Poradíte ohľadom vrátenia daní za rok 2014?

pamag1805
5. feb 2015

Ahojte,snad mi tu niekto poradi a pomoze svojou radou... Ide mi o to,ze ekonomka z mojej prace mi povedala,ze nemam narok na vratenie dani za rok 2014, v januari 2014 som bola na pn , vo februari som nastupila na matersku dovolenku, 1.4.2014 sa nam narodilo babo, tu 8 mesacnu matersku vypocitanu z hruvej mzdy son poberala do septembra,posledna mi bola vyplatena v oktobri 2014....od novembra dostavam tych 203 euro....nemam teds vobec narok na vratenie dani za minuly rok,sk ano,tak prosim co potrebujem k tomu aby mi vratili ti co mi patri...kamaratka mi vracela,ze ons davala minily rok ziadost o vratebie manzelovi do prace..

liebling98
5. feb 2015

Keďže si v roku 2014 na daniach nič neodviedla, nemajú Ti čo vrátiť. Ekonómka má pravdu. Ak Tvoja materská (len materské, rodičák ani prídavky nerátaj) spolu s PN za celý rok 2014 presiahla sumu 3803,33 €, ani manžel si nebude môcť uplatniť nezdaniteľnú čiastku na Teba. Ak si mala nižšiu materskú, môže si uplatniť rozdiel z 3803,33 € a Tvojej materskej a PN. Môže si uplatňovať daňový bonus na dieťa.

evittam
5. feb 2015

Presne ako pise liebling,co by si chcela vratit,ked si nic nezaplatila?!