Poraďte výhodné poistenie alebo sporenie pre dieťatko

zuzka_puska
13. jan 2014

mame 3 tyzdnove babetko,a rozmyslame zeby sme mu uzavreli nejaku poistku,alebo sporenie....nieco take, aby z toho nasa mala nieco mala,ked vyrastie...Mate skusenosti napriklad zo stavebnym sporenim?je to dobre?oplati sa to? dakujem pekne za kazdy nazor,zuzka 🙂

vendulka80
13. jan 2014

Ja ti mozem odporucit jedine klasicku vkladnu knizku. Poistky v ziadnom pripade neuzatvaraj, je to totalny odrb . Viem, ake maju ludia problemy dostat peniaze napr. po uraze z poistovne.
My mame s manzelom obaja stavebne sporenie, obaja uz mame uzatvorene druhe zmluvy a toho roku nam koncia. Je to mozno jedine, co sa ako-tak oplati. Teraz to opat domrvili, pretoze sa musi sporit viac aby si dostal statnu premiu v plnej vyske. 😠
Dcera ma vkladnu knizku, stavebne jej zalozim ked bude vacsia 🙂

zuzka_puska
autor
13. jan 2014

@vendulka80 dakujem, skusime to stavebne alebo vkladnu...este ak sa mozem opytat,v akej banke to mate? stavebne v prvej stavebnej?ci niekde inde? stavebne mam ja uzavrete v prvej stavebnej,na svoje meno-totalna kravina,este aj blocky ma pytali,ja som blocky nemala lebo sme neprerabali nic,tak mi nedali tu statnu premiu....ale kdesi som citala,ze ak ma dietatko stavebne sporenie,a rodic zomrie alebo nie je schopny platitt,tak stat za neho dietatu plati-ale nie som si ista,ci to je naozaj tak

simonka177
13. jan 2014

Poistky tiež neodporúčam, strašne na tom prerobíte. Veď si prečítajte články, aby ste pochopili ako to celé funguje:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/288988/Poistenie-de...
http://cmorej.blog.sme.sk/c/327767/Poistenie-di...
No rozhodnutie je na Vás.

stary_ujco
13. jan 2014

Ziadna klasicka vkladna knizka. To je dnes produkt pre babicky, co sa nevedia zorientovat na trhu a veria slovnym spojeniam z roku 1975.
V ZIADNOM pripade neuzatvarat nijake sporive zivotne poistky, to je kradez penazi.
Ked uz sporit, tak v dnesnej dobe asi to stavebko, z toho su aspon ake-take drobne.
Ja som vsak za to, ze setrit 20 rokov dietatu je hlupost, tie peniaze tak stratia na hodnote a navyse sa doba tak meni....
Az na to mate potencial, zhodnotte tie peniaze radsej v penazenke investicou do vzdelania alebo podmienok pre deti. Pripadne skuste zapracovat financne na sebe a o 20 rokov s dobrym pocitom nieco deckam pri starte do zivota posuniete.

vendulka80
13. jan 2014

Ja mam v PSS a muz v CSOB. Stavebne sa ti oplati, ak chces zariadovat byvanie, dokladovanie blockami je podmienka, zialbohu 😒 Teda pokial chces disponovat s peniazmi skor ako po 6 rokoch. Ale aj tak ti v ziadnej banke nedaju statnu premiu 🙂 Vklady su pokial viem 2x rucene statom.
Kazdopadne zabehni do PSS a popytaj sa na sporenie pre male deti.
Ja by som si uz stavebne nedala lebo nemam rada tu neistotu, ze ked sa nedajboze nieco stane a surne potrebujes peniaze, tak ich nemozes odtial vybrat. Takze dosporime a korunky sup na knizku 🙂

vendulka80
13. jan 2014

@stary_ujco No nie az tak pre babicky 🙂 Ale na druhej strane, keby babicky nemali vkladne knizky a na nich uspory,vela mladych ludi v dnesnej dobe by nemalo kde hlavy sklonit. Pretoze korunky z knizky im pomohli zariadit byvanie 😉

zuzanale
13. jan 2014

@zuzka_puska no ja tiež dám za pravdu tým ktorí sú za stavebné bohužial suma ktorú treba nasporiť aby človek s tej štátnej prémie niečo mal z roka na rok rastie a tento rok je už pekne cez 700€ a nie každý je schopný tolko nasporiť ... a to že ťa pýtali bločky znamená že si ho chcela zrušiť či vybrať peniaze skor ako po 6tich rokoch dovtedy majú na to plné právo treba si naštudovať VOP v danej stavebnej sporitelni.... iné sporenia neodporúčam a hlavne nie životné poistky !!!!

