoho niečo objednám a posielam peniaze,rak meno tam potom vidím.

alickapusinka
24. júl 2024

to je na idendifikaciu platby aby vedela predavajuca rozoznať ak niečo kupuješ nič ine jej tam neukaže azda si nemysli že jej ukaže koľko máš na účte penazi a celu tvoju adresu. A nie vždy mi ukazuje meno zadavateľa učtu takže nie prí každom malo pri ktorom je komu to posielaš.

patka06
24. júl 2024

Mám VUB a schválne som sa teraz pozrela na výpis.
Nevidím nič / len sumu/ , komu som posielala - ani meno - čo nepovažujem za osobný údaj.

chrobak7
24. júl 2024

A ako posielaš peniaze? Cez platobnú bránu? Alebo platobnou kartou? Potom jasné, že vidíš, komu si poslala peniaze. Ja som pred pár dňami poslal manželke na účet peniaze a na účte vidím len číslo protiúčtu, meno majiteľa účtu nevidím.

Pred 2 rokmi sa mi tak stalo, že som posielal manželke nejaké platby a posielal som ich omylom jednej firme, lebo som si myslel , že je to jej číslo účtu. Bolo to nejakých 8 platieb, kým som zistil, že to posielam na iný účet. Meno majiteľa som nevidel. Len pre info - peniaze potom vrátili, keď som sa ozval.

vroni
24. júl 2024

Mne meno ukáže len keď ma účet v rovnakej banke, inak nie

chrobak7
24. júl 2024

@vroni Manželka má v tej istej banke, ako ja a keď jej posielam na účet, tak jej meno nevidím na výpise.

vroni
24. júl 2024

@chrobak7, v Tatra banke vidím. Z inej banky nemám príjem ani výdaj z neznámeho účtu, tak neviem 🤣

muchotrafka298
24. júl 2024

V SLSP nie je mozne posielat peniaze anonymne, je treba nielen cislo uctu, ale aj meno. Inak sa to poslat neda.

sasa1310
24. júl 2024

@muchotrafka298 akurát, že meno si tam napíšeš ty aké chceš

anketkarka
24. júl 2024

Posielal niekto peniaze na telefónne číslo? Neviem ako to funguje, ale zdá sa mi, že mám takú možnosť v internetbankingu. Zdá sa mi, že niečo také podporuje aj Viber. Ale neviem ako to funguje. Predpokladám, že si to majiteľ účtu musí spárovať nejak cez nejakú službu so svojím telefónnym číslom.

chrobak7
25. júl 2024

@muchotrafka298 Presne ako napísala sasa1310 - meno si píšeš ty. Tiež mám IB George a keď robím prevod, nehľadám meno príjemcu, napíšem tam, že prevod a skopírujem číslo účtu.

chrobak7
25. júl 2024

@anketkarka To je služba Tatra banky, volá sa Viamo:

https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/ucet-plat...

hiro
25. júl 2024

@chrobak7 + VUB - mozu posielat, prijimat do kazdej banky.

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz