Poplatky Fio banke - bežný učet

papver12
11. jún 2024

Ahojte, máte niekto bežný účet vo Fio banke? Všade čítam, že poplatky sú zadarmo, ale to sa mi nechce veriť, keďže banka nič nerobí zadarmo a ani vaše peniaze nebude držať len tak zadarmo. Ja chcem len obyčajný účet, na ktorom by som držala niečo do cca 1000e. Žiadne mesačné výbery, sem tam nejaký vklad, čisto len na nákup na internete a posielanie si peňazí z rôznych ankiet, ktoré robím na internete. Také malé privyrobenie. Bude aj taký účet zadarmo, na ktorom sa nič takmer nebude diať? Lebo sa mi to akosi nezdá. Ďakujem.

trema
11. jún 2024

Ano, je zadarmo

majka2959
11. jún 2024

@papver12 Áno, mám roky účet vo Fio banke, veľká spokojnosť. Za mňa najlepšia banka bez poplatkov. Využívam aj šporiaci účet tzv. Fio konto, takže tam pribúdajú aj nejaké úroky.

gab1sol
11. jún 2024

@papver12 áno, účet je zadarmo. Dokonca si k účtu vieš vytvoriť podúčet (sporiaci účet), ktorý máš úročený 3%.

chrobak7
11. jún 2024

@papver12 Tiež ti môžem potvrdiť, že účet aj karta aj pohyby sú zadarmo. Mám tam účet už viac rokov.

papver12
autor
11. jún 2024

Nechce sa mi veriť, že fakt zadarmo. Hoci tam budú za rok minimálne pohyby. Ale tak ďakujem vám, idem teda hneď zajtra do pobočky. :D

slavomira236
11. jún 2024

@papver12 mam fio je zadarmo..plus poducet a fio konto..dlho som zila v uka tam je normal ucet xadarmo to len u nas banky vymyslaju rozne podmienky

chrobak7
11. jún 2024

@papver12 Dokonca aj iné banky ponúkajú odpustenie poplatku, ak splníš nejaké podmienky. Napr. má m v SLSP účet, a ak realizujem platby plat, kartou za nejakých 300 € a mám 3 trvalé príkazy alebo inkasá, tak neplatím mesačný poplatok.

Ale tebe bude dobrý ten účet vo FIO.

papver12
autor
11. jún 2024

@chrobak7 Účet v SLSP mám a je zadarmo, lebo áno, splnila som nejaké podmienky. Časté výbery, inkaso platím + aj tam je viac peňazí nad taku hodnotu, kedy sa poplatky už neplatia. Lenže ak by som chcela len taký účet s 1000e, kde nebudú žiadne pohyby, žiadne výbery, len sem tam niečo objednám z internetu, tak by som mala poplatky. Preto práve ma zaujíma to FIO. Ale tak dám na vás a idem hneď zajtra vytvoriť. Ďakujem všetkým.

gab1sol
11. jún 2024

@papver12 ja mám už roky rokúce účet zadarmo v TB. Ale ty ideš na to správnou cestou, lebo uvažuješ, na čo ten účet potrebuješ, k čomu ho chceš využívať. Každý chce niečo iné a každému vyhovuje iný účet/podmienky. A pre tvoje popísané potreby je podľa mňa Fio dobrá voľba. 😉

esmey
11. jún 2024

@papver12 prečo sa ti tomu nechce veriť? Účet bez poplatku by malo byť štandardom. V zahraničí to tak bežné je, na Slovensku žial to je opačne. Skôr to je nonsens že niekto je ochotný platiť za vedenie účtu. Banka má milión spôsobov ako zarobiť (poplatky služby, úvery, hypotéky, kreditné karty, kurzové rozdiely mien, kapitálové výnosy uložených vkladov....). Poplatok za vedenie je niečo, ako keby sa vyberalo vstupné za vstup do obchodu. Alebo za to že u noch máš klubovú kartu. Pekný nezmysel, divné však že ľudom to pri bankach príde normálne.

pettom19
11. jún 2024

Ja mam rovnako osobny aj sporiaci ucet, vsetko bez poplatkov. Odisla som kvoli tomu z druhej banky, kde uz boli tie poplatky nehorazne. Odvtedy pokoj, vsetko riesim online, bez poplatkov, bez nutnosti navstevy pobocky. Za mna velka spokojnost.

maranco
11. jún 2024

@esmey známy bol na návšteve v USA a tam nechápali o akom poplatku banke hovorí Keď banke zverím svoje peniaze s ktorými obchoduje tak mi má banka platiť že som jej požičal peniaze a nie ja platiť banke

@papver12 nastav si potom na karte nízke limity na internetové a MOTO platby, ak by si naletela na podvod s kartou aby nevybrali všetko

* aj tam je viac peňazí nad taku hodnotu, kedy sa poplatky už neplatia *

SLSP na odpustenie poplatku 6€ má jednu z možností "máte u nás nainvestované alebo nasporené aspoň 15 000 €"

Ak by si to mala uložené na FIO sporiacom účte tak každý mesiac ti po odpočítaní dane pošlú úroky 30€. To je viac ako ten odpustený poplatok 6€.

alenamihal
11. jún 2024

Za mna Fio je top banka ...je zadara ucet ,,mam tam aj sporiaci a aj odkladaci a kazdy mesiac mi chodia uroky cca okolo 40eur ,co ma potesi vzdy..ostatne banky len beru brrrr