na margo ostatného fakt by už mali niekde zaviesť nejaký predmet finančná gramotnosť kde ludí už v škole naučia apoň základy ako to v živote v tomto funguje lebo katastrofa potom len každy plače ako sa nechal nachytať a prečo mu nedali čo slúbili atď a hlavne čítať obchodné podmienky a maléééé písmenká lebo to že mi to šikovný agent krásne podá a ospieva neznamená že to aj v zmluve je!

zuzka_puska
autor
13. jan 2014

@zuzanale dakujem....tak stavebko sa vlastne oplati aj ked nebudeme mat rocne tolko peniazkov ktore treba na statnu premiu nie?? uvidime asi uzavrieme malickej stavebko, nech ma nieco

zuzanale
15. jan 2014

@zuzka_puska ano viacmenej oplatí tam si potom treba pozisťovať ako to je ja už až tak prehlad nemám ale bolo ak dáš na meno dieťaťa tam je tuším viaznosť až do 18tky ..... podmienky sa rok od roka menia takže preveriť porozmýšlať a potom podpísať 😉

natiko79
19. jan 2014

mám dojem ,že niektoré si tu mýlia poistenie a sporenie sú to dve rozdielne veci.Ak chceš sporiť podla mňa je naj to stavebko aj ked možno nenašetríš za rok aby si mala tú štátnu prémiu je tam lepší úrok ako v iných fin.produktoch a šetríš pre dieťa takže skôr ako za šesť rokou nebudeš mať v pláne odtial vyberať nejaký medzi úver.A v poistke zas platíš za keby niečo,takže jasné že prerobíš ale keby to niečo sa naozaj stane tak máš financie a pokryje ti to stratu príjmu lebo musíš s malým ostať na doma alebo lieky atď.

24katka09
21. jan 2014

Ahoj ja pracujem v Prvej stavebnej sporitelnhi teraz mame akciu pre dety do 3mesiacov zmluvu 2% urokom a 8.30 %štatna premia ak chceš možem ti po telefone viac povedat tu je moje čislo 0918210676

zahradka76
23. jan 2014

@zuzka_puska tiez sme toto riesili a radili sme sa s financnym poradcom a jednoznacne nam odporucil stavebne sporenie. Treba si len dobre zvazit, kolko tam budete mesacne davat penazi, lebo tu neplati, ze cim viac das, tym bude lepsi vynos, ale to uz Ti poradia kompetentnejsi.

princesspetra
23. jan 2014

Ahoj..my mame pre oboch stavebko..dali sme to najvyssie,plati sa 30e mesacne,ale je tam 3%-tne zurocenie..akurat pociatocna platba bola vyssia,to sme platili 90e..ale samozrejme su aj nizsie,je to na tom ako si vyberies,ale to sa tyka setrenia,je stavebko asi najlepsie..a co sa tyka poistky,mame urazovu aj so setrenim..tam platim okolo 20e na kazdeho mesacne,ale maju velmi dobru poistku v Allianzi,vola sa to farbicka.a.je too asi najlepsia poistovna na trhu momentlane,viem to,pretoze som pracovala v Axe a mali sme k dispozicii prieskum truh co sa tyka poistovni..deti maju klasicku urazovu poistku,s dennym odskodnym,s poistenim urazov a dokonca je v tom este aj poistenie z skodu,to znamena ze keby v skolke ci skolle rozbili okno alebo vonku niekomu poskriabali auto..a to stacilo uzatvorit len jednemu z nich a poistenie za skodu sa vztahuje na vsetkych clenov domacnosti..a navyse maju poistku setriacu,takze v 25.roku im bude z poisttovne vyplatenych 5500eur a plus teda to stavebko..takze si myslim,ze nasi krpci su celkom v pohofe zabezpeceny

princesspetra
23. jan 2014

@zuzka_puska
Ano tie detske stavebka su uz aj s poistenim..vlastne keby sa tebe alebi aj manzelovi nieco stalo,tak stat mu dosplaca po takrj sume ajo si si zvolila..co sa tyka tych blockov,myslim,ze by sa to malo v najvlizsej dobe rusit a tyka sa to aj tak len prvych 6.rokov a statnej premie..pokial rocne nemas sumu na statnu premiu tak nemusis nic dokladovat blockami..tvoje peniazky ti vyplatia aj tak..len statnu premiu nie..ale ako hovorim,len prvych 6 rokov a myslim ze dietatku budes setrit dlhsie.

99zuka
23. jan 2014

Ahoj. Ja by som vo vseobecnosti pre dietatko poistenie neodporucala. V prvom rade treba zabezpecit poistenim toho co prinasa do rodiny peniaze, pn trvale nasledky a smrt. Stat sa moze hocico hocikomu aj ked samozrejme nikomu nic zle neprajem. Vacsina rodin dnes ma hypo, takze dalsi dovod. Sporenie v stavebnej je dobre pre dlhodobe sporenie pre deti, urcite lepsie ako davat to do ponozky 🙂 ale zalezi aky produkt si zvolite. Najlepsie je obratit sa na nezavisleho poradcu, ktory ma prehlad a ponukne ti najidealnejsie riesenie

kosta212
27. jan 2014

uplne suhlasim.pre tento učel je vhodne poistenie od kooperativy,produkt ,kde su s dietatom poistený aj rodičia.Navyše sa s tím da pracovat.Spravila som to aj svojmu chlapcovi a už sa nam to aj vyplatilo.Pracujem s tím tak ak možem pomožem. 🙂

diana70
28. jan 2014

99zuka, máte pravdu, dôležitešie je určite poistenie rodiča, určite by som tam však poradila aj kritické choroby (rakovina, mŕtvica, infarkt..). Máme teraz výhodnú akciu, ak by ste mali záujem, ozvite sa na tel 0907 166 670

99zuka
31. jan 2014

Aj mne sa mozete ozvat 🙂🙂🙂 rrobim cez fincentrum.com/sk ( dufam.ze mi vymazu prispevok za reklamu) :( kuknite si nase stranky

martuska75
31. jan 2014

Čo sa týka poistiek a sporení pre deti, vždy ma napadne len môj prípad. Naši dlhé roky platili na tie časy nemalú čiastku a potom (po 89) som si za to kúpila jeden kabát ☹ Takže jasné že každý chce myslieť na budúcnosť svojich detí ale radšej im za tých 20-30 eur kúp niečo pekné teraz ako nejakú odvecnú poistku. A ak chceš niekoho poistiť tak fakt dobre poisti manžela - hlavne ak si doma na materskej a on spláca vašu hypotéku.

mima2406
17. feb 2014

Dobrý večer chcela by som vam poradit ako sa poistit a ešte aj ziskat peniaze,ak má niekto záujem pište mi.

mima2406
17. feb 2014

@kosta212 v akej firme pracujete?

kosta212
22. feb 2014

pracujem v poistovni Kooperativa. Niesom casto pripojena pretoze mi neostava velmi cas ale viem vam pomoct s poistením ak mate zaujem.dam vam telefon na mna.0911 633 827. poprosim volat len cez pracovný týžden.dakujem.

natalia2003
23. feb 2014

Je pravda že dlhodobe sporenie a poistenie nemáme radi a preto je tu možnosť stavebného sporenia pre dedi. Pracujem vo Wustenrot sporiteľni a poisťovni hneď som aj založila svojej dcere stavebne sporenie na 6000 eur a však mininimalna suma na sporenie je už od 1000 eur čo sa moc nevypláca nakoľko prídete o štátnu prémiju na ktorú máte nárok preto odporučam minimalne určť cielovu sumu na 5000eur. Výška štátneho príspevku v r.2014 je 8,5% z vkladov klienta realizovaných v uvedenom roku. Bližšie informacie Vám môžem poskytnuť na tel.č. 0908270486 alebo mi napíšte na email. lenek.zej@gmail.com.

stavspor57
12. mar 2014

Dobrý deň všetkým. Chcela by som poradiť záujemcom, v žiadnom prípade nedávajte do ČSOB stav sporiteľne. Tak ako to už bolo napísané svojvolne si menia podmienky, a ľudí tak oberajú o svoje ťažko zarobené peniaze. Aj mňa obabrali o moje peniaze. Ja som podpísala zmluvu na 1 500 €, ale mi oni napísali 3 000 €. Najprv som tomu nevenovala dôležitú pozornosť a tak sa mi to aj vypomstilo. Pri výpovedi pred 6 rokmi mi narátali cielovú dumu 3 000€ namiesto 1 500€, čiže dvojnásobnú pokutu. Celkovo nie som spokojná s touto sporiteľňou. Mám PSS s ktorou som veľmi spokojná. Viacej si vážia aj bývalých sporiteľov, ktorým dávajú možnosť dalšieho (dlhšieho ) sporenia za pôvodné a nemenené podmienky. Iba toľko . s pozdravom M.P.

popelka88
13. mar 2014

Dobra rada: urcite nespajajte poistenie so sporenim! Oporucam precitat tento clanok
http://cmorej.blog.sme.sk/c/288988/Poistenie-de...
ako aj ostatne clanky autora.
Ak chcete sporit - stavebne sporenie. Preco? - statna premia, garantovany urok 1,8% (po zdaneni). Oproti farbickam a klucikom sa nic nestrhava z vkladov, sprava uctu 1 euro mesacne. Vrati sa to na statnej premii.
Ak mate viac deti, neuzatvarajte viac zmluv, pokial tam nedavate viac ako 63 eur mesacne. Takto mozete sporit viacerym detom s vyuzitim plnej statnej premie, ale poplatky za vedenie uctu platite iba raz!
Nevyhoda: ratate s tym ze tam budete sporit dlhodobo (min. 6 rokov, v idealnom pripade az do 18). Prave CSOB ma teraz akciu na uzavretie zmluvy za 40 eur (bezohladne na cielovu sumu). A pokial budete prvy rok pravidelne mesacne sporit, tak budete mat extra uroky na tie prve vklady. Pozri https://www.csob.sk/individualni-klienti/sporen....
Pozor! to "pasmove urocenie" ziskate "automaticky" iba ked to uzatvorite online! Ci sa to da ziskat aj na pobocke to neviem, kedze tam pisu "automaticky".
To aky maju pristup ku klientom asi zalezi od konkretneho cloveka, v kazdom pripade si treba davat pozor a nedat sa oklamat.
Ak chcete poistit, pozerajte sa vzdy na to, ze kvoli comu poistujete. Podla mna by poistka nemala byt sposob, ako "zarobit" na nehodach. Mala by pomoct vo financnej tiesni, napr. v pripade, ked niekto musi ostat doma na OCR kvoli urazu alebo chorobe. Neviem ako to je v inych poistovniach ale napr. v AXA:
Trvale nasledky urazu s progresiou 700% na sumu 15000 : 1,71 eur mesacne
Nemocnicne odskodne 10 eur na den: 2,08 mesacne.
a tak dalej.

Vela stastia!

popelka88
13. mar 2014

@stavspor57 My mame zase zle skusenosti s PSS. Snazili sa nam nanutit co najvyssiu cielovu sumu a poplatky si tiez menia ako chcu, to je tak v kazdej banke, sporitelni. Podla mna zalezi od konkretneho cloveka.

popelka88
13. mar 2014

@natalia2003 Cielovu sumu si mozete dat aku chcete. Nemusite tam presne tolko vkladat. Ak poplatok za uzavretie nezavisi od cielovej sumy, oplati sa dat si radsej vyssiu cielovu sumu. 1000 je malo. Idealne nad 10000 (samozrejme zalezi od poplatkov).
Pozrite si http://totalmoney.sk/stavebne-sporenie-pre-deti...

frapper
13. mar 2014

Ja si myslím,že ani stavebko už nie je až také výhodné,ako bolo kedysi. Veď ak si prepočítate všetky tie poplatky,ako % z cieľovej sumy za vedenie účtu poplatok,daň z úroku,to všetko zistíte pri ročnom výpise,toto všetko x 6 rokov,tak nevidím to až také výhodné-to je môj názor.Ak by človek si dobre nastavil životné poistenie z môjho pohľadu má kryté rôzne riziká,čiže poistené svoje zdravie a to je z môjho pohľadu viac ,vykrytie pri strate zárobku ako nejaké stavebko.

lenka278
13. mar 2014

ahoj...ja som malemu uzavrela u slopocnosti allianz...a fakt super...platim 25 eur mesacne...a mali co mal uz uraz len si narazil ruku na roh obkladacky a mal tusim 5 stichov a dostal 200eur...takze si myslim ze v ramci poistky super...a keby sme boli v nemocnici tak na den ma 9 eur...takze to co male dieta potrebuje...akurat ked bude vacsi prijem zvisim mu poistku a plus mu dam pripoistenie lebo maleho bavi dost futbal takze mu dam poistenie aj na sport...